Říjen 2007

Parga

31. října 2007 v 13:58 Kam na dovolenou?
PARGA
je antické město z 12. století, zakladateli byli údajně uprchlíci z Konstantinopole. Městečko se nachází na řecké pevnině v oblasti Epiry, přibližně naproti ostrovu Korfu. Žije zde ca. 2000 stálých obyvatel. Je úžasné svou polohou v malebné zátoce a je protkáno úzkými uličkami plných pitoreskních domů a obchůdků. Parga je vystavěna na svahu a tak na každé procházce střídáte chodníčky a schody. Nad městem shlíží na moře benátská pevnost Petzvolio, dnes se jí ale už neřekne jinak, než Kasteli. K pevnosti musíte vystoupat uličkou, kterou tvoří jen a jen schody a vydáte-li se sem, počítejte s jistou ztrátou velké míry energie. Tu ovšem máte možnost na vrcholu doplnit v jedné z mnoha taveren nebo kavárniček s úžasným výhledem. Vysoko nad Pargou se tyčí další pevnost - hrad Ali Paschi (sultánův místodržící a pěkný kruťas). Parga je jistě vyjímečná hned v několika bodech. Fakt, že zde žije celkem hodně stálých obyvatel, činí z Pargy skutečně živé město. Přímo ve městě jsou k dispozici dvě pláže. Malá Krioneri, schovaná mezi skalami a větší městská, obě oblázkové s průzračnou vodou. Městská i přes svůj přídomek má charakter pláže, na kterou se většinou z různých letovisek dojíždí loďkou. Cestou okolo Kasteli lze dojít na pláž Valtos, dlouhou a pěknou písečnou pláž utopenou v zeleni. A koupání pod pevností má své neoddiskutovatelné kouzlo. Tedy, bydlíte-li ve městě, koupání obnáší ca. 15 minut chůze městem. Ale nebojte se, než se stačíte pokochat místy, kterými procházíte, jste u moře. Materialističtěji založení návštěvníci si cestou dají Pita-gyros a ten zaručeně zvedne náladu :-) A večerní posezení v místním přístavu ? Příjemný zážitek. Nesmírně velká je nabídka taveren, ouzerií a kaváren. Od rušných míst po zastrčené malé uličky. Skutečně podle chuti a nálady.
Parga = dobrý tip na dovolenou

Tunisko

31. října 2007 v 13:56 Kam na dovolenou?

Tunisko (Tunisia)

Poměrně bohatý stát, turisticky velmi oblíbená oblast…

Název CZ: Tuniská republika
Název ENG: Tunisia
Originální název: Al Jumhuriyah at Tunisiyah
Hlavní město: Tunis (674 800 obyv.)
Počet obyvatel: 9 976 187
Rozloha (km2): 163 610
Hustota osob/km2: 61
Umístění: Severní Afrika
Sousedi: Alžírsko, Libye
Úřední jazyk: arabština
Gramotnost: 66,8 %
Náboženství: sunnitští muslimové (99%)
Národnostní složení: Arabové (97%), Berbeři (1%)
Politický stav: republika
Členství v mezinárodních organizacích: OSN, LAS
Měna: tuniský dinár (TND) = 1000 millímů
Kurz (Kč): 1 dinár = 18,771 (25. 8. 2005)
Časové pásmo: UTC +1, SEČ
Mezinárodní zkratka: TUN
Doména (internet): .tn
Předvolba (telefon): 00289, 00216, 00217, 002169, 0021671
Ekonomika: Inflace 3%, nezaměstnanost 10,5%, hosp. růst 4,3%, zahr. dluh 14,1 mld. USD.
Hlavní odvětví ekonomiky: průmysl, cestovní ruch
HDP (USD): 68,608 mld.
HDP (na 1 obyv. v USD): 6 900
Vodní plocha (km2): 8 250
Velká města: Sfax, Nábel, Sousse, Kajruván, Gabes, Binzert
Hlavní řeky: Mejerda
Moře: Středozemní moře
Podnebí: subtropický pás
Úhrn srážek: na severu země kolem 410 mm; na jihovýchodě méně než 180 mm; nejvíce srážek spadne v zimním období
Roční teploty: na severu 10,2°C (v zimě) až 26,5°C (v létě); na jihovýchodě o něco více 11,1°C (v zimě) až 27,7°C (v létě)
Reliéf: na severu a jihu pobřežní nížina; na severní polovině země se táhne pohoří Atlas, z něj vybíhá k severovýchodu pohoří Dorsale, které k východu prudce spadá; v jižní části země se rozkládají náhorní plošiny, k východu se mění na pobřežní nížinu, a ještě více k jihu tvoří plošinu Dahar
Flora: subtropická biota, pouštní a polopouštní
Fauna: gazely, divoké kozy, divoká prasata, rysi, hyeny, šakalové
Využití plochy: pastviny (20%), orná půda (19%), lesy (3,8%), ostatní (57,2%)
Zajímavosti (architektura):
Zajímavosti (příroda):
Popis státu:
Historie:

