Leden 2008


Zorbing II.

31. ledna 2008 v 9:26 Zorbing

Zorbing

Toto adrenalinové dobrodružství pochází z Nového Zélandu, kde vznikl také dnes již všem známý BungeeJumping. Vynálezci tohoto sportu, Andrew Akers a Dwan van de Sluis, se nechali inspirovat skicou Leonarda da Vinciho - muž s rozpaženýma rukama v kruhu. Zorb je průhledná koule ze speciálního PVC s průměrem přes 3 metry a hmotností 90 kilogramů. Dovnitř vlezete tunelem, připoutáte se a pak se již jen kutálíte a kutálíte ze svahu dolů. Na konci tohoto zážitku je bezpečné zastavení díky protisvahu, speciální síti nebo vodní hladině.

Program
Po krátkém seznámení se zorbem probíhá příprava na vlastní zorbování, kde bude vše precizně probráno a připraveno. Následuje průlez do "průhledné koule" a bezpečné připoutání popruhy k zorbu. Pak již následuje jen kotoul za kotoulem, při kterém budete mít neustálý úsměv na tváři.

Podmínky
Zorbování není doporučeno osobám menším než 150 cm. Osoby mladší 18 let musí mít souhlas zákonného zástupce. Před jízdou je nutné podepsat prohlášení o zdravotním stavu.

Počasí
Termíny jsou naplánované podle předpovědi na dny, kdy bude počasí vhodné pro zorbování.

Čas
Vlastní "kutálení" trvá přibližně 2-5 minut. Příprava s jízdou přibližně 30 minut.

Počet účastníků
Dárek je určen pro 1 až 2 osoby. Další jízdy se dají na místě dokoupit.

Diváci
Diváci jsou vítáni, při jízdě mohou filmovat i fotografovat.

Oblečení
Doporučume přiléhavější sportovní oděv. Brýle ani kontaktní čočky nejsou překážkou, větší šperky, především náušnice, doporučume odložit.

Sezóna
Od května do září. Nejlepší možnosti přes léto.

Objednávka
Minimálně 1 měsíc předem.

Cena se pohybuje přibližně 2000kč pro 2 osoby


Co je to?

31. ledna 2008 v 9:23 Zorbing
Co je to ZORB ?
ZORB je v podstatě velká nafukovací průhledná koule ze speciálního PVC, uvnitř které je ještě jedna menší. Obě koule jsou spojeny nylonovými lanky a dvěma tunely, kterými se leze dovnitř. Průměr koule je 3,2 m a hmotnost 90 kg. Uvnitř jsou umístěny bezpečnostní postroje pro upoutání posádky ZORBU.

Zorbing

31. ledna 2008 v 9:22 Zorbing

Léto je tady a Vy opět přemýšlíte, jaké nové zážitky Vám přinese. Ti, kteří rádi zkouší cokoli nového a touží po stále intenzivnějších a nevšedních zážitcích, mají pořád z čeho vybírat. O nové sporty u nás opravdu není nouze. Láká Vás trocha adrenalinu a originality? Pak vyzkoušejte ZORBING!
Toto adrenalinové dobrodružství pochází z Nového Zélandu, kde vznikl také dnes již všem známý bungee jumping. Vynálezci tohoto sportu, Andrew Akers a Dwan van de Sluis, se nechali inspirovat skicou Leonarda da Vinciho - muž s rozpaženýma rukama v kruhu.
Zorbing je poměrně mladým sportem, ale i tak už si našel mnoho svých nadšených příznivců. Je to skutečně netradiční sportovní aktivita, spíše jakási adrenalinová zábava, která vyžaduje notnou dávku odvahy a také silný žaludek, který ustojí zběsilé kutálení v této velké kouli.
Zorb je průhledná koule , podobná nafukovacímu balónu. Je ze speciálního PVC s průměrem přes 3 metry a hmotností 80-90 kilogramů. Uvnitř je jedna menší nafukovací koule, která je k té větší připevněna speciální konstrukcí. Nafukuje se obyčejným vzduchem pomocí vysavače. Dovnitř vlezete tunelem, připoutáte se a pak se již jen kutálíte a kutálíte ze svahu dolů. Na konci tohoto zážitku je bezpečné zastavení díky protisvahu, speciální síti nebo vodní hladině.

Pro zorbing jsou ideální travnaté nebo zasněžené pozvolné kopce, které nebývají delší než dvě stě metrů. Zorbing se dá provozovat téměř kdykoliv, v létě nebo v zimě.
A jak to probíhá? Bočním otvorem si nastoupíte do menší koule, připoutáte se do bezpečnostních popruhů a chytnete se rukama závěsných madel, pak už se kutálíte ze svahu dolů. Kutálíte se až padesátikilometrovou rychlostí a užíváte si stoupající adrenalin. Přitom všem máte paradoxně možná i pocit bezpečí. Možnosti poranění jsou minimální, hlavně díky důmyslné konstrukci, která všechny nárazy, způsobené pohybem krajinou, absorbuje. Nakonec se zorb zastaví buď na rovině, v protisvahu, či v předem připravené záchytné síti. Mnoho lidí má obavy, že se jim udělá při kutálení špatně a pozvracejí se v rotující kouli. Tato obava je sice přirozená, ale nikomu z těch, kteří zorbing již absolvovali, se špatně neudělalo. Dáno je to především tím, že otočení o 360° je při zorbování jen jednou za 10m, a to opravdu není žádná závratná rychlost.

Po krátkém seznámení se zorbem probíhá příprava na vlastní zorbování, kde bude vše precizně probráno a připraveno. Následuje průlez do "průhledné koule" a bezpečné připoutání popruhy k zorbu. Pak již následuje jen kotoul za kotoulem, při kterém budete mít neustálý úsměv na tváři.

Zorbování není doporučeno osobám menším než 150 cm. Osoby mladší 18 let musí mít souhlas zákonného zástupce. Před jízdou je nutné podepsat prohlášení o zdravotním stavu.

Vlastní "kutálení" trvá přibližně 2-5 minut. Příprava s jízdou přibližně 30 minut.

Fashion

31. ledna 2008 v 9:19 Surfing
Značky jako ROXY,RIP CURL,REEF,BILLABONG jsou přímo stvořené pro surfing.Tyhle věci jsou sportovní,pohodlné a strašně hezké!!!
Trička
zavřít
zavřít
zavřít
zavřít
zavřít
zavřít
zavřít

Adéla Hiblerová

31. ledna 2008 v 9:12 Moji kamarádi.
Adéla je super holka.Na naše opisování úkolů u automatů nikdy nezapomenu.Je to fakt super holka jenom s těma klukama má nějaký pořád potíže :-)Asi jako já.Sry Adél,ale je to pravda.Oder ich weist nicht.

Vychytávky do pokojíčku

31. ledna 2008 v 8:32 Pokojíčky
Už tě nudí tvůj pokoj? Inspiruj se našimi tipy a udělej si z pokojíčku nejmilejší místo na Zemi! :)

* Slaď si pokojíček!
Nakup polštářky, květináče, lampičky i povlečení v různých odstínech jedné barvy. Bude působit příjemně útulně!

* Nezapomínej na doplňky
Právě díky nim bude tvůj pokojíček skvěle originální. Například vlastnoručně namalované obrázky dokáží divy :)

* Barvičky
Pokud máš tmavší pokojíček, kam nejde moc světla, zkus s zaměřit na světlé veselé barvy, které ho rozzáří.

* Světla a světýlka
Místo jednoho velkého světla si pořiď několik lampiček. Rozmísti je na místa, která chceš zvýraznit. Láva lampa taky není k zahození. Létající bubliny tě spolehlivě uspí.

* Zrcadlení
Pokud máš malý pokoj a chceš aby působil větším dojmem, kup si velké zrcadlo, nebo zrcadlovou lepicí tapetu přes celou jednu stěnu. Prostor výrazně opticky zvětší.

* Natírej jak o život
Nelíbí se ti tvůj nábytek a chceš ho změnit k nepoznání? Bude vypadat jako nový, když ho natřeš nějakou super barvou, která se ti libí! Na závěr ho můžeš ještě přetřít matným nebo lesklým bezbarvým lakem.

* Tapetuj, je to super!
Stěnu mezi poličkami na knihy vytapetuj ve výrazných barvách, které ladí s ostatními barvičkami v místnosti.

* Be happy
Obklop se věcmi a barvami, které máš ráda, a uvidíš, že ti v tvém království bude skvěle...

Super stůl na PC

29. ledna 2008 v 15:37 Pokojíčky

Super stůl na PC
Jak si uklidit svůj pokoj?

29. ledna 2008 v 15:29 Pokojíčky
Přiznám se, že tahle fráze Jdi si uklidit pokoj mě dost děsí. Ne, že bych byla ažtak líná, ale prodtě se mi do toho nechce. K čemu to je, já se ve svých věcech vyznám, i když mám v pokoji jak po výbuchu, mno jn ale vyprávěj to někdy svým rodičům...
Tak tedˇ budeš asponˇ vědět, jak se uklízi... snadno... rychle....a... bez námahy??????

Pravidlo č.1:Nejprve útočte na to, co je nejvíc na očích

Ačkoli se zdá logické začít vyklizením nepořádku ze všech možných polic, skříní a zásuvek, abyste tak vytvořili prostor pro věci,které se válejí na očích, ve skutečnosti to je chyba. Místo abyste hromady nepořádku zmenšovali,budete k nim ještě přidávat další věci- a už pouhý pohled na to, jak rostou, vás zbaví odvahy pokračovat v uklízení. Věci, které máte někde zastrčené, jsou stejně obvykle staré a nepotřebné.

Pravidlo č.2:Použijte metodu bleskového vytřídění

Tento přístup vám umožní procházet věci rychle. Zaměřte se výhradně na identifikaci (určení, oč jde) a kategorizaci (zařazení do skupin-např. sportovní vybavení, upomínkové předměty…) a nerozhodujte se ihned, co si ponechat a co vyhodit. Pokud je pro vás ovšem rozhodování, že něco vyhodíte snadné, tím líp-tak tedy neváhejte!

Pravidlo č.3:Nesnažte se všechno dohnat

Během uklízení určitě vyhrabete a vytáhnete spoustu nedokončených věcí(nedopsané dopisy, knihy,které jste měli dávno vrátit do knihovny, nepřečtené články…). Teď není vhodná chvíle všechny úkoly dotahovat a dokončovat. Místo toho je zapište do seznamu např. Budoucí projekty a najděte si na jejich zavedení čas někdy jindy.

Pravidlo č.4:Vyhněte se rozptýlenému organizování

Dejte si pozor a neudělejte tu chybu, že rozptýlíte své organizační úsilí a budete pracovat na několika oblastech současně. Pokud jste začali skříní, nejprve ji celou dokončete, než se přesunete třeba ke knihovně, psacímu stolu nebo okolí své postele. Když zpracujete vždycky jedno místo naráz, uvidíte díky tomu názorně svůj pokrok, můžete si dopřát zasloužené pauzy, a budete spokojení, protože vaše práce bude prokazatelně postupovat.

Nový komentář


Významná data

29. ledna 2008 v 15:27 Skateboarding
1978Alan Gelfand se vznesl do vzduchu, aniž by se nohou či rukou od země odrazil.
Tento nový prvek nazve Ollie.
1981Tony Hawk dělá jako prcek ollie indy, Steve Caballero dělá na závodech
Marina Cup svuj trik "caballaerial" fakie ollie 360, nikdo netušil
jak to v tý rampě udělal.
1984Mike McGill ukazuje světu svou sekvenci triku McTwist.
1985Tony Hawk a jeho točka o 720°.
1987Mark Gonzales dělá první boardslide ze zábradlí.
90. létaJason Lee děla 360 flip, Danny Way dává blunt to fakie ve vertce, v roce 92
jsem viděl Bod Zlomu a to mě předurčilo k pochybné kariéře skejťáka,
tak mě ten film dostal, že jsem začal jezdit a po 10 letech si vyflákal koleno,
jako Keanu Reeves. Tony Hawk (jako druhý na světě udělal McTwista)
jako první ho dává Mc720°, v roce 95 dělá kickflip 540° a v roce 1999
na X games vrací točku o 900°. Na skejtu se jezdí i downhilly
a prozatimní rekord je z roku 1998, kdy byla Gary Hardwickovi
naměřena rychlost 100km/h.
2002Danny Way překonává rekord ve skoku do dálky (20 metrů) a do výšky
(6 metrů). K tomu aby se na takové skoky moh vůbec rozjet, potřeboval
15-metrovou rozjezdovku.
2005Danny Way přeskakuje Čínskou zeď.

Barevná skrýš

29. ledna 2008 v 15:26 Pokojíčky
Co budeš potřebovat?
Nejrůznější krabice, krabičky, plechovky a piksly praktických velikostí od čehokoli. Dál pak všechny ,papírnické záležitosti": metr, obyčejnou tužku, nůžky, kupu barevných papírů a POZOR! oboustannou lepenku (oboustranně lepicí:-)
Jak na to?

měření
Nejdřív vezmi do ruky metr, barevný papír a obyčejnou tužku a pořádně si všechno proměř a vyznač. Výšku, šířku, u krabic mysli i na záložky, které by měly být alespoň dva centimetry dlouhé (pokud se samozřejmě nerozhodneš vystlat si krabičku i uvnitř). Kulaté piksly stačí jen obalit papírem bez zakládání. Pak vezmi nůžky a vystřihni přesný tvar papíru.

nápad
Teď přijde ke slovu tvá designérská fantazie. V klidu si rozmysli motiv i barevné kombinace a pak si na jiný barevný papír načrtni vymyšlený vzorek. Můžeš si vyrobit třeba ,dům s okny", jako na obrázku, nebo černobíle pruhovanou zebru, barevné kytičky na zelené louce, čtyřlístky na žlutém pozadí, zkrátka cokoli tě napadne:-)

akce
Nápad už máš, tak se můžeš pustit do samotné výroby. Vystřihni navržené tvary a nalep je na barevný podkladový papír. Jasně, že nemusíš zůstat jen u kombinace dvou barev, ale můžeš, jako na obrázku, přidat ještě třetí:-)

lepení
A jdeme do finále:-)
K ruce si vezmi oboustranně lepicí izolepu a nalep ji na papír po jeho obvodu a v několika dalších rovnoběžných řadách. Pak od jednoho konce papír postupně přilep na krabičku. Hotovo!