Duben 2008

Santa Monica

15. dubna 2008 v 16:00 Kalifornie

The seal of the City of Santa Monica.

Pečeť města Santy Monica

Santa Monica beach and pier
Santa Monica pláž a molo
Santa Monica Pier entrance
Santa přijetí Monicy Pierové
Location of Santa Monica, California
Santa Monica je pobřežní město ve westernu Los Angeles kraj, Kalifornie, USA. To hraničí se Santou Monica Bayová (díl Tichého oceánu) na západě, Pacifik palisády a Brentwood na severu, západ Los Angeles a Mar výhled na východě a Benátkách na jihu. Jak pozdní 2004 sčítání lidu, město mělo populaci 96,500, ačkoli, brzy 2006 odhad má město u 103,255 lidí. Santa Monica je jmenována pro Saint Monica hrocha protože to bylo nejprve navštíveno Španěly na jejím hodovém dni. V skateboard a společenstvích surfování Santa Monica je Ocean parkové sousedství a přilehlé části Benátek jsou někdy nazvané Dogtown.
Protože jeho příjemného počasí, Santa Monica se stala známým rekreačním městem brzy 20. století. Město zažilo rozmach od pozdních osmdesátých lét přes revitalization jeho centrálního jádra, významného pracovního růstu a zvýšené turistiky.
Santa Monica je známá pro jeho postupnou politiku, obsahující politiky, které reagují na potřeby nájemníků, spotřebitele a bezdomovce. Obyvatelé města jsou mezi největší přispěvatele v národě k Democratic stranickým kandidátům. Město bylo dobře známé pro jeho přísné roztrhané kontrolní nařízení, který byl nařízený v roce 1978 a byl částečně overridden podle státu právo v roce 1999. Santa Monica je někdy nazývána "bezdomoveckým kapitálem západu" kvůli přítomnosti třetí největší bezdomovecké populace v Los Angeles kraj (po centrální Los Angeles a Hollywood), velké množství koho být teenaged utečenci; satirik Harry Shearer volá to "domov bezdomovců."

Historie

Santa Monica Beach, 1908.
Santa Monica Beachová, 1908.

Přeprava

Santa dálnice Monicy (Interstate 10) začne v Santa Monica se blíží k Tichému oceánu a východu hlav odtamtud. Santa dálnice Monicy mezi Santou Monica a centrální Los Angeles má poctu bytí jednoho z nejzaměstnanějších hlavních silnic ve všech severní Ameriky. Poté, co překročil Los Angeles kraj, já-10 pokračuje v celé cestě přes USA, se křížit sedm více států, k Atlantskému oceánu u Jacksonville, Florida. U východního okraje Santy Monica, tam velká dopravní značka určí tuto cestu jak Christopher Columbus Transcontinental hlavní silnice, ale to je nejisté, že více těchto znamení byli postaveni státy. Kalifornie státní hlavní silnice 1 (Lincoln Boulevard/Pacifik pobřežní hlavní silnice) projde Santou Monica na jeho cestě z jižní hranice Kalifornie k severní hranici. Kalifornie státní cesta 2 (Santa Monica Boulevard) začne v Santovi Monica a pokračuje v severovýchodu přes Los Angeles kraj, se křížit San Gabriel hory jako Angeles hřebenová hlavní silnice. Santa Monica je také western (Pacifik) terminus historické americké cesty 66, cesta z Chicaga, Illinois, do Los Angeles kraj. Cesta 66 skončí u Santa Monica Pierová, umístění, které sloužilo jako nastavení pro četné televizní estrády, reklamy a filmy. Blízko u východní hranice Santy Monica velmi dlouho Sepulveda Boulevard předá jeho cestu z southmost Los Angeles kraj k San Fernando Valley. Také blízko u východní hranice Santy Monica leží Interstate-405, San Diego dálnice, hlavní sever-jižní cesta v Los Angeles kraj. Shrnovat, v zášti jeho relativně malé výměry půdy, Santa Monica je kritická silniční křižovatka a terminus.
Santa Monica je také domov pro třetí promenádu ulice, hlavní venkovní chodec určoval nákupní čtvrť, která se táhne pro čtyři bloky mezi Wilshire Blvd. a Colorado Blvd.
Město Santy Monica provozuje jeho vlastní cenu-vyhrávat autobusová doprava, velká modrá sběrnice, který také slouží hodně Los Angeles je Westside a UCLA. Velká modrá sběrnice byla uváděna prominentně ve filmu Rychlost.
Město je také podáváno Los Angeles metropolita kraje autorita přepravy je autobusové linky. Metro také doplňuje velkou modrou službu, jak když velké modré cesty nejsou operační přes noc, autobusy metra dělají všechny velké modré autobusové zastávky, kromě MTA zastávek. To současně má žádnou železniční službu, ale metro pracuje na přinášející lehké příčce k Santovi Monica ve formě linky expozice. Podchod červené čáry je také uprostřed rozšíření k Santovi Monica, daboval "podchod na moře". V minulosti, Santa Monica měla železniční dopravu řízenou pacifickou elektrickou železnicí, než to bylo demontováno v 1960 .
Santa Monica beach and pier
Santa pláž Monicy a molo
Santa Monica Bay coast with the Pier on the right. Note that the bluff is highest at the north end, here exaggerated by the perspective.
Santa Monica Bayová pluje s Pier napravo. Si všimnout toho blufovat je nejvyšší na severním konci, tady zveličený pohledem.
Palm trees line Ocean Avenue
Palmy lemují Ocean ulici
Downtown Santa Monica
Centrální Santa Monica
Santa Monica City Hall, designed by Donald Parkinson, with terrazo mosaics by Stanton MacDonald-Wright
Santa Monica magistrát, navržený Donaldem Parkinsonem, s mozaikami terrazo Stanton Macdonald-Wright
Město vlastní a provozuje obecné letecké letiště, Santa letiště Monicy, který byl pozemek několika důležitých leteckých úspěchů. Pasažérské lety jsou dostupné u Los Angeles mezinárodní letiště spravedlivé k jihu Santy Monica přes Sepulvedu Boulevard.
Jako všichni Los Angeles města kraje, Santa Monica je závislá na Port dlouhé pláže a Port Los Angeles pro mezinárodní lodní náklad. V 1890s, Santa Monica byla jednou v soutěži s Wilmington, kalif., a San Pedro pro uznání jako "port Los Angeles" (vidět minulost Santy Monica, Kalifornie).

Filmografie

13. dubna 2008 v 14:39 Jesse McCartney
 • úplně první Jesseho role byla v nějakém muzikálu
 • ALL MY CHILDREN (1998-2001)(Adam Sunshin)
 • LAW & ORDER (Právo a pořádek) (2000) (Danny Driscoll) zahrál si ho však jenom v jednom díle
 • PIRATES OF CENTRAL PARK (2001) (Simon Baskin)
 • THE STRANGE LEGACY OF CAMERON CRUZ (2002) (Cameron Cruz)
 • PIZZA (2005) (Justin)
 • SUMMERLAND (2004-2005) (Bradin Westerly) bezva seriál
 • KINGDOM HEARTS (2005) Jesse nadaboval počítačovou postavičku Roxase (nebo tak nějak se jmenoval
 • ALL MY CHILDREN (2006) Tady si zahrál sám sebe, ale jenom na jeden díl
 • KEITH (2007) (Keith)

Jesse Fotky 2

13. dubna 2008 v 14:37 Jesse McCartney

Person Jesse McCartney
Right click for SmartMenu shortcuts


Oakland

13. dubna 2008 v 9:55 Kalifornie
Oakland je město ve státě Kalifornie (USA) a hlavní město okresu Alameda. Bylo založeno v roce 1852 a nachází se na východním pobřeží Sanfranciského zálivu. Přístav v Oaklandu je třetí největší na západním pobřeží USA. Na území města se nachází mezinárodní letiště a prochází jím důležitá železniční trať společnosti Amtrak. Ve městě žil spisovatel Jack London a také zde vznikla známá punkrocková kapela Green Day. Ve městě žije přes 410 000 obyvatel.
Soubor:Oakland California aerial view.jpg
Soubor:Oakland California skyline.jpg

San Diego

13. dubna 2008 v 9:53 Kalifornie
San Diego je přímořské město v americkém státě Kalifornie nacházející se na jihozápadním pobřeží Spojených států. V roce 2005 tu žilo přes 1,3 miliónu obyvatel. Je to druhé největší město v Kalifornii a osmé největší město ve Spojených státech. Nachází se severně od státní hranice s Mexikem, přičemž přímo sousedí s mexickým městem Tijuana. San Diego je sídlem amerického námořnictva, má přímořské podnebí a nachází se zde množství pláží. Průměrná roční teplota je 18°C. Hlavním zdrojem příjmů města je turismus, obchod, výroba lodí, armáda, biotechnologie, počítačové vědy a elektronika.
Balboův park, místo konání výstav Panamá-California a Pacific-California
Poblíž San Diega bylo nalezeno prehistorické sídliště, které patří k vůbec nejstarším na americkém kontinentě (Salton Sea). V době předkolumbovské byla oblast osídlena především lidmi mluvícími jazyky Hokan.
První Evropané se tu vylodili v roce 1542. V roce 1602 zde přistává španělský conquistador Sebastian Viscaino a pojmenovává toto místo San Diego. V 18.stol je zde založena misijní stanice.
Objevení nalezišť zlata roku 1869 nastartovalo zlatou horečku a do města je zavedena železnice. Přes pokusy o modernizaci města během výstavy Panamá-California (1915-16) a výstavby leteckých závodů zůstává san Diego až do 2. světové války relativně provinčním městem.
Po vybombardování Pearl Harboru je do San Diega přesunut vrchní štáb Americké pacifické flotily (US Pacific Fleet) a tím začíná místní ekonomický boom.
Soubor:Sandiego.arp.750pix.jpg

San Francisco

13. dubna 2008 v 9:50 Kalifornie
Soubor:Flag of San Francisco, California.png
San Francisco je město v USA. Je součástí oblasti San Francisco Bay Area. Se svými téměř 800 000 obyvateli je 4. nejlidnatějším městem státu Kalifornie a 14. nejlidnatější město Spojených států. Řadí se mezi nejhustěji obydlená města USA. San Francisco je také vyhledávaným cílem turistů díky velkému množství zajímavostí a památek. Je označováno za jedno z nejkrásnějších měst na světě.
Golden Gateská úžina v San Franciském zálivu poskytla místo pro vybudování stejnojmenného města, které dnes spolu s Berkley a Oaklandem tvoří 6 milionovou aglomeraci. Na konci 19. století zde byly vybudovány 4 univerzity. San Francisco je významnou dopravní křižovatkou, s městy Berkley a Oakland ho pojí visuté mosty (nejznámější Golden Gate), ale také metro a podzemní dráhy Bart. Také je zde letiště. San Francisco je zároveň hlavní námořní centrálou severní Kalifornie.
Soubor:SF Filbert St North Beach CA.jpg


Sacramento

13. dubna 2008 v 9:46 Kalifornie

Soubor:Flag of Sacramento CA.svg
Sacramento je hlavní město Kalifornie ve Spojených státech amerických. Má 457 514 obyvatel (2006), je to 7. největší město Kalifornie. Hlavním městem Kalifornie je od 1. ledna 1855. Je to sídlo stejnojmenného okresu a zároveň kulturním a ekonomickým centrem metropolitní oblasti rozkládající se v pěti okresech. Sacramento bylo založeno roku 1839.

Soubor:Sacramento from Riverwalk.jpg
Soubor:Sacramento River.JPG

Los Angeles

13. dubna 2008 v 9:42 Kalifornie
Los Angeles, často zkráceně též L.A., je po New Yorku druhé největší město USA, středisko stejnojmenného okresu. Los Angeles je jedno z nejvýznamnějších světových center kultury, vědy, technologií, mezinárodního obchodu a vzdělání. Leží na západě země u jižní hranice s Mexikem ve státu Kalifornie na pobřeží Tichého oceánu. Vlastní město má rozlohu 1 290,6 km² a čítá 3 957 875 obyvatel (odhad k 1. květnu 2005), celá metropolitní oblast pak 17 545 623. Celou metropolitní oblast tvoří přes 80 samostatných měst a městeček (Long Beach, Pasadena, Beverly Hills, Inglewood, Compton, Torrance, Santa Monica,atd.) a jen jedno z nich je právě "City of Los Angeles". Kromě downtownu, což je centrum LA ve kterém je několik mrakodrapů, tvoří Los Angeles a okolí většinou nízké rodinné domky. Proto zde lidé stráví dvakrát více času dojížděním do práce, než v ostatních amerických městech. I když se zvyšuje počet Hispánských obyvatel,(viz Obyvatelstvo níže) způsobený hlavně imigrací chudých Mexičanů, kriminalita klesá.
V Los Angeles existuje velké množství různých čtvrtí. Město je rozděleno do několika hlavních regionů (distriktů):
 • Downtown Los Angeles
 • Eastern Los Angeles
 • Echo Park and Westlake
 • Harbor Area
 • Greater Hollywood
 • Los Feliz and Silverlake
 • San Fernando and Crescenta Valleys
 • South Los Angeles
 • West Los Angeles
 • Wilshire


Obecně

13. dubna 2008 v 9:29 Kalifornie
Kalifornie, anglicky a španělsky California, je stát v USA. Patří k nejbohatším, ekonomicky nejaktivnějším a nejlidnatějším členům federace. Má 35,3 milionu obyvatel a je po Aljašce a Texasu největším státem USA. Hlavním městem je Sacramento. Nejvýznamnějšími městy jsou San Francisco, Fresno, Los Angeles, San Diego a Long Beach. Na jihu hraničí s Mexikem, na východě s Nevadou, na severu s Oregonem, ze západu je ohraničena Tichým oceánem. Podnebí je suché a horké, vyskytují se častá zemětřesení - nejsilnější byla v roce 1906 a 1989. Průmyslově je nejdůležitější Los Angeles a Silicon Valley - mekka elektronického průmyslu. V Kalifornii se nachází i Hollywood. Guvernérem země je Arnold Schwarzenegger za Republikánskou stranu USA.
Západní část Kalifornie omývá Tichý oceán, na severu sousedí se státem Oregon. Východní hranici má společnou s Nevadou a na jihovýchodě leží Arizona. Na jihu sousedí s Mexikem. Kalifornie má velice úrodné centrální údolí, kde se daří zemědělství.Na východě státu jsou velké hory, kde je i pohoří Sierra Nevada a horké suché pouště. V Sierra Nevada je i slavný Yosemite národní park a hluboké sladkovodní jezero Lake Tahoe. Co do rozlohy se jedná o třetí největší stát USA.Většina velkých měst je soustředěna u Pacifického pobřeží, kde panuje příjemné středomořské podnebí.Na jihu leží velké slané jezero tzv. Salton moře a poušť Mojave. V severovýchodní části této pouště leží Údolí Smrti, kde je nejnižší bod na území Severoamerického kontinentu. Údolí smrti je i nejsušší místo na planetě.
Kalifornie je i známá výskytem častých a velice intenzivních zemětřesení. Známé je zemětřesení které postihlo v roce 1906 San Francisco.
 • nejvyšší bod je 4 418 m nad mořem
 • nejnižší bod je 86 m pod mořem
 • průměrná nadmořská výška je 884 m
 • šířka státu je 403 km
 • délka státu je 1 240 km
Ulice v San Franciscu
Ulice San Francisca
Ulice San Francisca

Další kopa fotek

12. dubna 2008 v 14:44 Jesse McCartney
Krásný fotky(nekrásnější jsou ty první dvě) :-)
Person jesse mccartney
Right click for SmartMenu shortcuts

Další fotky

12. dubna 2008 v 14:37 Jesse McCartney
Person jesse mccartney
Right click for SmartMenu shortcuts

Jesse-první pořádný film

12. dubna 2008 v 14:32 Jesse McCartney
Jesse hraje hlavní roli, chudého kluka jménem Keith, který nemá co ztratit. Kvůli tomuhle filmu se nechal přebarvit na hnědo! Hlavní holčičí roli hraje Elisabeth Harnois.

Co to vlastně je za seriál?

12. dubna 2008 v 9:26 Summerland
Ava Gregory žije svůj Kalifornský sen. Energická třicátnice, žena v nejlepších letech, opouští dobře placené místo módní návrhářky jednoho z nejznámějších módních domů světa, aby se vydala na těžkou cestu za nejistým cílem - provozovat vlastní módní značku.
Společně se třemi nejbližšími přáteli žije v kouzelném domě na pláži, každé ráno surfuje na moři a užívá darů prosluněné Kalifornie. Její život se dá přirovnat košatému stromu, ze kterého jen stačí brát šťavnaté ovoce. Den po dni plynou jako bezstarostná hra, ve které není místi pro smutek ani starosti, až se najednou stane něco, s čím nikdo nepočítal. Její milovaná starší sestra a švagr jsou zabiti v rodném městě Kansasu. Ava se ještě nestačí probrat z prvního šoku a přichází další nečekané překvapení. Musí se postarat o šestnáctiletého Bradina, dvanáctiletou Nikki a osmiletého Derricka, kteří po smrti rodičů zůstali naprosto osamoceni. Summerland vypráví příběh o vznku nové rodiny, o surfování, o zlatých píscích u jihokalifornského města s romantickým názvem Playa Linda. V seriálu produkce Spelling Television hrají Lori Loughlin (Full House), Shawn Christian (Undercover Christmas, As the World Turns), Merrin Dungey (Alias), Nick Benson (National Treasure, King of Queens), Taylor Cole, Ryan Kwanten (Home and Away), Jesse McCartney (All My Children) a Kay Panabaker (Dead Heat, Angel).
Příběh začíná právě v okamžiku, když se Ava (Loughlin) a Susannah (Dungey) rozhodnou odpustit jistotu a perspektivu svých dobře placených zaměstnání a zakládají vlastní módní značku se sídlem v přímo v jejich plážovém domě. Jejich spolubydlící, mladý obchodník s nemovitostmi Johnny (Christian) a surfařská legenda Jay (Kwanten), toho času majitel obchodu se surfařskými potřebami, je v jejich počínání podporují tělem i duší. Když se v jejich rezidenci po tragické události usídlí i tři osiřelé děti, všichni jsou ochotni pomoci. V první řadě se musí vzdát nevázaného životního stylu a denní rytmus i návyky přizpůsobit nově příchozím. Ale i děti brzy poznají, že život na pláži je něco jiného než v Kansasu. Ava je se svými emocemi ústřední postavou všeho dění v domácnosti. Bradin (McCartney), doma basketbalová hvězda, záhy zjistí, že má vrozený talent na chytání vln jako jeho teta Ava. Dokonce mu pranic nevadí, že se o něj stará okouzlující instruktorka surfování Erika (Cole). Změnu daleko hůř snáší Nikki (Panabaker), která se druhým stále více emočně vzdaluje. Derrick (Benson) stále nedokáže pochopit, že jeho rodiče odešli navždy a nepřestává hledat cestu, jak se s nimi opět setkat. Čtyři dospělí a tři děti se společně učí novým věcem, zažívají pády a vzestupy, překonávají nesnáze a slaví úspěchy. Výkonnými producenty seriálu jsou Aaron Spelling, E. Duke Vincent, scénárista Stephen Tolkin (Kate Brasher, All Souls) a Remi Aubuchon (24, The Lyon's Den).
Kalifornské léto
summerland.jpg Summerland image by Cougars10267

Fotečky

12. dubna 2008 v 9:18 Summerland

Fotky z některých filmů

12. dubna 2008 v 9:12 Heath Ledger
...Příběh rytíře...
...Zkrocená hora...
...Legendy z Dogtownu...
...Kletba bratří Grimmů...
...Casanova...
...Candy...

Zajímavosti

12. dubna 2008 v 9:12 Heath Ledger
 • V roce 2001 ho časopis People zařadil mezi 50 nejkrásnějších lidí světa.
 • Má tři sestry. Dvě z toho jsou nevlastní.
 • Chodil například s Heather Graham nebo s Naomi Watts.
 • Měl být původním představitelem Stoneova Alexandra.
 • Jeho ženou je Michelle Williams. Mají spolu dceru Matildu Rosu, jejímž kmotrem je Jake Gyllenhaal.
 • Role ve Zkrocené hoře mu vynesla několik cen včetně jeho první nominace na Oscara.

Trapas,valentýn a fotky

12. dubna 2008 v 9:10 Heath Ledger
Heath Ledger Story:
Na jedný z mých prvních tiskových konferencí se mi stal ohromnej trapas. Vyšel jsem na pódium, dobrá nálada, úsměv na tváři, novináři se taky usmívali...Myslel jsem si, že je všechno v pohodě a že mám prostě takovej úspěch. Když jsem si ale sednul, pochopil jsem, čemu se ostatní tak smáli - měl jsem totiž úplně rozepnutej poklopec! Dokonce to bylo vidět i na fotkách v novinách! Nejdřív mi to bylo trapný, ale po týdnu jsem se tomu už smál!
Jaký by byl váš valentýnský den:
Heath je už od školy velkým milovníkem divadla a sportu, hlavně hokeje, takže s ním bys strávila den zamilovaných buď na nějakém představení, anebo ve sportovní hale. A nebo....na tanečním parketu. Heath je totiž skvělý tanečník. A miluje, když má vedle sebe veselou povahu. "Nesnáším dny, kdy se upřímně nezasměju", říká.