Květen 2007


Katrin Karlíčková

26. května 2007 v 15:56 Moji kamarádi.
Je to milá holka 165 cm velká 13-ti letá.Dobře se sní povídá a umí poradit v nouzi.Jsem hrozně ráda,že je to moje kamarádka.

Pusinky

10. května 2007 v 15:35 Moje nejoblíbenější filmy

Pusinky, film o třech maturantkách dychtících po životě

Co dělají vaše děti, když se nedíváte? Jednu z možností nabízí dívčí prázdninový film Pusinky režisérky Karin Babinské. Po Snowboarďácích, Rafťácích a Expertech přichází další teenagerovský film, tentokrát se však na plátnech kin objeví v hlavních rolích tři dospívající dívky.
Poslední prázdniny po střední škole, stará přátelství a vztahy. Film Pusinky vypráví o životě třech děvčat, která si před cestou do dospělosti chtějí ještě něco užít a vydají se stopem do Holandska. Scénář k filmu se rodil téměř pět let a hlavní hrdinky hledala Karin Babinská skoro tři roky. Říká k tomu: "Byly velký castingy, viděla jsem za tu dobu snad 700 hereček. Tím, jak se film odkládal, mi postupně stárly, takže jsem sestavu byla neustále nucena obměňovat. Ale s výsledkem jsem velmi spokojená."
Osmnáctileté maturantky si zahrály Marie Doležalová, Petra Nesvačilová a Sandra Nováková. Otravného čtrnáctiletého bratra, který je má na cestě hlídat, ztvárnil Oldřich Hajlich. Pro Doležalovou, představitelku Išky, byla role premiérou před kamerou a podle vlastních slov se jí líbila letní atmosféra při natáčení. Podle Oldřicha Hajlicha byla jeho role naivního Vojty nesnadná, protože musel na sestru donášet. Petra Nesvačinová si roli Venduly chválí, bavilo ji odkrývat v sobě nové věci.
Pusinky jsou celovečerním hraným debutem Karin Babinské. Scénář napsala Petra Ušelová a hudba k filmu pochází z dílny Jana P. Muchowa. Natáčení filmu dlouho zdržoval nedostatek peněz a problémy s původním producentem.
Poslední prázdniny po maturitě.
Iška, Karolína a Vendula ale rozhodně nechtějí skončit ve stereotypu všedního života a navíc se nedostaly na vejšku. Tak naplánovaly super cestu - Holandsko, farma, louky, krávy, svoboda. Chtějí si pořádně užívat a občas (možná) i trochu pracovat.

Vyrážejí na konci prázdnin. Cestu jim ale zkomplikuje Iščin aktivní čtrnáctiletý bratr Vojta, který měl ségru na otcův pokyn hlídat. Postupně začíná tušit, že Iška si nevyjela na žádný malý trip. Visí na holkách jako klíště a jen tak se setřást nenechá. Takže se přesouvají od místa k místu ve zvláštní čtveřici.Holky pohoršují Vojtu množstvím vypitého alkoholu, nárazovými milostnými zkušenostmi i svým slovníkem. Sice o nich neměl moc iluzí, ale až takhle si je nepředstavoval! Na cestě všichni potkávají ulítlé i zajímavé týpky a když už se jim někdo připlete do cesty, holky si nenechají ujít příležitost, aby jim jejich situaci ještě trošku nezamotal. Na druhou stranu, proč ne. Mají chuť zkusit všechno a docela se jim to daří.

Karin Babinská
Karin Babinská - režisérka
Absolventka pražské FAMU (1993-1999) - obor filmová a televizní režie. Během studia natočila několik krátkých filmů, z nichž Jakub a Veronika (1996) získal řadu ocenění na mezinárodních filmových festivalech. Věnuje se režii TV spotů. Pusinky jsou jejím celovečerním hraným debutem."Holky jsou výsledkem tříletého hledání. S Láďou Ondráčkem z Locallcastingu jsme za tu dobu viděli snad 700 hereček. Holky naprosto odpovídají mým představám o postavách, někdy mám pocit, že ony prostě těmi postavami jsou. Takže jsem role herečkám nijak nepřizpůsobovala, nebylo to potřeba."

Petra Nesvačilová, VendulaPetra Nesvačilová, Vendula
Narozena 2. 12. 1985 v Táboře. Letos maturovala na gymnáziu. Hostuje v divadle Na zábradlí, v divadle Rubín a v paláci Akropolis v představení Matapo na krev, vystupuje také s divadelním spolkem Filip.

"Dívka, žena, všemi múzami zastoupená, co hledá a bojuje proti údělu danému. Je vulgární a jemná přesně, tak je pohledná. Mám ji ráda."

Sandra Nováková, KarolínaMarie Doležalová, Iška
Narozena 24. 1. 1987 v Karviné. Pendluje mezi Trutnovem, kde bydlí o víkendech, a Prahou, kde žije během týdne. Je posluchačkou 3. ročníku Pražské konzervatoře.
"Iška je introvertní citlivá duše, ráda kreslí a občas přemýšlí o sebevraždě, má studený ruce a na prázdniny strávený s dvěma nejlepšíma kámoškama se už strašně těší. Stejně jako já má patnáctiletýho bráchu. A obléká se prý úplně stejně jako já - a proto mě asi Karin vybrala."

Sandra Nováková, KarolínaSandra Nováková, Karolína
Narozena 15. 4. 1982 v Praze, vystudovala konzervatoř, hostovala například v divadle Rokoko.
"Karolína je moc pěkná, je těžká astmatička, působí velice sebevědomým dojmem, všichni okolo si myslí, že jí u nohou leží nejen všichni muži, ženy, ale přímo celej svět. Ve skutečnosti je to ale úplně naopak. Je velice citlivá, zranitelná a hlavně osamělá, ale v žádném případě nechce nikomu odhalit své slabosti. Proto se věčně přetvařuje v takovou frajerku a provokuje a svádí.

Více informací naleznete časem na této stránce, nebo se podívejte na oficiální strnáky filmu www.pusinky.com.

Princ a já 2

8. května 2007 v 10:19 Moje nejoblíbenější filmy
Paige (Julia Stiles) má o své budoucnosti jasno. Náročná studentka medicíny na univerzitě ve Wisconsinu neví o ničem co by jí v kariéře lékařky mohlo zabránit. Pak ale potká Edvarda (Luke Mably), neodolatelného playboye a zároveň korunního prince Dánska, který se snaží vyhnout životu, jenž si vybrat nemohl. Nepoznán se zapíše na Paiginu školu, aby "našel sám sebe" a vyhnul se svému předurčení být králem. Paige a "Eddie" pak pracují v jedné laboratoři jako kolegové a objeví, že je spojuje víc než jen studijní program. Opustí Edvard své místo v Dásnkém králosvství, aby mohl být s ní? Obětuje Paige sen o své ordinaci?

Princ a já

8. května 2007 v 10:18 Moje nejoblíbenější filmy
Princ a jáOna se jmenuje Paige, její život představuje studium biochemie, kterému se věnuje s takovou zarputilostí, že získá hrdý titul "Poslední nezadaná holka ve Wisconsinu". On se jmenuje Eddie a má toho hodně společného s Hamletem (nikoli předstírané šílenství, ale příslušnost k dánskému královskému rodu a jasnou vyhlídku na trůn). V tuto chvíli však své královské rodiče naštval natolik, že ho bez kapesného vyhnali mezi prostý lid, aby se naučil zodpovědnosti a připravil se na nelehký úkol dánského vladaře. Otázkou je, proč se to musel učit až ve Wisconsinu. Odpověď: Aby potkal Paige...

Deník princezny 2

8. května 2007 v 10:16 Moje nejoblíbenější filmy

Deník princezny 2: Královské povinnosti

Motto:Pokračování úspěšné romantické komedie, ve které si princezna Mia hledá ženicha.Typ filmu:Rok výroby:2004Režie:Garry MarshallHrají:Anne Hathaway, Julie Andrews, Hector Elizondo, John Rhys-Davies, Heather Matarazzo, Chris Pine, Callum Blue, Kathleen Marshall Deník princezny 2: Královské povinnosti - Princess Diaries 2 Popis:Od chvíle, kdy jsme se rozloučili s princeznou Miou (ANNE HATHAWAY) na konci filmu Deník princezny, uplynulo pět let. Mia se mezitím stala okouzlující mladou ženou a je připravena vyrazit do Genovie, aby přijala svou roli ve zdejší královské rodině. Po příjezdu do paláce však zjistí, že její dny v roli princezny jsou sečteny - brzy přijde o svůj diadém a bude si muset nasadit královskou korunu. Jako by nestačilo, že se musí na své vládnutí pořádně připravit, je nyní Mia velmi žádaná. Starý genovijský zákon totiž vyžaduje, aby se budoucí královna ještě před svou korunovací vdala, a Mia proto nyní čelí nekonečné přehlídce nápadníků - a hledání toho pravého se pochopitelně neobejde bez spousty komických situací.

Deník princezny

8. května 2007 v 10:15 Moje nejoblíbenější filmy
Deník princezny - Princess Diaries, The
Oscarová držitelka Julie Andrewsová, mladá debutantka Anne Hathaway a Hector Elizondo (Pretty Woman) jsou hlavními hvězdami komedie Deník princezny, moderní variace na příběh o Popelce. Mia Thermopolisová (A. Hathaway) je chytrá, ale šíleně stydlivá středoškolačka. Jejím jediným cílem je přežít každý den tak, aby si jí pokud možno nikdo nevšiml. Sen stát se neviditelnou vezme náležitě za své v okamžiku, kdy jí přísná babička sdělí šokující zprávu: Jsi skutečná princezna a budeš vládnout Genovii! Přestože se Mia brání, nakonec se začne učit královským povinnostem. Tím začíná komická transformace z nenápadné šedé myšky se stává dáma, kterou neustále provází popularita, závist spolužáků a všudypřítomné blesky fotoaparátů.

Pravá blondýnka 2

8. května 2007 v 9:54 Moje nejoblíbenější filmy
Pravá blondýnka 2 - (Legally Blonde 2)

Pravá blondýnka 2

Elle Woods dobyla Harvard a nyní začíná právnickou dráhu u jedné velké firmy. Balancuje mezi náročnou kariérou a přípravami na svatbu s mužem svých snů. Když ale zjistí, že klienti její zaměstnavatelské firmy zneužili rodinné příslušníky (respektive matku) jejího milovaného psa Bruisera, stane se odhodlanou bojovnicí za psí práva, proti zneužívání němých tváří k zločinným pokusům. Dostane padáka na hodinu. Je existenčně zničena, ale nezlomena ve svém optimismu. Slečna Woodsová vyráží do Washingtonu, aby vzala věci do svých vlastních rukou, zdobených francouzskou manikúrou. Snaží se proniknout tam, kde se tahá za politické nitky. Přitom z moře šedi, černi a námořnické modři vyčnívá jako růžový palec. Politici nejdou "poslankyni Bárbie" zdaleka na ruku a Washington, D.C., není snadné působiště pro dívku - sice s právnickým diplomem z Harvardu, ale především s neomylným smyslem pro módu. Elle však svým neodolatelným šarmem, inteligencí a odhodláním obludný systém přemůže. Obhajobou Bruisera a jeho rodiny nakonec inspiruje ostatní, aby také vyjádřili svůj názor. Haf.

Světově oblíbená blondýnka se vrací! Před dvěma roky předvedla Elle Woods (Reese Witherspoon) své kouzlo filmovým divákům v původním filmu Pravá blondýna, v příběhu o elegantní rybě na suchu, která jde za svým srdcem na právnickou fakultu a všechny překvapí svou načesanou inteligencí. V roce 2002 získala Reese Witherspoon za svůj výkon nominaci na Zlatý glóbus v kategorii nejlepší herečka.
Sally Field (neohrožená poslankyně Victoria Rudd - blondýnka), dvojnásobná držitelka Oscara byla velkou fanynkou prvního filmu a byla šťastná, když dostala šanci hrát v jeho pokračování. Režisér Herman-Wurmfeld sdílí nadšení Reese Witherspoon s ohledem na spolupráci se Sally Field. "Ovšem, že je radost pracovat s takovou herečkou jako je Sally. Ale nejúžasnější byl její talent a její neohroženost, se kterou přišla každý den na plac" tvrdí.
Kam Elle zamíří potom? To zatím nikdo neví, protože třetí Pravá blondýna se netočí... zatím.

Pravá blondýnka

8. května 2007 v 9:50 Moje nejoblíbenější filmy

Pravá blondýnka

Pravá blondýnka - Legally Blonde
Motto:Letos letí blondýnky, ale pozor.Typ filmu:komedieRok výroby:2001Režie:Robert LuketicHrají:Ali Larter , Selma Blair , Reese Witherspoon , Raquel Welch , Gary Castro Churchwell , John Kapelos , Mark Heidelberger , Richard Hillman , Victor Garber , Oz Perkins , Linda Cardellini , Kelly Nyks , Ted Kairys , David Moreland , Wayne Federman , Niklaus Lange , Brody Hutzler , Chaney KleyPopis:Elle Woods /Reese Witherspoon/ je typická blondýnka! Růžová Barbína non plus ultra. Má všechno: je prezidentkou dívčího spolku Hawaiian Tropic, Miss červen ve školním kalendáři, je populární, rozhodně netrpí nedostatkem a především. je obdařena přírodní blond hřívou. Chodí s pohledným spolužákem Warnerem Huntingtonem III. /Matthew Davis/, a nepřeje si nic jiného, než být paní Huntingtonovou III. Jenže on má jiné plány: musí studovat Harvard a stát se právníkem! Co s naivní blondýnou! Řekne jí: "Hodlám být senátorem, proto potřebuji Jackie, ne Marilyn". a na studiích si nabalí samozřejmě seriózní tmavovlásku Vivian /Selma Blair/. Elle má zlomené srdce, ale jen tak se nevzdá. Přihlásí se také na Harvard a zrovna na práva, jen aby mu dokázala, že to také zvládne. Ona, která se vyzná daleko spíš v módě, společenské rubrice novin a organizaci party než v teorii státu a práva nebo ve finesách formální logiky. Jenže studium na elitní univerzitě není procházka růžovou alejí. Tam, kde jiní uspějí díky buď asketickému studiu, vrozené genialitě nebo i díky vlivnému tatínkovi, boduje nakonec Elle - ovšem až po mnoha docela pro ni trapných, pro diváky ale úsměvných karambolech - originálně svým přirozeným rozumem, šarmem, nedostatkem zbytečného respektu a schopností vyhmátnout klíčový detail. A v standardních životních situacích se Elle vyzná lépe než kolegové - budoucí intelektuální elita.

Překvapivě vtipná komedie "Pravá blondýna" je celovečerním filmovým debutem režiséra Roberta Luketice. Na paškál si bere předsudek o jednoduchosti a "jednoúčelovosti" blondýnek.
Nadějná mladá herečka Reese Witherspoon /Velmi nebezpečné známosti, Pleasantville - Městečko zázraků, Americké Psycho, Malý Nicky/ předvedla koncert v přeměně z naivní blondýnky v emancipovanou mladou dámu. Další mladý talent Matthew Davis (II) /Pearl Harbor/ je příslibem nastupujíci mladé "Holywoodské" generace.
Film získal cenu amerických teenagerů jako "Nejlepší film léta" v roce 2001 a porazil takové soupeře jako je Shrek a Zlatíčka pro každého.