Těží se ropa, zemní plyn, železná ruda, fosfáty a zinek. Pěstuje se pšenice, ječmen, brambory, tabák. Chová se skot, ovce, kozy, osli a velbloudi.
Vývoz: fosfáty, textilní výrobky, zemědělské produkty.
Dovoz: potraviny, spotřební zboží, stroje, paliva, dopravní prostředky.
Hlavními obchodními partnery jsou Itálie, Libye, Belgie, Německo a Francie.


Fotosoutěž: stará pevnost-Stará pevnost z lodi :)
Fotosoutěž: Zapad slunce-
Fotosoutěž: dovolená-Ńa ostrov Zakynthos

31. října 2007 v 13:53 Kam na dovolenou?

Na řecký ostrov Zakynthos


Kam na dovolenou - na řecký ostrov Zakynthos
Ostrov Zakynthos (Zante) je nejjižnější a zá­roveň třetí největší ostrov v Iónském moři. Má velmi výhodnou polohu, čímž nabízí snadné cestování po okolních ostrovech i na pevninu a do velkých měst, jako jsou Athény, Thessaloniki a Patras.
V období Homéra a Trojské války byl ostrov součástí království panovníka Odyssea. Jméno mu dal princ Zakynthos, syn trójského krále Dardanose. Do historie Zakynthu zasáhla spousta národů. Prvními osadníky byli Achájci, roku 455 př. n. l. si ostrov podmanili Athéňané, poté se na krátko dostal do područí Makedonie. Římané mu dali určitý stupeň autonomie. Benátčané výrazně ovlivnili zejména ráz správního střediska a také s sebou přinesli aristokratický politický systém s rozčleněním obyvatelstva na vrstvy, což byl důvod, proč byli nadšeně vítáni republikánští Francouzi. Poslední Britové zmodernizovali veřejnou správu.

Ostrov je plný kontrastů. Je zaplaven rostlinstvem a zelení, která pokrývá hory a úrodné pláně. Díky vysokému úhrnu srážek patří mezi nejzelenější ostrovy Řecka. Právě proto se mu přezdívá "Květina východu". Na severu, východě a jihu se nachází mnoho krásných pláží, zatímco západní část ostrova je obklopena skalnatými horami se spoustou jeskyní. Z nich nejslavnější je tzv. Modrá jeskyně u mysu Skinari, v níž je nádherně modrá, jakoby fosforeskující voda. U jihovýchodního cípu ostrova je největší hloubka moře v celém Středomoří - tzv. Inousská propadlina, která je hluboká 4500 m. Na východním pobřeží se naopak rozprostírají nekonečné olivové a citrusové háje a úrodné nížiny, které jsou lemovány písečnými plážemi.
Životní prostředí na Zakynthosu prospívá také vzácnému druhu želvy - karety obecné. V zátoce Laganas kladou želvy do písku vajíčka, a proto je v rámci jejich záchrany na některé pláže zakázán vstup od západu do východu slunce. V této době je také zavřeno letiště a letecká doprava je zastavena. Na srázovitém západním pobřeží žijí tuleni, kteří jsou rovněž chráněni.

Na pobřeží se nachází několik turistických letovisek např. Laganas, Argassi, Yerakas, Porto Zoro, Vassilikos, Tsilivi, Alykes, Alikanasa a Lake Keri. Nejznámější z nich je Laganas na jihovýchodní části ostrova. Zdejší 9 km dlouhá pláž je považována za jednu z nejdelších v Řecku a nabízí mnoho možností vodních sportů.
Pokud jste milovníky výletů, nabízí ostrov spoustu možností i pro Vás. Mezi nejatraktivnější výlety patří pláž Navagio s pašeráckým vrakem, na kterou se lze dostat pouze lodí. Dále můžete navštívit Modrou jeskyni, Byzantské muzeum, mořské jeskyně Keri, výběžek Gerakas, zátoku Porto Vromi. Na ostrově se také nachází několik kostelů a dalších pamětihodností.

Vyberte si z bohaté nabídky cestovní kanceláře Venus Trade and Tours, která se za 17 let své existence stala jednou z nejoblíbenějších a nejspolehlivějších cestovních kanceláří.
Laganas
Laganas je označováno za největší, nejrušnější a nejoblíbenější letovisko ostrova. Je to místo, které vás očaruje a zaujme. Hlavní turistická třída nabízí naprosto vše, co hledá turista na dovolené. Jsou zde možnosti denní i noční zábavy, nespočet obchodů se suvenýry, oblečením a potravinami, jsou zde stánky s rychlým občerstvením, restaurace, taverny, kavárny, bary, kluby, diskotéky…Nechybí novinové stánky a lékařská služba. Pláž je zde opravdu krásná; dlouhá, písečná s pozvolným vstupem do moře, vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Na pláži je též možné pronajmout si slunečníky a lehátka. Chcete-li během slunění více soukromí, potom se vydejte směrem na Kalamaki (cca 10 minut volné chůze).
Laganas je trochu kuriózní letovisko, hlavní silnice zde například končí v moři, další kuriozitou jsou mořské želvy. Půjdete-li směrem na Kalamaki, uvidíte na pláži trojnožky, které upozorňují na želví hnízda.
něco podobného
Nákupy po asijsku 29.10.2007
Vesnice vykopaná ze skal 29.10.2007
Architekti se inspirují přírodou 26.10.2007
Brzy ráno nebo během dopoledne, budete-li mít štěstí, můžete spatřit právě vylíhnutou želvičku, mířící do moře. Nikdy ji však neberte do rukou nebo neodnášejte do vody. Pokud již svítí slunce, dělejte jí stín a směřujte ji tak, aby se k moři dostala co nejrychleji a živá.
Laganas je spojen autobusovou linkou s ostatními místy ostrova.
Taxi vyjde na: do Alikes cca 17€, do Kalamaki cca 5,50€, do Keri cca 10,50€, do Lithakie cca 7€, do Vassilikos cca 17,50€, do Pastrasu/Bohali cca 13€.
Doporučujeme pronajmutí auta či motorky a důkladnější seznámení s ostrovem. Pozor však na nedodržování pravidel silničního provozu, Řekové pravidla obvykle moc nedodržují a přednost mívá větší auto…
• Vzdálenost od správního střediska: cca 8 km.
• Vzdálenost od letiště: cca 6 km.
• Hodnocení letoviska: vhodné pro všechny generace.

Argassi
Středisko Argassi je označováno za jedno z nejpopulárnějších a nejzelenějších letovisek, nejblíže správnímu středisku, současně též druhé největší město Zakynthu. Písečná pláž, čisté moře, pestrá nabídka vodních sportů, možnosti denní i noční zábavy, proslulé taverny a restaurace s příjemnou obsluhou, kluby, bary, supermarkety, obchody se suvenýry, butiky a příjemná atmosféra, která zde panuje, to vše dokresluje tradiční řecký ráz. Letovisko si vybírají pro svou dovolenou především rodiny s dětmi a mladí lidé. Z Argassi se též můžete vydat pokořit horu Skopos, která se pne do výšky 758 m. Z vrcholku se vám naskytnou nádherné pohledy na krajinu, mořské zátoky, cestou můžete narazit na divoké orchideje a vzácný druh motýlů.
• Vzdálenost od správního střediska: cca 4 km.
• Vzdálenost od letiště: cca 8 km.
• Hodnocení letoviska: příjemné turistické letovisko, odkud je pěkný pohled na poloostrov Peloponés.

Kalamaki
Turistické středisko Kalamaki se rozprostírá na poměrně velkém prostranství. Je zde dostatek obchodů, restaurací i taveren, stejně tak je možné vydat se pěšky nebo místní linkou autobusu do nedalekého letoviska Laganas (cca 2 km) či správního střediska, kde je nepřeberné množství každodenní zábavy. Známá je zdejší dlouhá a atraktivní písčitá pláž. Oblast je též spojována s mořskými želvami Caretta - Caretta, které zde do písku kladou v letní sezóně svá vejce, a to především díky velmi teplé vodě v moři.
Kalamaki se nachází v poměrně malé vzdálenosti od letiště, proto je třeba počítat v denních hodinách s občasným hlukem, který však jen minimálně narušuje jinak velmi poklidnou atmosféru letoviska.
• Vzdálenost od správního střediska: cca 5 km.
• Vzdálenost od letiště: cca 3 km.
• Hodnocení letoviska: pro všechny generace.

Tsilivi
Je velmi známé a oblíbené turistické letovisko, jehož ulice, pláže a obchody se plní od kvěna do října zahraničními návštěvníky z celého světa. Tsilivi je obklopeno krásnou přírodou, jsou zde romantická zákoutí a možnosti provozovat pěší turistiku. Letovisko je poměrně rozsáhlé a táhne se v délce několika kilometrů podél hlavní silnice. V postranních uličkách jsou obchody s potravinami, ovocem a zeleninou, rozmanitými suvenýry, stánky s rychlým občerstvením, je zde mnoho restaurací, taveren, kaváren, pekáren i barů. Pláž je zde dlouhá a písčitá s pozvolným vstupem do průzračné vody a nechybí možnost pronajmutí slunečníků a lehátek. V blízkém okolí jsou i menší plážičky, které poskytují více soukromí.
Letovisko je spojeno městským autobusem s ostatními místy. Také je možné využít taxi; ceny se pohybují v tomto rozpětí: do Alikes - cca 12,50€, do Argasi - cca 11,50€, do Laganasu - cca 12,50€, do Tragaki Plagosu - cca 5,50€.
• Vzdálenost od správního střediska: cca 6 km.
• Vzdálenost od letiště: cca 12 km.
• Hodnocení letoviska: vhodné pro všechny generace.

Emo plyšák

31. října 2007 v 13:39 Emo
Takžeee je tu dalšíí věc za kterou můžete utrácet vaše peníze a tím je EMO plyšák.........
Každý přece musí mít něco komu svěří své trapasy atd.......EMO plyšák stojí pouhých 999,90 Kč........je velmi praktický...mužete s nim spát,svěrit se mu a von bude naslouchat a ani jednou necekne a v žádném případě Vás nebude rušit při vašem svěřováníí!!!!!A to se vyplatí tak neváhejte a objednávejte tato nabídka platí do vypradání zasob!!!

Emo abeceda.

31. října 2007 v 13:35 Emo
A is for Alone
Jako Osamělý................a vždy si stěžuješ, že to tak je
B is for Bracelets
Jako Náramky...........prostě nějaké ozdoby na zápěstí
C is for Crying
Jako Pláč
D is for Dyed Black Hair
Jako vlasy obarvené na černo
E is for Emotion
Jako Emoce.........a zveličování všeho co máš
F is for Floorpunch
Jako pád na dno
G is for Glasses
Jako brýle.........pokud možno s tlustými černými obroučky
H is for HeartBreak
Jako Zlomené Srdce
I is for the Intense Pain
Jako Intenzivní Bolest..............která pochází z neopětované lásky
J is for Jilted Lover
Jako Zhrzený Milovník
K is for Kissing
Jako Líbání..........a stěžuješ si, že se nemáš s kym líbat
L is for Labeling Yourself
Jako Sebehodnocení
M is for Mood Swings
Jako Houpající Se Nálada
N is for Never
Jako Nikdy................. nebudeš mít přátele, co se o tebe budou zajímat
O is for Old Man Pants
Jako Staré Pánské Trenýrky
P is for " Picked Last In Gym Class"
Jako "Poslední koho si ve třídě vyberou v tělocviku"
Q is for Questioning
Jako Výslech............... jestli máš vůbec nějakou cenu
R is for Remembering
Jako Pamatování Si................. času,kdy byly věci krásné a pak si stěžuješ jak tě tvuj život vyčerpává
S is for Sweaters
Jako Svetry
T is for Thrift Stores
Jako Levné Obchoďáky
U is for Underdeveloped Muscles
Jako Málo Vyvinuté Svaly.................. protože to je další cesta jak se stát EMO
V is for Veganism
Jako Veg*.........
W is for Whining
Jako Kňučení............. všechno je tak strašné a rodiče ti nemůžou koupit lásku kterou tak moc potřebuješ
X is for X-Girlfriends
Jako Bývalá..........a mluvíš o tom kolik bolesti ti přinesla
Y is for Your
Jako Tvoje............ ničemná existence
Z is for Zooming
Jako Zoom.......... ve tvém foťáku, protože jsi fotografEmo ve zkratce.

31. října 2007 v 13:34 Emo
Co je emo?

31. října 2007 v 13:33 Emo

EMO

EMO Boys

EMO Girls

EMO KidsBarvy

31. října 2007 v 13:29 Barvy

Bílá
Tuto barvu mají rádi lidé otevření, upřímní a nekompromisní, kteří nic neodpustí sobě ani svému okolí.

Červená
Pokud dáváte přdnost této barvě, býváte často impulzivní, dokonce až agresivní.Své názory prosazujete, ikdyž nemáte pravdu. Nejbližším však dokážete projevit i něžnost a srdečnost.

Černá
Vyznavači této barvy se vyznačují citlivostí a tajnůstkařením. Baví je i filozofovaní, dokážou šikovně vycházet s lidmi, jsou to rození diplomati.

Fialová
Vaše osobnost je originální, jste samostatný člověk s nezávislými názory a máte umělecké sklony. Na své okolí i na sebe máte někdy přehnaně vysoké nároky.

Hnědá
Prozrazuje, že jde o člověka důvěřivé, milé a klidné povahy. Nechybí mu lidskost a silně vyvinutý smysl pro spravedlnost, díky němuž jej můžete jen těžko rozeznat a ocenit jeho kladné vlastnosti.

Modrá
Představuje opatrnost, rozvážnost, neččinnost a lhostejnost - takto by se stručně daly vyjádřit vaše vlastnosti.. Váš vnitřní svět a životje komplikovaný, toužíe mít všeho hodně, ale neděláte nic, aby jste toho dosáhli.

Oranžová
Zajímá vás svět i lidé okolo. Máte zvědavou povahu, novátorské schopnosti a ctižádostivost. Při uskutečn'ování svých předsevzetí jste tvrdohlaví.

Růžová
Prozrazuje sentimentalitu a jemnost. Romantické city jsou pro vás přímo charakteristické. Váš smysl pro praktičnnost života se přiklání k okrášlování sebe sama podle vlastních představ, což vám často způsobuje zklamání a problémy.

Zelená
Představuje kreativitu, citlivost a ochotu pomáhat jiným lidem prostřednictvím pochopení. Rozdáváte lásku, uzdravujete a motivujete je. Pozor ale, aby jste se příliš nevyčerpali.

Merun'ková
Obnovuje, oživuje a jemně stimuluje a můe rozpustit a odstranit emocionální blokády. Tento barevný odstín, který je nejblíž;e barvě pokožky, udržuje v proudu životní energii a zjemn'uje plet'.
Žlutá
Je nejsvětlejší z pestrých barev, působí jasně, povzbudivě, zahřívá a rozveseluje. Je to symbol moudrosti, vysoké inteligence a myšlení. Svým pozitivním, magnetickým chvěním působí žlutá povzbudivě na nervy.
Zlatá
Dává pocit hojnosti, lesku a nadbytku. Je to barva správného, pravého středu, barva univerzální lásky a nejvyšších hodnot a zastupuje idealismus, velkorysost a šlechetnost. Zlatá dělá cokoliv hodnotné, drahocenné.. Zlatá transformuje poznání v pochopení, pomáhá při zvládnutí duševních nejistot, podporuje ducha na cestě k univerzální moudrosti.

Tyrkys
Barva sebeznázornění, podporující sebevědomí a podněcující fantazii a spontánnost. Je to barva přátelských citů;, sympatie a pospolitosti. Tyrkys může potlačit nesmělost, zdrženlivost a trému.

Indigo
Symbol mystických hranic a spirituálních sil. Zastupuje dokonalou neporušenost, skvělé zdraví, univerzální vědomí, vyrovnanost, důstojný klid, důvěru a mírumilovnost.

Šedá
Barva dokonalé neutrality, opatrnosti a ochoty ke kompromisům. Je schopná přizpůsobení, kombinovatelná a diskrétní. Je to barva potlačování, omezování, nejistoty a strachu ze života. Šedá lež;í v husté mlze, loupí rozhled a skrývá cíl.

Vanessa-photoshoot II.

31. října 2007 v 8:09
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázkuVanessa-photoshoot

31. října 2007 v 8:06Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázkuKlikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázkuKlikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku

Klikněte pro zobrazení původního obrázku

Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku

Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázkuKlikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku


Klikněte pro zobrazení původního obrázkuKlikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku

Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázkuKostýmy

28. října 2007 v 16:50 Mažoretky

Kostýmy


Fotky

28. října 2007 v 15:57
Úplně nej fotka.Nejkrásnější fotky na světě

28. října 2007 v 15:47

Tohle jsou ty nejkrásnější fotky Zaca na světě:Maličko blbne

28. října 2007 v 15:35

Trošku blbne:

CG!

28. října 2007 v 8:44 CosmoGirl!

CosmoGirl!

číslo: 11 listopad
cena:50Kč
extra: šeková knížka na nákup šminek!
spešl: velký nákupní speciál-jak najít svůj sty, co ti nesmí chybět, úlovky za babku, nejlepší kecky a super doplňky
life: nebezpečí na netu-znásil mě úchyl z chatu, můj ex mě očerňoval po internetu....
styl: flora a fauna-doplňky a haříky s motivem zvířat a květin
exxtraz: vzorečky nové péče od nivea visage pro problematickou pleť zdarma!
styl
Komu se nechce dávat 50 korun je tady i verze na netu! I když zkrácená...www.cosmogirl.cz


Zac Efron v CG!

28. října 2007 v 8:41 CosmoGirl!

Zac Efron - CosmoGirl (Září 2007)


CosmoGirl! Photoshoot

28. října 2007 v 8:38 CosmoGirl!

Cosmogirl! Photoshoot:

Hilary nafotila zbrusu nový photoshoot pro časopis Cosmogirl!, s fotografem Georgem Holzem...je fakt moc hezký, Hil to tam sluší...mno posuďte sami: