Veronica Mars 3.řada V.

28. října 2007 v 8:30 |  Veronica Mars

3.18 - I Know What You'll Do Next Summer
Piz si pozve do své rádio show speciálního hosta - studenta Hearst College (Apolla), který bojoval jako dětský voják v Ugandě. Apollo vypráví o tom, jak ho jeho "únosci" nutili zabíjet a jak se mu nakonec podařilo utéct a dostat se do Ameriky. Veronicu posléze kontaktuje nějaký muž (Kizza), který tvrdí, že je Apollův dávno ztracený otec. Chce po Veronice, aby mu obstarala nějaký důkaz, že Apollo je skutečně jeho syn. Jediné co má jako důkaz, je dopis od Apollovy matky (kterou zabili, když byl Apollo malý). Kizza po Veronice chce, aby Apollovi zatím nic neříkala, dokud nebude mít jistotu, že je jeho otec. Veronica tedy zajde za Apollem a požádá ho o rozhovor. Apollo souhlasí a Veronica se ho nejdříve ptá na válku a podobné věci a pak se ho zeptá na jeho matku. Apollo jí ukáže jedinou věc, která mu po ní zbyla. Lístek s nákupem, který mu dala v ten den, kdy zemřela. Veronica nenápadně porovná rukopisem s dopisem, který má od Kizzy a zjistí, že rukopisy se shodují. Nakonec je tedy nucena říct Apollovi pravdu o tom, že je tu možnost, že by mohl poznat svého otce. Apollo se zároveň dozví, že film, který se měl o něm natáčet, nebude. A tím pádem nemůže počítat s docela velkým obnosem peněz, které mu producenti filmu slíbili. Zároveň se Veronica dozví od Apollova dobrého přítele, že Apollo ve skutečnosti jako dětský voják nebojoval a že si to vše jen vymyslel. Že vše to byly příběhy někoho jiného. Veronica to vše oznámí Kizzovi a naznačí mu, že pokud se chtěl sejít s Apollem jen kvůli tomu, že čekal, že z něj dostane nějaké peníze, tak mu teď ta naděje splaskla. Kizza ji ale vysvětlí, že chce prostě jen poznat svého syna. O nic jiného mu nejde. Kizza se nakonec setká s Apollem a hned při prvním setkání si Apollo vybaví jednu vzpomínku na matku a dojde mu, že Kizza je opravdu jeho skutečný otec. Veronica se zároveň dozví, že to s tím, že Apollo přišel o své slíbené peníze z filmu, byla past. Ve skutečnosti se nic takového nestalo. A to, že jí Apollo lhal o tom, že byl dětský voják, taky není pravda. Opravdu se mu to stalo a nic si nevymyslel. Chtěl tím Veronicu jenom zmást, aby si pak Kizza myslel, že Apollo nemá žádné peníze. A pak by se teprve ukázalo, jestli se o něj zajímá jen kvůli penězům nebo ne. Naštěstí to dopadlo naopak.

Piz dostane nabídku na stáž v New Yorku v nahrávací společnosti, ale nakonec si to rozmyslí a přijme stáž v rádiu v Neptune. Veronica se učí na zkoušky, které když složí, tak bude moci pracovat jako soukromý detektiv. Samozřejmě nakonec zkoušky dopadnou na výbornou a Veronica dostane licenci. Ale stále ji trochu "trápí", že měla v testu o pár bodů méňě než její táta :-D
Rodiče Parker chtějí, aby se jejich dcera vrátila na prázdniny k nim domů. Parker z toho není moc nadšená a svěří se s tím Loganovi. Ten jí navrhne, aby přes léto bydlela v jeho hotelovém pokoji. Parker je návrhem nadšená jen do té doby, než jí Logan řekne, že on tam přes léto stejně nebude, protože mají v plánu jet s Dickem na surfovací výlet na celé léto. Parker se trochu kvůli tomu na Logana naštve. Logan si to pak snaží vyžehlit tím, že jí navrhne, aby jela na ten výlet s nimi. Parker nadšeně souhlasí a zároveň se těší, že nebude muset celé léto trávit u rodičů.
Mac si užívá šťastných chvilek s Maxem a vypadá to, že to mezi nimi klape. Mac sice trochu překvapuje Maxův životní styl (=žádná škola, lenošení, a vydělávání na tom, že pomáhá studentům podvádět při testech:) ale nakonec se přes to přenese.
Na scéně se náhle objevuje Dickův otec, který se rozhodl, že se přizná a sám půjde do vězení. Před tím, ale chce strávit několik týdnů se svým synem a "rozloučit" se. Dicka ale jeho návštěva spíš rozhodí, než aby mu udělala radost. Nakonec ale souhlasí a rozhodne se s ním strávit víc času. Proto ale musí trochu změnit svoje plány a oznámí Loganovi, že na žádný surfovací výlet nejede. Logan je zaskočený, protože tím pádem na ten výlet nepojede ani on (půlku účtu měl totiž platit Dick a když teď nejede, tak se Loganovi ani nechce jet samotnému). Když to ale oznámí Parker, je vidět, že jí to hodně zklame. Uvědomí si totiž, že tak neuvidí Logana celé léto.
Veronica se dozví, že byla přijata na letní stáž do Virgine do FBI! Je z toho u vytržení, stejně jako její otec. Jen Piz se tváří trochu rozpačitě, protože je mu jasné, že se s Veronicou dlouho neuvidí.3.19 - Weevils Wobble but They Don't Go Down
Weevil se zranil při práci a tak si jde zažádat o přídavky, ale na pracovním oddělení neuspěje a nakonec je i vyhozen z práce. Aby to nestačilo, je také obviněn z toho, že prodával studentům falešné ID karty a tím si vydělal slušný balík peněz. Tyto karty slouží studentům stejně jako kreditní karty (můžou si na ně kupovat jídlo, chodit do knihovny apod.). A vždy když vyčerpají peníze, tak si je tam musí znovu vložit přes takový přístroj, který má k dispozici úřednice v univerzitní pokladně. Weevil je obviněný z toho, že prodával studentům falešné průkazy a že je dobíjel díky tomu, že měl přístup do pokladny a tím pádem i k tomu přístroji. Weevil zavolá Veronice a prosí ji, aby ho z toho vysekala. Veronica samozřejmě souhlasí a rozjede vyšetřování. Bohužel se to ale začíná komplikovat, protože ten přístroj, přes který se dalo dobíjet do ID karty byl nalezen ve skříňce, která sousedí s tou Weevilovou a jsou na něm samé jeho otisky. Veronica se tedy zeptá Weevila, kde všude ten den byl a jak je možné, že se jeho otisky dostaly na ten přístroj. Weevil vzpomíná, že ten den opravoval dřez u jedné ze studentek. Společně se tedy vydají za tou dívkou a Veronica v ní pozná svoji studentku z hodin kriminologie. Ta samá slečna byla také na té hodině, kdy Veronica pozvala Weevila na přednášku. Weevil tu vyprávěl o tom, jak byl vězení a jak se teď z toho dostává apod. Veronice začíná svítat a dojde jí, že ta slečna to možná na Weevila nastražila, protože on byl snadná obět - bývalý kriminálník. Zároveň si Veronica všimne, že v pokoji té slečny visí fotka s několika jejími kamarády. Pozná na nich jednoho studenta, který také nahlásil, že mu Weevil prodal falešnou ID a také tam uvidí jednoho kluka, který měl přístup k tomu, aby sestrojil přístroj na dobíjení ID karet. Veronica svolá celou partu "mladých podvodníků" a řekne jim, že ví, co provedli. Oni se k tomu všemu přiznají (dělali to prý proto, že se jim nechtělo utrácet peníze za jídlo, knížky a ostatní věci). Přemlouvají Veronicu, aby je neudávala a za odměnu jí také vyrobí falešnou ID kartu. Veronica ale "zdvořile" odmítne a donutí je, aby se sami přiznali. Zároveň tuší, že existuje ještě jeden přístroj a že ho ta parta studentů schovala v jedné učebně. Požádá Weevila, aby se tam zašel podívat a případně ten přístroj přinesl. Nechce totiž, aby ho tam ta partička našla a zničila ho. Weevil udělá přesně to, co mu Veronica řekla. Jde do té učebny a najde tam ten přístroj. Ale potom Veronice do telefonu tvrdí, že třída byla prázdná a nic nenašel.

Keith si ve své volební kampani nevede moc dobře a Vinnie využívá všeho možného, aby Keitha potopil. Piz je oba dva pozve do své radio show, ale je vidět, že víc příznivců tu má Vinnie.
Wallace celý den pronásleduje nějakej divnej chlápek. Wallace se chce dozvědět, o co mu jde. A nakonec zjistí, že to člen spolku The Castle. Chtějí, aby se Wallace stal jejich členem. Ale vše je velmi tajné a Wallace o tom nesmí s nikým mluvit.
Piz je stále ještě trochu naštvaný na Veronicu kvůli tomu, že bude přes celé léto pryč. Veronica se mu snaží vysvětlit, že to je pro ní velká příležitost, ale že i tak jí bude moc chybět. Aby mu dokázala, jak moc jí bude chybět, tak se s ním začne líbat. Klesají spolu na postel a zbytek si už můžeme domyslet :-)
Druhý den už Piz září jako sluníčko a společně s Veronicou, Mac a Wallacem se vydávají na pláž. Wallace tu jde zkoušet svůj nový vynález. Letadlo, které má být jeho záverečnou prací v předmětu elektroinženýrství. Na pláži se potkávají s Loganem a Dickem, kteří si sem přišli zaserfovat. Je to trochu trapné setkání, protože si nemají moc co říct. Mac nakonec odejde za Wallacem a nechá Pize, Veronicu a Logana o samotě. Dick se vydá za Mac a začne se jí trochu (opile) omlouvat za to, jak se k ní choval a že se jí posmíval, když chodil s Beaverem. Pak jí řekne, že je skvělá holka a pokusí se jí dát pusu. Mac mu poví, že omluva je přijata, ale před jeho pusou uhne. Veronica sedí na pláži společně s Pizem a Loganem a vládne trochu trapné ticho. Piz se snaží začít rozhovor, ale Logan mu moc nepomůže a nakonec do něj začne spíše rejpat, i když nemá moc důvod. Veronica a Piz raději nakonec odcházejí.
Druhý den: Dick ukáže Loganovi video, které mu někdo poslal e-mailem. Je na něm Veronica a Piz, jak se spolu milují. Logan je naprosto v šoku a myslí si, že za to může Piz a že určitě dal do svého pokoje kameru. Vydá se za Pizem do rádia a tam ho bez jediného slova zmlátí. Je vidět, že Logan je v převaze, protože Piz je pěkne pomlácený, ale Logan má jen pár škrábnutí. Logan se poté vydává za Veronicou, aby jí řekl o videu....3.20 - The Bitch is Back
Díl pokračuje, jak skončil. Logan navštívil Veronicu a ukáže jí video. Veronica je v šoku, ale nevěří, že by to byla Pizova vina a naštve se na Logana za to, že Pize zmlátil. Parker přijede navštívit Logana a zjistí, co udělal Pizovi. Je uražená a uvědomuje si, že Logan to udělal proto, že mu na Veronice pořád ještě záleží. Rozhodne se s Loganem rozejít a Logan jí v tom moc nebrání. Parker ubrečeně odchází z Loganova pokoje a ve dveřích se potká s Veronicou. Veronica je překvapená a Parker jí jen oznámí, že teď už je Logan celý její. Veronica ale přišla za Loganem ze zcela jiného důvodu, než si Parker myslí. Stále je ještě naštvaná na Logana kvůli tomu, co udělal Pizovi. Myslí si totiž, že na to vůbec neměl právo a že to nebyla jeho věc. A kromě toho vůbec nevěří tomu, že by Piz dal do jejich pokoje tu kameru. Logan je ale opačného názoru. Veronica se s ním o tom už nechce dál bavit a velmi naštvaně odchází. Zároveň ale ještě stihne odchytnout Dicka a vytáhnout z něj od koho dostal to "její" video. Veronica se snaží přijít na to, kdo je autorem toho videa. Chvíli ji to trvá, ale nakonec se dostane na adresu Gory Sorokina. Gory jí nepotvrdí, ani nevyvrátí, že je autorem toho videa. A tak mu Veronica pro jistotu nechá v pokoji štěnici.

Wallace si celý nesvůj uvědomí, že na tom natočení videa má také svůj podíl. Zjistil totiž, že ho stále ti lidé ze spolku The Castle sledují a že je možné, že mu dali do jeho (a Pizova) pokoje kameru. Veronica ho požádá, aby jí zjistil něco víc o tom spolku. Wallace se tedy vydá na přijímací pohovor do spolku The Castle. Má s sebou tužku, ve které je nainstalovaná kamera a má s ní vyfotit členy spolku. Wallace je vyzván, aby přišel do jedné místnosti a tam zodpovídal jednotlivé dotazy. Musí se svléknout jen do spodního prádla a na krk si dá takové čidlo. Ptají se ho na různé otázky (např. na tu nehodu minulý rok, kdy přejeli bezdomovce atd.) Náhle Wallace dostane do těla výboj, který přijde přes to čidlo. Je to proto, že někdo z dalších členů, který je také u "výslechu" odpověděl lživě. Pak se Wallace zeptají, co to má v kapse za pero. Wallace zalže, že to nic není. A v tu chvíli uslyší řev z vedlejší místnosti. Právě totiž zalhal a jeho "kolega" byl za to potrestaný stejně jako on. Wallace je vyděšený a vypadne co nejrychleji z místnosti. Veronice je pak líto, že do toho Wallace nutila a omlouvá se mu. Wallace si ale přes to vše uvědomí, že možná zná jméno toho, kdo se ho ptal na všechny ty otázky při tom "výslechu." Veronica se rozhodne tajně se vloupat do budovy spolku The Castle a zjistit, co se dá. Přeleze zeď a dovnitř se dostane dvířky pro psa. Při lezení se jí ale zatrhne jedna nitka ze svetru a zůstane přiskřípnutá v otvoru. Veronica se tedy dostane dovnitř a na chodbách uvidí portréty Lilly a Duncana Kaneových. Dostane se do jedné místnosti a tam nenápadne pozoruje rozhovor Goryho Sorokina a Jakea Kanea!! Vypadá to, že Jake je vůdce celého spolku. Nakonec Jake a Gory odcházejí. A Veronica vyjde ze svého úkrytu, ukradne harddisk s nějakým "výzkumem", který dělal Jake a zmizí.

Druhý den Jake volá šerifa, aby nahlásil krádež jeho projektu. (pozn. Jakeův osobní bodyguard je náš starý známý Clarence Wiedman.) Keith vyšetřuje, kdo by mohl být zlodějem. A všimne si, že někdo mohl vlézt dovnitř dvířkami pro psa. Na dvířkách uvidí nitku z Veroničina svetru. Zároveň uvidí video, které zachytila ostraha budovy a je na něm vidět nějaké blondýna, která leze přes zeď. Keith začíná mít podezření, že je to Veronica. Když se vrátí domů, tak přehrabe její šatník a najde ten zmíněný svetr a vidí, že je na něm oko. Veronica přijde domů a Keith už na ní čeká s otázkami. Veronica mu ale odsekne a zalže, že to nebyla ona. A že přespí u Mac. Místo toho se ale společně s Mac se vydají do počítačové učebny na univerzitě a snaží se rozkódovat Jakeův harddisk. Trvá jím to skoro celou noc. Ale nakonec mají štěstí. Zjistí, že na harddisku jsou všechna jména členů The Castle. Je tam spoustu jmen, některé i z roku 1930 a dál ... Každý člen tu má nějaké přiznání k něčemu hroznému, co spáchal, nebo čeho byl svědkem. Veronica zajde za reportérkou Nish (z univerzity) a předá ji kopii seznamu členů toho spolku. Nish má v plánu pořádně vše prozkoumat a možná i podat žalobu na celý spolek. Jake zjistí ze záznamů z kamery, že ten zloděj byla Veronica a zuří. Zajde za Keithem a poví mu, že ví, že to byla Veronica a chce, aby mu předal záznam z bezpečnostní kamery, který má Keith u sebe jako důkazní materiál. Keith mu ale řekne, že mu ho předá až bude mít povolení od soudu. Jake mu naštvaně odpoví, že ho získá a pak se vrátí. Keith jde mezitím do místnosti s důkazy s úmyslem nějak z toho Veronicu dostat... Za několik hodin přijde Jake a má příkaz od soudu. Keith mu úsměvem vyhoví a pošle Lea D´Amata, aby mu přinesl tu nahrávku.

Veronica se jde najíst do školní jídelny a tam za ní přijde Logan a omlouvá se jí za to, co způsobil a za to, že zmlátil Pize. Když spolu mluví, za Veronicou přijde Gory a vrátí ji štěnici, kterou mu dala do jeho pokoje. Zároveň jí řekne, že je rád, že jí nahrál na to video a že díky němu je teď tak "populární". Také jí řekne, že je mrcha (*bitch*) a že si to zasloužila. Potom odejde. Logan to celé slyší a chce jít Goryho zmlátit. Veronica ho ale zarazí, aby to nedělal. Poví mu, že Gory má vlivné známé. Logan se ale přesto na Goryho vrhne a zmlátí ho. Pak z něj chce vymlátit omluvu Veronice, ale Veronica řekne, že neprahne po jeho omluvě. Trochu se přitom na Logana usměje. Celé to vidí Piz a neví, co si o tom myslet. Logan odchází a míjí Pize a zároveň se mu za vše omlouvá. Piz se podívá na Veronicu, která se tváří trochu nejistě.

Veronica přijde za Jakem Kanem a vrací mu harddisk. Řekne mu, že se jí podařilo rozluštit všechny ty jména a že pokud na ní podá žalobu, tak se všichna ta jména dostanou na veřejnost. A zároveň chce, aby z toho všeho vynechal jejího otce. Jake jí odpoví, že na to už je trochu pozdě. Veronica přichází domů a Keith pro ní vaří večeři. Zdá se, že se na ní vůbec nezlobí. Veronica mu poví, že ho má ráda. Druhý den se probudí. V kuchyni na stole najde noviny, kde je na titulní straně článek o šerifu Marsovi, proti kterému je vedena žaloba za ztrátu důkazů. Veronice se na ten článek jen nešťastně dívá. Poslední záběr je na Veronicu, jak jde do volební místnosti. Právě totiž probíhají volby na nového šerifa. Veronica samozřejmě zvolí svého otce. Poté vychází z volební místnosti. Venku prší a Veronica odchází ulicí pryč.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama