Únor 2008

Nauč se šetřit.

17. února 2008 v 9:12 Vše pro holky

Za co všechno se dá ušetřit, a kde je dobré investovat o něco víc?
1) KOSMETIKA
Ušetři: Jak už bylo řečeno, pokud každé ráno netrávíš hodinu líčením a nepoužíváš stovky nejrůznějších přípravků, je zbytečné, abys vlastnila kufřík plný značkových výrobků. Nejen jídlo, ale také kosmetika se časem může pokazit. To znamená, že pokud máš v zásobě takovou spoustu výrobků, které sama nestačíš spotřebovat, časem zestárnou a investice do nich budou vyhozené penízky, za které sis mohla koupit něco úplně jiného.
TIP: Koupila sis výrobek a zjistila jsi, že ti nesluší, nebo tě naopak omrzel? V případě, že si jistá, že ho už neupotřebíš, zkus ho nabídnout mámě, kámošce, ségře - někomu se bude možná hodit a ty budeš mít na své kosmetické poličce víc místa!
A navíc - my holky máme většinou tu vlastnost, že jakmile si koupíme novou řasenku, hned ji otevřeme, abychom ji alespoň vyzkoušely. Ovšem většinou se stane to, že stará řasenka, která by ještě posloužila, zapadne v šuplíku a smutkem vyschne. Jak tomu předejít? Jednoduše - zakaž si kupovat nové výrobky doté doby, než spotřebuješ ty staré. Zdá se ti to jako banalita, ale nevěřila bys, kolik tím můžeš ušetřit!
Investuj: Chceš si koupit kvalitní značkový výrobek? Kvůli rtěnce, kterou používáš výjimečně, by tvé prasátko akorát tak výrazně pohublo. Zbytečně! Pouvažuj nad tím, které výrobky používáš nejčastěji a na jejich pečlivém výběru si dej skutečně záležet. Většinou se totiž nevyplácí kupovat to nejlevnější v případě pečující kosmetiky (čistící gely, pleťové vody, krémy - zkrátka to, co používáš i 2x denně) a přípravků, bez kterých se rozhodně neobejdeš. Jinými slovy - je chytřejší vložit část svých úspor za dobrou řasenku, kterou používáš každý den, a chceš, aby vydržela a nerozmazávala se, než do blýskavých očních stínů, o kterých sice v reklamě mluví jako o malém zázraku, ale ty je použiješ maximálně jednou za měsíc, když vyrazíš třeba na diskotéku.
TIP: Nemusíš všechno kupovat ihned! Vezmi třeba kamarádku do drogerie, vyzkoušejte výrobky od různých značek (můžeš využít testerů) a teprve na základě dojmu z výrobku a jeho ceny v porovnání s jinými se rozhodni, za co stojí utratit kapesné!

2) OBLEČENÍ

Ušetři: Možná patříš k lidem, kteří bez oblečení, které na sobě nemá cedulku se jménem vyhlášené značky, ani nevychází. Zamysli se nad tím - spousta značkového oblečení je stejně produkována ve východoasijských továrnách. Část jimi vyprodukovaného zboží putuje do skladů oděvních značek, kteří oblečení maximálně poupravují, našijí na ně vlastní loga a pak je prodávají za poměrně velkou cenu na rozdíl od méně vyhlášených obchodů, kteří zboží dovážejí dost možná ze stejných míst a skladů, jen nemají takové "jméno". Z toho plyne, že chceš-li si koupit skutečně kvalitní oblečení, nerozhoduj se pouze podle toho, jaké je značky. Zvaž materiál, střih, pečlivě si jej vyzkoušej. Ve značkových obchodech nalezneš stejně tak zboží horší kvality, jako v neznačkových obchodech zboží 100% kvalitního.
TIP: Budeš-li mít na sobě džíny za 800 korun, okolí to bude vnímat stejně, jako bys na sobě měla značkové rifličky za čtyři tisícovky. Leda by sis z nich zapomněla odpárat visačku s cenovkou!
Investuj: Tady je to podobné jako u kosmetiky - na výběru oblečení, které využiješ nejvíce, by sis měla dát obzvláště záležet. Například pokud jsi zapálená sportovkyně, je jasné, že do kvalitního oblečení a obuvi investuješ daleko víc, než kdyby jsi tělocvičnu či fitko navštěvovala maximálně jednou za měsíc a to ještě s odporem. Na tom není nic špatného, v tomto případě se většinou o vyhození peněz skutečně nejedná.
TIP: Nejlepší je jakási rovnováha - není hloupost investovat do věcí, které skutečně využiješ - měly by být ovšem jaksi nadčasové. Koupit si super bundičku za velkou částku, o které ovšem víš, že příští rok už bude "out" a budeš chtít nějaký novější modýlek, je sice tvá věc, ale uvaž, kolik tím proděláš!

3) VOLNÝ ČAS

Ušetři: Nudíš se a ráda by ses přihlásila do nějakého kroužku. Vybereš si kreslení, ale teď nevíš, jestli tě to bude doopravdy bavit a kam se přihlásit - do kroužku na vaší škole, kde zaplatíš za rok jen symbolickou částku, anebo na soukromou uměleckou školu, kde za hodiny zaplatíš částku poněkud vyšší. Je jasné, že si přeješ, aby ses přiučila co nejvíce fíglům a zlepšila se. Přestože považuješ uměleckou školu za skutečně profesionální a víš, že by sis z ní možná odnesla větší zkušenosti, než z kroužku, který vede tvá učitelka z první třídy, ale všechno si promysli. Nemáš-li jistotu, že kreslení se chceš skutečně věnovat a že tě za měsíc zase nepřepadne myšlenka, že by z tebe byla asi lepší volejbalistka, přihlas se raději do kroužku "nižšího levelu". Když tě to chytne, můžeš se přihlásit klidně na soukromé hodiny k profi umělci, ale nejdřív si poslechni názor i "obyčejné" paní učitelky. Ani ona kroužek kreslení nevede jen tak!
Investuj: Je jasné, že pokud je něco skutečně tvou velkou zálibou, budeš si chtít nechat záležet také na svém vybavení. Jezdíš-li každoročně v zimě lyžovat třeba do Alp, bude tvá výbava pravděpodobně dražší, než kdybys na svahu stála úplně poprvé v životě. To je v pořádku!

4) AKCE S PARTOU, RANDĚNÍ

Ušetři: Nikdo nechce být doma a jistě si i ty ráda s kámoši zajdeš čas od času třeba do kina. Máš-li navíc kluka, také spolu chcete být často. Otázkou ale je, kam zajít, aby vás to "často" nestálo příliš mnoho. Všechno něco stojí - kino, bowling, pizza, vstupné do aquaparku, lístky na koncert... Rozhodně však není podmínkou, aby jsi kvůli každé akci nebo randění rozbíjela prasátko s celoživotními úsporami. Kino jde vyměnit za koukání na video nebo dvd u tebe doma nebo u někoho jiného z party - tak zaplatíte nanejvýš za půjčení videokazety, pokud nemáte nic zajímavého doma. Pizzu si také můžete ukuchtit sami a ještě si při tom užijete spoustu legrace. Jiné atrakce můžeš se svým miláčkem nahradit třeba za hezkou procházku za městem - i příroda je přece tolik krásná! Jistě vymyslíš i jiné činnosti, které ti neudělají díru v kapse, stačí zapřemýšlet!
Investuj: Kdo šetří, má za tři - i když ne vždy se dá šetřit. Pokud netrpíš naprosto nulovým rozpočtem a kamarádi tě lákají na akcičku, nemusíš ze sebe pokaždé dělat skrblíka. Příště by tě totiž nemuseli pozvat vůbec. Máš-li pocit, že je například vstupné příliš drahé, navrhni jim, co by se dalo dělat místo toho.

Jak se obléct na hokej?

17. února 2008 v 9:11 Vše pro holky
Na sportovní zápas bychom měli vyrazit stylově, takže ve sportovním teplém ohozu. Elegantní tvídový kabátek necháme raději pro tuto příležitost doma a z šatníku vyhrabeme teplou bundu, která na místo fazóny bude mít stoják či kapuci. Může to být i bunda se kterou vyrážíme na hory na lyže. Pod bundou bysme se měly nasoukat do teplého delšího svetru nejlépe s rolákem.

Sukni nechme doma, tu si vezmeme do kanceláře nebo na schůzky a dáme přednost kalhotám. Věrným společníkem budou samozřejmě nesmrtelné džíny, které vlastní každá z nás. Teplejší variantou jsou manšestráky či nějaké bavlněné silnější kalhoty. Střevíčky či boty na podpatku nebude to pravé a raději si nazujeme tenisky či nějaké sportovní kozačky či dnes moderní sněhule. A nesmí nám samozřejmě chybět teplé ponožky. Pak už jen stačí nezapomenout na šálu a nějakou pokrývku hlavy třeba sportovní kšiltovku či pleteného kulicha.

Velký návrat legín-Hit 80. let je zpátky

17. února 2008 v 9:10 Historie módy

Do módy se vrací nezapomenutelný prvek 80. let, legíny. Kdo je neměl, byl out. Kdo je nemá dnes, je na tom podobně. Důležité ale je, mít do nich postavu. Pokud máte silnější stehna, dá se to zamaskovat. Stejně tak nohy do O. Poradíme vám, jak vypadat stylově a trendy, i když si možná na legíny netroufáte.

Pro nožky do X: Oblečte si legíny kterékoliv barvy, doplňte je třeba džínovou minisukní, ale nezapomeňte na vysoké botičky až ke kolenům. Kozačky vám opticky nohy vyrovnají. Nebojte se investovat do dražších originálních bot na klínu, vrátí se vám to, získáte obdiv a svoje nožičky budete milovat.
Pro nohy do O: Na legíny si můžete obléci volnější kraťásky, schovají vám mezeru mezi nohami.

Krátké nohy: Pro kratší nožky si pořiďte kozačky s klínem nebo jehlami.

Silnější stehna: Pokud máte silnější stehna a hubená lýtka, můžete zvolit kombinaci legín a sukně pod kolena. Zvolte jednu z variant. Pokud chcete nosit nějaké výraznější legíny, oblečte si k nim jednoduchou sukni. Tato kombinace může být také naopak. Zvolte zajímavou sukni, kterou doplníte například černými, jednobarevnými legínami.

Útlá postava: Ženy s útlou postavou si smí dovolit volnější haleny, ty mohou doplňovat úzké legíny a balerínky. Pokud máte moc hubené nohy, vezměte si na sebe minišaty a legíny s pruhy či velkými vzory.

Pokud máte dokonalou postavu, užívejte tohoto módního výstřelku a ukazujte světu své krásné nohy.

Colorfulky na podpadku

17. února 2008 v 9:08 Vše pro holky

COLORFULKY

Chceš si konečně pořídit lodičky na podpatku a být za dámu? V tom případě je náš tip jasný - čím křiklavější barva, tím líp! Colorfulky jsou hitem! FOXYTIPY: 1. Růžovky, Exchange 2. Elegantní zebra, OH Deer 3. Ostře zelené s perličkami a přeskou, Naughty Monkey 4. 80.léta v červené, Rocket Dog 5. Bublinkový ráj pro nožky, Exchange 6. Leopard je sexy!, Steve Madden

Buď hvězdou!

17. února 2008 v 9:07 Vše pro holky

MINIŠATY + HIGH HEELS

V šatičkách budeš působit něžně, ale zároveň zatraceně sexy!
Jak je nosit? - Obleč si šaty s dlouhým nebo krátkým rukávem v délce do půl stehen, na nohy nasoukej tmavé punčochy (můžou být i vzorované, ale pokud máš vzorované už šaty, nepřekombinuj to!) a nazuj si střevíčky na vyšším podpatku. Sandály, lodičky, kulaté, špičaté - to už je jen a pouze na tvém vkusu!
TIP: 1. Stříbrné střevíčky, Edelman, 2. Náušnice, Asos, 3. Černé semišové lodičky, Dollhouse, 4.-7. Šaty, Debenhams, 8. Bílé lodičky, Laundry, 9. Náhrdelník, Asos, 10. Černé sandály, Guess

TOP + PÁSEK

Chceš rafinovaně zvýraznit svůj štíhlý pas? Vyzkoušej přiléhavý topík a široký pásek!
Jak je nosit? - Vyber si přiléhavý, nejlépe elastický top, který může být bez ramínek nebo klidně i s rukávkem, ale rozhodně by měl délkou dosahovat minimálně k bokům. Kolem pasu si pak obtáhni silnější pásek se zajímavou sponou, který s topem barevně ladí. Chceš-li vypadat víc slavnostně, pořiď si místo koženého pásku pásek z kovových oček, ale ten by už měl být v níž - asi v úrovni boků. K tomu všemu padnou nejlépe kalhoty úzkého střihu. Volba obuvi je už zcela na tobě, ale doporučujeme lodičky nebo kozačky na vyšším podpatku - vykouzlí ti laní nožky!
TIP: 1. Hnědý kožený pásek, Esprit, 2. Zlatá minikabelka, Stuart Weitzman, 3. Fialový pásek, Esprit, 4. Černý top ke krku, Miss Sixty, 5. Fialový top, Debenhams, 6. Zelený top ke krku, Debenhams, 7. Top bez ramínek s flitry a korálky, Debenhams, 8. Stříbrný pásek, Debenhams, 9. Minikabelka, Topshop, 10. Kovový řetěz, Debenhams

ÚZKÉ DŽÍNY + DIVOKÉ TRIKO

Vyrážíš na super pařbu? Vsaď na módní mrkváče a tričko s obrázkem nebo nápisem!
Jak je nosit?
- Úzké džíny jsou hitem poslední módní sezony, tak proč toho nevyužít, pokud máš hezké nohy? Zvol su buď džíny nebo plátěné kalhoty a obuj si přes ně vysoké kozačky. A aby nebyla nuda, nezapomeň na tričko s nápisem nebo klidně malinko drsnějším obrázkem. Skvěle vynikne černé se zlatými a červenými nápisy, červené, bílé nebo temně fialové. Nakonec všemu dodej šmrnc zajímavým doplňkem - páskem, náramkem, náušnicemi.
TIP: 1. Džíny, Miss Sixty, 2. Asymetrický top, Diesel, 3. Džíny, Firetrap, 4. Červené tričko s nápisem, Famous, 5. Černý nátělník s potiskem, Miss Sixty, 6. Džíny, Diesel, 7. Bílé tričko s lebkou, O´neill, 8. Džíny, Diesel

Do školy jako hvězda

17. února 2008 v 9:05 In school
BE HAPPY!
Nemrač se na super lidičky kolem sebe jen proto, že už jsou prázdniny zase fuč. Chceš-li vypadat vesele a v pohodě, vem si na sebe tričko v zářivé barvě a tvé oblíbené kalhoty. Budeš se cítit příjemně a všichni krasavci si tě hned všimnou:-)
Červené triko s nápisem, O´Neill
Trendy kapsáče, Bench
Taška přes rameno, Kiabi
Pohodové tenisky, CAT, Baťa
NOVÁ IMIDŽ
Zkus překvapit své spolužáky nějakou změnou. Na nákupy máš do konce prázdnin ještě spoustu času, tak proč se nepodívat po nějakém novém nájemníkovi tvé šatní skříně?
Khaki triko s potiskem, O´Neill
Džíny s vyšisováním na stehnech, Replay
Botky, Baťa
Opasek s ozdobnou sponou, Baťa

CHCEŠ BÝT IN?

ANO!
  • 1) Do módy se vracejí ÚZKÉ DŽÍNY a PLETENÉ OBLEČKY (šály, čepice, svetříky, kabátky..).
  • 2)BARVY? Od červené, přes temně fialovou a černou až po nádechy zlaté a stříbrné.
  • 3) Chybět by ti neměla ÚZKÁ MINISUKNĚ do pasu!
  • 4) Vsaď na výrazné DOPLŇKY V RUDĚ ČERVENÉ (kabelky, šály, boty...)! A jednoznačně vedou velké brašny - čím větší ucha, tím líp!
  • 5) Nápadná BIŽUTERIE (korále, náramky z kůže, imitace stříbra) je cool!
NE!
1)ZVONÁČE už konečně nech odpočívat, za pár let se snad znovu přihlásí o slovo!
2) Jemným PASTELOVÝM BARVIČKÁM letošní podzim táké příliš nepřeje.
3) KRAŤÁSKY a béžové silonky? Kdepak! Když už, tak jedině s černými nebo červenými punčochami.
4)Letní TOPY BEZ RAMÍNEK a vzdušné sukýnky ti do příštího léta neutečou. Přiď si raději dlouhý pletený svetřík!
5) UMĚLÉ MATERIÁLY jsou konečně nahrazeny přírodními. A je v nich rozhodně líp!

Jde se pařit

17. února 2008 v 9:04 Vše pro holky
SLADKÁ PRINCEZNA
NEPŘEHLÉDNUTELNÁ
TEMNÁ LADY
SLADKÁ PRINCEZNA: růžové korálky (Wendy Mink), bílý top s potiskem (Rip Curl), džíny s výšivkou (Punky Fish), červené vietnamky (Delman Shoes)
NEPŘEHLÉDNUTELNÁ: béžovo-oranžová kabelka (Prada), oranžové tílko s nápisem (Rip Curl), tmavé džíny (Miss Sixty), oranžové vietnamky (Ralph Lauren)
TEMNÁ LADY: postříbřený šperk (Asos), černý top s potiskem (Diesel), tmavé široké džíny (G-STAR), stříbrno-bílé tenisky (Bally)

Šaty 4x jinak

17. února 2008 v 9:04 Léto
Proužky z tebe udělají odvážnou námořnici!

Pruhované šaty (Promod), páskové sandálky (Asos), tmavě modrá taška (Promod), náramek z drobných korálků (Promod).
NĚŽNÁ VÍLA
Nemusíš se zrovna vdávat, aby sis mohla obléknout krásné bílé šaty!
Šaty s volánky (Promod), boty ny klínku (Asos), slaměná plážovka (Asos), náušnice s plíšky (Promod).
DŽÍNOVÁ DIVA
Nesnášíš romantický styl? Pořiď si crazy džínové minišaty!
Džínové šaty (Asos), žabky (Asos), kabelka (Promod), náramek a šiltovka (Asos).
PESTŘE ZBARVENÁ LADY
Jsi ráda středem pozornosti a nebaví tě nudné oblečení? Vybarvi se!
Elastické šaty, plastové náramky (3ks v balení - žlutý, bílý a růžový), sandálky na šňerování, zelená minikabelka - všechno Asos

Jak se kam oháknout

17. února 2008 v 9:03 Vše pro holky
NA VEČERNÍ PROCHÁZKU S MILÁČKEM
Neboj se pestrých barviček! Tvůj milý bude mít oči jen pro tebe!
Pořiď si třeba květovanou sukni ke kolenům (Promod), k níž se ti bude hodit ostře růžové uplé tílko s hlubokým výstřihem (Promod). Nic nezkazíš ani doplňky v pestře žluté (všechny tři Asos) a velkými tmavými brýlemi (Asos).
.
.
DO LETNÍHO KINA
V čistě bílé budeš vypadat jako malý andílek, ale teprve rudě červená tomu dodá ten správný šmrnc!
Perfektně ti budou cedět bílé capri kalhoty (Promod), bílý překládaný top (Asos), nožky si ozdob trendy sandálky (Asos) a vše doplň červeným páskem a kabelkou (obojí Asos).
K VODĚ
Chystáš se na pláž? Rozhodně si doma nezapomeň vzdušné šaty (Asos) a barevné plavky (Asos). Celkový dojem však budou mít na starosti doplňky! Obuj si žabky s velkým květem, opalovací krém strč do kabelky s dřevěnými korálky (obojí Asos) a ozdobit se můžeš náhrdelníkem z perel a škebliček nebo barevnými brýlemi (obojí Promod).
NA LETNÍ PARTY
Čeká tě super letní akcička? Nenech nic na náhodě a vystroj se na to!
Skvělým módním hitem jsou sukýnky s volánky (Promod). Vše můžeš sladit do přírodních barviček, proto nezapomeň ani na tílko zajímavého střihu a prostornou kabelku, kam se ti vlezou všechny holčičí nezbytnosti (obojí Asos). Tančit se ti jistě bude výborně v pohodlných sandálkách (Asos) a vše můžeš nakonec doladit vlasovou čelenkou (Asos) a nápadným náramkem z velkých dřevěných korálů (Promod).

Chladná letní noc

17. února 2008 v 9:02 Léto
BÍLÁ JE SUPER!
Je ti líto utrácet za módní výstřelky, které stejně příští sezónu zůstanou zapadlé v útrobách tvého šatníku? Pořiď si klasickou mikinu s kapucí, která se ti bude hodit snad ke všemu. Navíc je velice příjemného a hřejivého materiálu, takže se nemusíš obávat, že by svůj hlavní účel nesplnila.
(Asos)
HOLČIČÍ
Máš ráda originální věci, které nemá žádná z tvých kámošek? Určitě se ti zalíbí sladce růžová mikina s obrázkem opičky. Zapíná se na zip a je z docela tenké látky - na léto jak dělaná!
(Miss Sixty)


ZAVINOVACÍ

Omrzely tě už klasické mikiny na zip s kapucí?
V pohodě, mrkni se po obchodech po zavinovčce. Mně osobně se líbí hlavně ta krásná čokoládová barvička!

(Asos)
.
BOLERKO
Nechceš se sebou tahat mikinu? Pořiď si alespoň módní bolerko! Vypadá naprosto úžasně, ale pozor! V opravdu chladných dnech tě od zmrznutí nezachrání - v takovém případě si na sebe hoď něco, co zahřeje taky tvé ledviny.
Bolerko má ale ještě další nevýhodu - na větším poprsí vypadá spíše nevkusně, než sexy!
(Promod)

STYLOVĚ
Skvěle vypadá také sako z přírodního materiálu. Velkou výhodou je, že si ho můžeš vzít prakticky kamkoliv - chceš-li být elegantní, skombinuj ho se sukní. Ležérního vzhledu docílíš, oblékneš si k němu džíny. Výstřih do véčka si také žádá vhodný doplněk v podobě nápadnějších korálů nebo zajímavého přívěšku.
(Promod)

Vaše vlasy,váš styl

17. února 2008 v 8:58 Vlasy
Obrazek
1. CITLIVÁ DUŠE
Vaše vlasy: Vypadají přirozeně - nevstáváte ráno o hodinu dopředu, abyste si vytvořila dokonalý účes, a ani neutrácíte nehorázné sumy za stylingové přípravky. Vy si přece vystačíte se šamponem a kondicionerem!
Vy: Jste citlivá duše a není pro vás problém pomoci bližnímu v nouzi, pokud je to ve vašich silách. Nestraníte se práce, máte ráda čistotu a pořádek. Jste veselá a optimistická, ale přesto problémy neodsunujete na druhou kolej. Nejdůležitější je pro vás vaše milující rodina a ceníte si především upřímnosti.
Váš styl: Dáváte přednost vkusným, jednoduchým věcem. Hlavně abyste se v šatech cítila příjemně. Extravagance, tuny šperků a módní výstřelky - to není nic pro vás.
Módní tipy pro vás:
Obrazek
Co je jednoduché, nemusí být nudné! Oživte svůj šatník jasnými barvami! (Promod)
Obrazek
Pletený kabátek na podzim jistě oceníte. (Promod)
Obrazek
Roztomilé balerínky si zamilujete - jsou elegantní a pohodlné zároveň. (Delman Shoes)
Obrazek2. ELEGANTNÍ DIVA
Vaše vlasy: Pokaždé jsou hezky upravené, působíte v nich jako princezna. Používáte trochu tužidla nebo jiný stylingový přípravek, ale rozhodně to nepřeháníte. Nikdy byste si je nenechala ostříhat nakrátko, milujete, když se vám vaše lokýnky vlní podél obličeje.
Vy: Jste romantická, ale přesto ve vás tkví pěkná dávka ctižádosti. Svého vyvoleného si rychle dovedete omotat kolem prstu - používáte k tomu kouzlo své ženskosti. Na lidi působíte sympaticky, jste velmi komunikativní. Hodně důležitá je pro vás vaše kariéra.
Váš styl: Oblíbila jste si pastelové barvičky a často nosíte sukně jakékoliv délky. Vystihují vaši ženskost. Ze šperků dáváte přednost zlatu nebo stříbru, lacinými cetkami vás rozhodně nikdo neuchvátí.
Módní tipy pro vás:
Obrazek
Halenka se hodí prakticky ke všemu. Vyzkoušejte ale také nějaký netradiční střih! (Promod)
Obrazek
Elegantní kožené sako je do chladných dní to pravé! (Promod)
Obrazek
Investice do kvalitních střevíčků rozhodně nejsou vyhozené peníze. Hodí se k sukni i ke kalhotám. (Giuseppe Zanotti)

Návod na sexy líčení

17. února 2008 v 8:58 Kosmetika
KATE BOSWORTH:
blonďatá Barbie X zlatohřívá divoška


Kate Bosworth je nejen filmovou partnerkou Supermana či přítelkyní Orlanda Bloooma, ale také kočkou, které nesmí utéct žádný skvělý večírek!
Kate = divoška
1. Máš od přírody vlnité vlasy? Po umytí si je nech volně proschnout a žehličkou urovnej pouze ofinu, pokud ji máš. Jestli ti ale příroda nadělila rovné vlasy, budeš si muset pohrát s kulmou se širokým nástavcem. Aby ti účes vydržel celý večer, zfixuj ho středně tužícím lakem.
2. Na tvář nanes matující make-up a dobře ho rozetři. Můžeš použít také bronzující pudr.
3. Tmavě hnědé oční stíny rozetři po celém víčku až "dostracena k obočí. Nezapomeň jím orámovat také spodní linii dolních řas od vnějšíhou koutku k vnitřnímu.
4. Řasy budou vypadat perfektně, pokud je zvýrazníš ne černou řasenkou, nýbrž tmavě hnědou.
5. Na rty použij perleťovou rtěnku ve velmi světlém odstínu růžové.
Kate = Barbie:
1. Vlasy si umyj, použij uhlazující kondicionér, vytvoř si rovnou pěšinku uprostřed hlavy a konečky vyfouket přes kulatý kartáč.
2. Pleť si očetři hydratačním krémem, vyčkej 5 minut, než se krém vstřebá a použij rozjasňující make-up.
3. Oči si orámuj černými tekutými linkami, na víčka použij béžový nebo světle hnědý stín a řasy zvýrazni prodlužující řasenkou.
4. Líčka si popraš slabou vrstvičkou zdravíček v ovocném odstínu a na rty použij pouze světle růžovou rtěnku nebo lesk.

Tip: Máš roztřepené konečky a vlasy bez lesku? Uhlaď je voskem!
Pořiď si!
Rtěnka Ultra Moisture Rich pro hedvábný vzhled rtů, Avon, 199 Kč (odstín Berry Mauvy)
Rozjasňující make-up Recover proti únavě pleti, Rimmel London, 179 Kč
Tekuté oční linky Intense, Oriflame, 179 Kč (odstín Black)
Řasenka Volume Flash pro 5x větší objem řas, Rimmel, 158 Kč
Multifunkční tyčinka Instant Sun, Oriflame, 189 Kč

Citronová krása

17. února 2008 v 8:56 Vlasy

Lesk pro blonďaté vlásky

ObrazekPotřebuješ:sprejovou lahvičku, 4 polévkové lžíce citronové šťávy, 2 šálky vody, 1 polévkovou lžíci vanilkového extraktu, 1 lžíci mandlového extraktu, 1 lžíci třešňového extraktu (všechny tři seženeš například v Tescu)
Postup:V lahvičce smíchej po lžíci mandlový, třešňový vanilkový extrakt s citronovou šťávou a vodou. Protřepej a nastříkej do čistých vlhkých pramínků. Širším hřebenem si hřívu důkladně pročeš od kořínků ke konečkům. Vezmi si ručník, dej si ho přes ramena (aby ses neumazala) a vyraz na zahrádku nebo na balkon. Směs bude fungovat jenom po hodině slunění!
Výsledek: tvé vlásky budou nádherně zářivé a sluníčko ti na nich vyšisuje pár přírodních světlých pramínků. A to bez peroxidu i jiných zákeřných chemikálií!

Do boje proti pupínkům

Potřebuješ: 20 zelených bobulek hroznového vína bez pecek, 1 vaječný bílek, ¼ grapefruitu a ¼ citronu (oloupej a vyber z něj pecky), 3 polévkové lžíce nasekané řeřichy, ¼ jablka (vyber pecky, ale neloupej ho)
Postup: Všechny přísady šupni do mixéru a na střední rychlost mixuj asi 2 minuty (dokud není směs úplně jemná). Nalej ji do misky a pomocí vatového tampónku nanes na umytý obličej vyjma oblastí kolem očí. Zázračnou masku nech působit alespoň 15 minut, poté ji pečlivě smyj teplou vodou.
Výsledek: Maska ti nádherně rozjasní pleť. Používej ji jednou týdně a také si nezapomeň pleť důkladně čistit ráno i večer pleťovou vodou nebo mycím gelem. "Beďárky" se dají na ústup!
Obrazek

Sestry na Bahamách

17. února 2008 v 8:51 Moje nejoblíbenější filmy
Mary-Kate a Ashley tráví s rodiči zimní prázdniny v luxusním hotelu na Bahamách. Nemohou proto jet se svými kamarády na školní výlet na Havaj. A tak se obě rozhodnou vytěžit z nastalé situace co nejvíc: pořádně to rozjedou a prožijí obrovskou lásku!

Uprostřed jachet, soukromých letadel, surfařů, potápěčů, motorových člunů, ježdění na koních a procházek při měsíčku narazí obě dívky na tajemný starožitný prsten. Užijí si tak nejen báječné prázdniny, ale i dobrodružství, na jaké se jen tak nezapomíná.
Sestry na Bahamách - Holiday in the Sun

Chicago

17. února 2008 v 8:50 Moje nejoblíbenější filmy
CHICAGO je příběh kabaretních zpěvaček Roxie Hart (Reneé Zellweger - Deník Bridget Jonesové) a Velmy Kelly (Catherine Zeta-Jones), uvězněných za úkladné vraždy milence a manžela. Díky svérázné obhajobě všemi mastmi mazaného právníka Billyho Flynna (Richard Gere) se stávají Roxie a Velma alespoň známými vražedkyněmi. Billy Flynn z nich udělá oběti, které byly chlípnými muži donuceny k zoufalým zločinům. Když už si nemohly užít úspěchu, vychutnají si alespoň popularitu.

Kledba Bratří Grimmů

15. února 2008 v 9:58 Moje nejoblíbenější filmy

Tákže. Tento film je dobrodružství dvou legendárních bratrů Grimmových z Německa. Jmenují se Jakob a Wilhem.
Podvodníci Will a Jake využívají lidského srachu a hlouposti ze strašidel, a jakože tyto stvůry "vyhánějí" z lidských obydlí za velmi moc peněz. Své triky už mají natrénované.Cestují od vesnice k vesnici, sbírají tajemné kledby a předpokládají, že tak dokážou ochránit lidi z vesnice před louzelnými příšerami, různými čarodějnicemi a zaklínadly. Budou však potřebovat koňskou dávku odvahy, když se potkají s čarodějnými stvůrami a zaříkávadly.
zajímavosti:
tento film se začal natáčet v Praze roku 2003 a režie se ujal Terry Gilliam a scénář zpracoval Ehren Kruger
"Na 500 let docela kočka" :-D

Šifra mistra Leonarda

13. února 2008 v 12:20 Moje nejoblíbenější filmy

V Paříži byl zavražděn hlavní správce Louvru, Jacques Sauniére. Ještě než zemřel, tak kolem sebe stačil naznačit spoustu symboů a šifer. Na místo vraždy si policejní kapitán Bezu Fache povolává newyorského univerzitního profesora a uznávaného symbologa Roberta Langdona, který byl momentálně na přednáškovém turné v Paříži. Ten naznačuje Fachemu, co všechno mohou symboly znamenat. Za chvíli dorazí na místo činu i Sophie Neveuová, která, pro změnu, pracuje na pařížském dešifrovacím oddělení. Oba si začínají uvědomovat, že je k sobě nepřihrála pouze shoda náhod, ale že Jacques Sauniére chce předat nějaké poselství. Začíná zběsilá honba, ve které se Robert se Sophií stávají zároveň hledači legendárního Svatého grálu a sami jsou kořistí pro policejního kapitána a ještě někoho. Tajemnějšího a mocnějšího, někoho, ze kterého má i samotný Vatikán husí kůži.

To vše se odehrává v knižní předloze Da Vinci code (česky: Šifra mistra Leonarda), která se po celém světě stala bestsellerem díky tomu, že její autor Dan Brown, postavil na hlavu několik základních církevních dogmat, pomocí mnoha jednoduchých a přitom pádných faktů. Tuto církví odsuzovanou, kritiky poněkud vlažně a čtenáři velkolepě přijatou knižní předlohu se chystá na filmové plátno převést režisér Ron Howard (Apollo 13, Čistá duše). Milovníky knihy by měl nechat alespoň v částečném klidu fakt, že samotný Dan Brown by se měl částečně podílet i na scénáři filmu.
Saša Čechová

13. února 2008 v 12:15 Moji kamarádi.
Saša je super holka sice toho moc nenamluví,ale jinak je s ní sranda.Pořád je spolčená s Adélou.Jinak je fakt fajn.

Jedete někam k moři?

13. února 2008 v 12:11 Ankety
Další z řady anket.

Na ostrov Samos

13. února 2008 v 12:05 Kam na dovolenou?
Stále více Čechů se vydává na dovolenou do Řecka. A mají k tomu mnoho dobrých důvodů. Atmosféra, přijatelné ceny, krásné moře a skvělá kuchyně. Pokud chcete poznat něco skutečně příjemného a nového, navštivte některý z řeckých ostrovů. Dnes vám představíme útulný Samos, ostrov s nejčistším mořem a hlubokou tradicí. Kam na dovolenou - na řecký ostrov Samos!
Samos je menší, stále svěže zelený ostrov, který leží v nejvýchodnější části Egejského moře. Je proslulý krásnými plážemi a mnoha malebnými přístavy. Právě na tomto ostrově se zhruba před 2500 lety narodil známý antický matematik a filozof Pythagoras, autor věty o čtverci nad přeponou, jehož odkaz stále žije v mysli a srdcích místních obyvatel. Povrch Samosu je z velké části hornatý, avšak vyskytují se zde i roviny a údolí, ve kterých se pěstuje vinná réva a hlavně koření, které je všude ke koupi.
Z antických dob se zde zachovalo velké množství památek. Rozvinutá ekonomika a kulturní dominance tohoto období přinesly také mnoho novinek, např. tzv. Jónskou abecedu o 24 písmenech, kterou systematizoval Sámosan Kallistratos. Za povšimnutí samozřejmě stojí i pozoruhodný tunel Eupalinos, který vznikl pod dohledem Polykrata, jenž své výpočty postavil na Pythagorově tezi "Čísla jsou principem bytí". K jeho vykopání si pozval tehdy významného architekta Eupalina z Megary, od nějž je název tunelu převzat. Tunel byl kopán ze dvou stran hory a díky dokonalým matematickým propočtům se obě cesty spojily téměř uprostřed. Původně sloužil jako přívod vody do hlavního města, později také jako tajný průchod v případech obležení města. Nyní je to jedna z dalších hodnotných památek, které si můžete na vlastní oči prohlédnout.
Pokud si Samos vyberete pro letošní dovolenou, jistě se vám zde bude líbit, stejně jako kdysi Marcovi Aureliovi s Kleopatrou, kteří si toto místo vybrali pro své líbánky.
Vyberte si z bohaté nabídky cestovní kanceláře Venus Trade and Tours, která se za 17 let své existence stala jednou z nejoblíbenějších a nejspolehlivějších cestovních kanceláří.

Votsalakia/Kampos


Malé turistické středisko na jihozápadě ostrova se rozprostírá pod nejvyšším pohořím Oros Kerkis. Zde je dlouhá pláž, kde si turisté i v době hlavní sezóny najdou nerušené soukromí. Podél hlavní silnice a nad mořem je několik restaurací, taveren, kaváren, obchodů s potravinami a suvenýry. Nechybí ani bankomat a zastávka městského autobusu. Ideální místo pro relaxační rodinnou dovolenou nebo k dlouhým vycházkám do okolí či vnitrozemí, kde narazíte na divokou přírodu, mořské zátoky a rázovité vesničky s místní neopakovatelnou atmosférou.
• Vzdálenost od letiště:
cca 45 km.
• Vzdálenost od správního střediska: cca 50 km.
• Hodnocení letoviska:
vhodné pro všechny generace.

Mykali

Velmi poklidná oblast, která se pyšní širokou a dlouhou pláží s oblázky a čistým mořem a možnostmi vodních sportů.
něco podobného
Oblast Chania - Za vínem i krví 11.02.2008
Buddha a sušenky pro jelínky 11.02.2008
Tajemné jeskyně 08.02.2008
Vhodné k individuálním procházkách do okolní krajiny. Doporučujeme též návštěvu správního střediska ostrova, kde je dostatek nákupních i zábavních možností. Milovníky historie možná zláká návštěva zdejšího archeologického a paleontologického muzea (vstupné do každého je cca 3€/osoba). Hlavní sál archeologického muzea musel být dokonce zvětšen, aby v něm mohly být vystaveny nejsenzačnější nálezy z Héraionu, např. 4,8 m vysoká, mramorová archaická kolosální figura jinocha (kúros), jehož torzo bylo nalezeno ve vinohradu sousedícím s posvátným okrskem.
• Vzdálenost od letiště: cca 8 km.
• Vzdálenost od správního střediska: cca 8 km.
• Hodnocení letoviska: vhodné pro všechny generace.

Pythagorion

V přístavním a velmi živém městečku, nejznámějším a nejoblíbenějším na ostrově, nechybí snad nic, co hledá turista během své dovolené. Jsou tu bohaté možnosti denní i noční zábavy, nepřeberný výběr suvenýrů i restaurací, taveren i kaváren. Na zdejší písčito-oblázkové pláži jsou možnosti vodních sportů. Dominantu tvoří malebný rybářský přístav, kde kotví jednoduché loďky místních rybářů i luxusní zahraniční jachty. Nad městečkem, pojmenovaném po zdejším slavném rodákovi matematikovi a fyzikovi Pythagorovi, je ruina hradu z 19. stol., který byl vybudován na obranu proti Turkům. Další zajímavostí je tunel Efpalineio Orygma, zpřístupněno je jen několik desítek metrů, je zde poměrně úzký vstup, ale příjemný chládek. Svého času bylo toto dílo považováno za osmý div světa. Během pobytu doporučujeme navštívit jednu z nejkrásnějších místních pláží Psili Ammos s jemným pískem, odkud je hezký výhled na protější romantický ostrůvek.
• Vzdálenost od letiště: cca 2 km.
• Vzdálenost od správního střediska: cca 14 km.
• Hodnocení letoviska: vhodné pro všechny generace.

Potokaki/Pythagorion

Tato turistická oblast se nachází ve vzdálenosti cca 1,5 km od Pythagorionu, kam se můžete dostat příjemnou procházkou podél pobřeží. Chcete-li poznat Samos důkladněji, doporučujeme pronajmout si auto a vydat se do vnitrozemí a méně známých míst ostrova.
• Vzdálenost od letiště: cca 2 km.
• Vzdálenost od správního střediska: cca 16 km.
• Hodnocení letoviska: vhodné pro všechny generace.