Pusinky

10. května 2007 v 15:35 |  Moje nejoblíbenější filmy

Pusinky, film o třech maturantkách dychtících po životě

Co dělají vaše děti, když se nedíváte? Jednu z možností nabízí dívčí prázdninový film Pusinky režisérky Karin Babinské. Po Snowboarďácích, Rafťácích a Expertech přichází další teenagerovský film, tentokrát se však na plátnech kin objeví v hlavních rolích tři dospívající dívky.
Poslední prázdniny po střední škole, stará přátelství a vztahy. Film Pusinky vypráví o životě třech děvčat, která si před cestou do dospělosti chtějí ještě něco užít a vydají se stopem do Holandska. Scénář k filmu se rodil téměř pět let a hlavní hrdinky hledala Karin Babinská skoro tři roky. Říká k tomu: "Byly velký castingy, viděla jsem za tu dobu snad 700 hereček. Tím, jak se film odkládal, mi postupně stárly, takže jsem sestavu byla neustále nucena obměňovat. Ale s výsledkem jsem velmi spokojená."
Osmnáctileté maturantky si zahrály Marie Doležalová, Petra Nesvačilová a Sandra Nováková. Otravného čtrnáctiletého bratra, který je má na cestě hlídat, ztvárnil Oldřich Hajlich. Pro Doležalovou, představitelku Išky, byla role premiérou před kamerou a podle vlastních slov se jí líbila letní atmosféra při natáčení. Podle Oldřicha Hajlicha byla jeho role naivního Vojty nesnadná, protože musel na sestru donášet. Petra Nesvačinová si roli Venduly chválí, bavilo ji odkrývat v sobě nové věci.
Pusinky jsou celovečerním hraným debutem Karin Babinské. Scénář napsala Petra Ušelová a hudba k filmu pochází z dílny Jana P. Muchowa. Natáčení filmu dlouho zdržoval nedostatek peněz a problémy s původním producentem.
Poslední prázdniny po maturitě.
Iška, Karolína a Vendula ale rozhodně nechtějí skončit ve stereotypu všedního života a navíc se nedostaly na vejšku. Tak naplánovaly super cestu - Holandsko, farma, louky, krávy, svoboda. Chtějí si pořádně užívat a občas (možná) i trochu pracovat.

Vyrážejí na konci prázdnin. Cestu jim ale zkomplikuje Iščin aktivní čtrnáctiletý bratr Vojta, který měl ségru na otcův pokyn hlídat. Postupně začíná tušit, že Iška si nevyjela na žádný malý trip. Visí na holkách jako klíště a jen tak se setřást nenechá. Takže se přesouvají od místa k místu ve zvláštní čtveřici.Holky pohoršují Vojtu množstvím vypitého alkoholu, nárazovými milostnými zkušenostmi i svým slovníkem. Sice o nich neměl moc iluzí, ale až takhle si je nepředstavoval! Na cestě všichni potkávají ulítlé i zajímavé týpky a když už se jim někdo připlete do cesty, holky si nenechají ujít příležitost, aby jim jejich situaci ještě trošku nezamotal. Na druhou stranu, proč ne. Mají chuť zkusit všechno a docela se jim to daří.

Karin Babinská
Karin Babinská - režisérka
Absolventka pražské FAMU (1993-1999) - obor filmová a televizní režie. Během studia natočila několik krátkých filmů, z nichž Jakub a Veronika (1996) získal řadu ocenění na mezinárodních filmových festivalech. Věnuje se režii TV spotů. Pusinky jsou jejím celovečerním hraným debutem."Holky jsou výsledkem tříletého hledání. S Láďou Ondráčkem z Locallcastingu jsme za tu dobu viděli snad 700 hereček. Holky naprosto odpovídají mým představám o postavách, někdy mám pocit, že ony prostě těmi postavami jsou. Takže jsem role herečkám nijak nepřizpůsobovala, nebylo to potřeba."

Petra Nesvačilová, VendulaPetra Nesvačilová, Vendula
Narozena 2. 12. 1985 v Táboře. Letos maturovala na gymnáziu. Hostuje v divadle Na zábradlí, v divadle Rubín a v paláci Akropolis v představení Matapo na krev, vystupuje také s divadelním spolkem Filip.

"Dívka, žena, všemi múzami zastoupená, co hledá a bojuje proti údělu danému. Je vulgární a jemná přesně, tak je pohledná. Mám ji ráda."

Sandra Nováková, KarolínaMarie Doležalová, Iška
Narozena 24. 1. 1987 v Karviné. Pendluje mezi Trutnovem, kde bydlí o víkendech, a Prahou, kde žije během týdne. Je posluchačkou 3. ročníku Pražské konzervatoře.
"Iška je introvertní citlivá duše, ráda kreslí a občas přemýšlí o sebevraždě, má studený ruce a na prázdniny strávený s dvěma nejlepšíma kámoškama se už strašně těší. Stejně jako já má patnáctiletýho bráchu. A obléká se prý úplně stejně jako já - a proto mě asi Karin vybrala."

Sandra Nováková, KarolínaSandra Nováková, Karolína
Narozena 15. 4. 1982 v Praze, vystudovala konzervatoř, hostovala například v divadle Rokoko.
"Karolína je moc pěkná, je těžká astmatička, působí velice sebevědomým dojmem, všichni okolo si myslí, že jí u nohou leží nejen všichni muži, ženy, ale přímo celej svět. Ve skutečnosti je to ale úplně naopak. Je velice citlivá, zranitelná a hlavně osamělá, ale v žádném případě nechce nikomu odhalit své slabosti. Proto se věčně přetvařuje v takovou frajerku a provokuje a svádí.

Více informací naleznete časem na této stránce, nebo se podívejte na oficiální strnáky filmu www.pusinky.com.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bonemína Bonemína | Web | 11. května 2007 v 21:32 | Reagovat

AHoj na mém blogu máš třpytivé jméno za bleksovku! =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama