Květen 2008

Šortky

31. května 2008 v 18:23 Léto
Odhalte své nohy a oblékněte šortky!
Zavinovací blůza, Marks&Spencer 1 150 Kč; šortky, Attrativo 1 400 Kč; kabelka, Debenhams 999 Kč; boty, Humanic 1 399 Kč; náramky, Accessorize 288 Kč.
Top, Promod 899 Kč; kraťásky, Zara 899 Kč; sandály, Baťa 1 399 Kč; pásek, New Yorker 299 Kč; náušnice, Diva 299 Kč.

Maskování

31. května 2008 v 18:22 Léto
Jak nosit maskování? Tady je pár tipů
Sako, H&M 1 190 Kč; sukně, Promod 1 199 Kč; taška, Clockhouse 798 Kč; botky, Deichmann 549 Kč.
Bunda, New Yorker 1 190 Kč; džíny, Marks&Spencer 1 150 Kč; kšiltovka, New Yorker 419 Kč; kecky, Promod 899 Kč; brýle, Akita 499 Kč.

Letní šaty

31. května 2008 v 18:19 Léto
Jak nosit letní šaty? Inspirujte se!
Šaty s volánem, Klára Nademlýnská pro Pietro Filipi 3 490 Kč; kabelka, Baťa 799 Kč; střevíčky, Baťa 699 Kč; štrasový náhrdelník, Jablonex 1 734Kč.
Retro šaty, Mango 1 599 Kč; kabela, Accessorize 1 162 Kč; střevíčky, Promod 899 Kč; brýle, Baťa 699 Kč.

15 věcí,které by si přála každá holka

25. května 2008 v 8:51 Vše pro holky

15 věcí, které by si přála každá holka

 1. Naprosto nedobytný deníček.
 2. Náhradní silonky, které by se objevily vždy, když by se objevilo zrádné oko.
 3. Parfém, jehož vůně by zamotala hlavu všem klukům v okolí.
 4. Zrdcadlová stěna v pokojíku, kde by měl člověk dokonalý přehled o svém vzledu.
 5. Kabelky a boty, které k sobě budou ladit barevně i stylově.
 6. Plyšový medvídek, kterého má snad každá holka.
 7. Sladěný odstín rtěnky a laku na nehty ke každému oblečení v šatníku.
 8. Mobil, který by sám vymýšlel ty nejzamilovanější a nejoriginálnější smsky.
 9. Babičku nebo nějaké jiné příbuzné, co občas podstrčí nějakou tu "kačku" navíc.
 10. Dobrý kamarád bez postraních úmyslů, ale s řidičákem a vlastním vozem.
 11. Minimálně jeden zamilovaný dopis měsíčně.
 12. Diskotéka.
 13. Písnička, která tě vždy dostane, ale nebude nikdy ohraná.
 14. Nehty, které rychle rostou, nelámou se, netřepí se a stále vypadají jako po francouzké manikůře.
 15. Upřímná kamarádka, která netuší, co jsou to pomluvy a závist.

Co do kabelky?

25. května 2008 v 8:50 Vše pro holky

Co patří do kabelky?

Tady je seznam 10 věcí, které by neměli chybět v kabelce:
1. Klíče → Občas se hodí, mít se jak dostat domů, ne? :)
2. Zrcátko → Můžeš si zkontrolovat třeba stav očních stínů :)
3. Kosmetika → Rozmazali se ti oči? Co teď?
4. Vložky nebo tampony → Všechny máme své dny... :)
5. Hřeben → Můžeš si rozčesat vlasy, třeba když ti je rozházel vítr :)
6. Žvýkačky → Svěží dech se hodí vždycky, fakt při spoustě situací :)
7. Mobil → Co když bude chtít tvoje kámoška zrovna pokecat? :) A nebo, ještě horší věc - Co když tě bude chtít tvůj kluk pozvat na rande? :)) Nebo si jím taky můžeš přivolat pomoc!
8. Deodorant → Asi víš, že pot moc nevoní xD
9. Propiska → Třeba na zapsání adres, icq, telefonů, ...
10. Peněženka s penězi → Penízky se hodí, může se tu naskytnout i nečekané pozvání...

Kurz sebevědomí

25. května 2008 v 8:49 Vše pro holky

1. mějte se ráda

Když dívka řekne "Jsem hrozně tlustá", myslí tím často něco úplně jiného. Výstižnější by bylo, kdyby řekla "Jsem nešťastná" nebo "Dnes nejsem ve své kůži". Bohužel, soudobá společnost ženy a dívky přímo dohání k tomu, aby se definovaly skrze svůj zevnějšek. Je to fatální způsob uvažování, který je předáván z jedné generace na druhou a je v našich hlavách zakotven tak hluboko, že je zapotřebí hodně úsilí, abychom se od něj osvobodily. Je tedy více méně již tradicí, že dívky čerpají své sebevědomí z takových faktorů, jako jsou perfektní postava, hezká tvář a další vnější znaky.
Pro dívku je přirozeně poměrně těžké oprostit se od tohoto chování. Už jako malá holčička se od matky a jiných žen učí, jak důležitou roli hraje vzhled pro její spokojenost. Naučí se, že pro ženu je důležité, aby se uměla "zkrášlit". Napodobuje tedy to, co vidí. Maluje si rty maminčinou rtěnkou, používá její parfém, nosí její šaty a boty na vysokém podpatku. Hraje si na "dospělou ženu". Poslouchá, když se její maminka baví s přítelkyněmi a učí se, že žena nesmí být se svým tělem nikdy spokojená. Vidíte, milé dámy, co způsobujeme ? Všechny z nás !
Malá dívenka se naučí rituálům ženského života. Když jí nabídnou něco sladkého, řekne :"Děkuji, musím za každou cenu zhubnout". Když v létě chodí na koupaliště, naříká :"Mám šíleně tlustá stehna !". A k rituálu také patří, že pak všechny kamarádky volají :"Ale, ty přece vůbec nejsi tlustá, podívej se na mě ! Podívej, jak já mám tlustě břicho !" A tak dále a dále ..
Je velmi důležité, abychom tento ženský stereotyp odbouraly a udělaly si v hlavě místo pro důležitější věci, než jestli jsou naše stehna příliš tlustá nebo ne. Uvědomme si, že naše tělo není stroj z jednotlivých součástek, ale že společně se svým tělem tvoříme nedělitelný celek. Když se budeme cítit dobře, bude se dobře cítit i naše tělo. A když se bude našemu tělu dařit, bude to z nás na všechny strany vyzařovat. Potom bude naše tělo krásné, ať má míry 90-60-90 nebo 90-80-100. Až budete příště zase nespokojená s něčím na svém zevnějšku, zamyslete se nad tím, proč vlastně jste nespokojená. Jste to opravdu vy, kdo si myslí, že by měl mít větší prsa, menší nos, delší nohy, žádné "špeky" v pase ? Nebo je to vliv okolí ? Nezavinil to právě nějaký hloupý článek o modelování postavy, který jste nedávno četla ? Nebo vychrtlé tanečnice, které jste viděla včera v televizi ? Anebo nějaká jedovatá poznámka vaší "kamarádky" ? Ať to bylo, co bylo, oprostěte se od toho. Naučte se dávat na úsudek vlastního těla. To ví nejlépe, jaký tvar a jakou hmotnost pro něj příroda naplánovala /viz. teorie kritického bodu v sekci "Články"/. Uzavřete se svým tělem přátelství. Dávejte mu potravu, kterou potřebuje a trochu pohybu. Bude stále s vámi a neopustí vás.

2. "Připadám si krásná" - program o deseti krocích

a) Na první pohled - stoupněte si před zrcadlo a pořádně se prohlédněte. Nahá nebo oblečená, jak se vám bude chtít. Pokuste se popsat dívku /ženu/, kterou vidíte. Zcela neutrálně, jako byste mluvila o někom jiném. Možná, že dokážete své myšlenky lépe vyjádřit, když je napíšete na papír.
b) Na druhý pohled - hra pokračuje. Jestli se vám něco na vás samotných nelíbí - prsa, vlasy, břicho - zeptejte se, proč se vám to nelíbí. Ale pozor - věty typu "protože to není hezké" se nepočítají jako zdůvodnění. Proč to není hezké ? Kdo to říká ? Proč to říká ? A kdo říká, že má pravdu ? Dobře, stačí. Až se zase příště postavíte před zrcadlo, udělejte si seznam věcí, které se vám líbí.
c) Buďte na své tělo hodná - vy a vaše tělo patříte dohromady. Vaše tělo není jen náhodným seskupením masa a kostí, které s sebou na každém kroku vláčíte. Dobrý způsob, jak si své vlastní tělo uvědomit, je zdravé sportování a pohyb. Určitě znáte ten pocit, který se dostaví poté, co jste si rozhýbala celé tělo - je jedno, jestli jste plavala, dělala gymnastiku nebo jógu. Cítíte se lehčí, silnější a celkově propojenější se svým tělem. Kromě toho vám zdravý sport dává krásný pocit, že jste něco pro sebe udělala. Dalším dobrým způsobem, jak své tělo poznat jsou masáže, akupresura nebo reflexní masáže nohou. Třeba vás zaujmou i metody a relaxační techniky z Dálného východu - tai-chi, reiki nebo jóga.
d) Jídlo vychutnávejte - zvykněte si jíst s vědomím, že dáváte tělu to, co potřebuje. Proč byste například nemohla doma někdy nachystat báječnou večeři, pustit příjemnou hudbu, zapálit svíčku, postavit doprostřed květiny a vychutnat si pohodu a laskavost rodinné atmosféry při jídle.
e) Malé odměny - dopřejte si občas voňavou koupel nebo kino, kupte si květiny nebo nové cédéčko. Kupte si to, pro co se rozhodnete sama. Když si budete dávat pozor, zjistíte, že každý den se najde způsob, proč si udělat radost. A může to být klidně jen koupě nějakého časopisu, nemusíte utrácet hned spoustu peněz.
f) Dívejte se na všechno trochu kriticky - jenom proto, že je něco napsáno v novinách, ještě to nemusí být pravda. Totéž platí pro časopisy, televizi, rádio, filmy. Kritický přístup je zapotřebí především u článků v časopisech pro ženy, věnovaných váze snů, postavě do bikinek nebo nové módě. Zamyslete se nad tím, proč ten který článek třeba otiskli. Aby zvýšili prodej kosmetiky ? Aby se zalíbili svým klientům, kteří si u nich platí celostránkové reklamy ? /a ty jsou pěkně drahé, to mi věřte !/. Anebo snad vědí, že tyto články ženy magicky přitahují a že si proto jejich časopisy kupují ?
g) Hra na marťana - to je velmi dobré cvičení, jak se naučit nedefinovat se jen svým zevnějškem. Představte si, že máte kamaráda z Marsu a že si s ním dopisujete. A on by rád věděl, kdo jste. Popis těla by mu nic neřekl, protože vás nikdy neviděl a asi ani neuvidí. Zkuste se tedy popsat a nezmiňujte se přitom o žádném tělesném aspektu. Vytvořte seznam svých pozitivních vlastností, napište, co umíte, co znáte a v čem zvláště vynikáte. Napište to, co na vás mají rádi vaši přátelé.
h) Snažte se odpoutat pozornost - nejlepší způsob, jak vyzrát na neustálé přemýšlení o svém zevnějšku. Zabývejte se jinými věcmi. Uvědomíte si, že vás nové věci a nové zájmy baví daleko víc než přemítání o postavě a jídle. Můžete zkusit skládat hudbu, fotografovat, zpívat si, malovat nebo připravovat nějakou senzační akci pro kamarády a přátele. Třeba byste měla chuť se angažovat politicky nebo v otázkách životního prostředí. Mohla byste nabídnout svoji pomoc v některé dobročinné organizaci. Anebo vás bude bavit něco úplně jiného ….
i) Babiččiny vnučky - v posledních 40 letech se postavení žen /v zaměstnání, v rodině, ve společnosti/ rozhodujícím způsobem zlepšilo, ale přesto jsou ženy mnohem více než muži hodnoceny podle toho, jak vypadají. Všechny můžeme přispět k tomu, aby byly ženy akceptovány za své výkony a za svůj talent a nikoli kvůli hezkým nohám. Velmi důležitou roli přitom hraje solidarita mezi ženami. "Být mrchou" už dávno není v módě. Projevte ostatním ženám a dívkám podporu, jakoukoliv.
j) Myslete pozitivně - soustřeďte se na to, jak o sobě sama mluvíte. Pokuste se zbavit negativního myšlení. Tedy místo toho, abyste řekla "Dneska vypadám příšerně", řekněte raději "Normálně vypadám líp než dneska". A místo věty "Já ty své pupínky strašně nesnáším", řekněte tuto větu "Musím už konečně zajít na kožní a poradit se, co dělat se svými pupínky". Sepište si seznam věcí, v nichž jste dobrá nebo v nichž dokonce vynikáte. A až zažijete nějaké zklamání nebo vám něco nepůjde tak, jak byste si přála, podívejte se na tento seznam a připomeňte si tak své šťastnější dny a chvíle.

3. Buďte sama sebou - co říkají ostatní, vám může být ukradené !

Všichni tento problém dobře známe z vlastní zkušenosti. Někteří milí lidé a dokonce i ti, o kterých se to říct nedá, se cítí povoláni komentovat náš vzhled, styl oblékání, stravovací návyky. Lidé, kteří se o nás vyjadřují negativně, mají často sami nějaký osobní problém a naváží se do nás, jen aby se jim ulevilo. Ale je pravda, že i dobře míněné rady nám mohou jít někdy pořádně na nervy. Málokdo je tak pohodový, aby ho v rozhodujícím okamžiku napadla trefná odpověď. Připravte si tedy dopředu pár zaručeně dobrých odpovědí pro neomalence ve svém okolí.
Další důležitou podmínkou je, abyste se nikdy sama sebe neptala :"Co mohu udělat, aby mě ostatní vnímali lépe ?" Zeptejte se naopak :"Jaký problém asi mají oni ?" Tak se vám třeba podaří odhalit jejich slabiny. Lidé, kteří si jsou sami sebou jisti, většinou necítí žádnou potřebu navážet se do druhých. Když na vás někdo neustále něco vidí, vězí příčina většinou v něm samotném, nikoliv ve vás.
Většina lidí, kteří své hloupé poznámky o vašem vzhledu pronáší, si neuvědomuje, jak jsou podobné průpovídky kruté a jak mohou velmi ublížit. Některé ženy si ještě ve třiceti vzpomínají na komentáře, které se jich hluboce dotkly, když byly ještě mladé dívky. Například : "Když se budeš takhle pořád cpát, nikdo si tě nevezme", nebo "Bohužel, nos jsi zdědila po prababičce, ten ti nikdo neodpáře". Lidé, kteří jsou schopni něco takového říct, zřejmě nemají ani špetku taktu. Když takto kritizují, opět se orientují podle jakéhosi ideálního vzoru, který předepisuje společnost. Právě matky mnohdy - a mnohdy nevědomě - vystavují své dcery stejnému tlaku, kterému byly ony vystaveny ve svém dětství a dospívání. Promítají na ně možná jen vlastní obavy, že ztloustnou nebo že jejich vzhled nebude odpovídat ideálu společnosti. Nedělejme to, prosím ! Ani nyní svým dětem, ani v budoucnu svým dětem !
Nejhorší, přirozeně, je, pokud takové zraňující poznámky přichází od člověka, kterého milujeme. Od našeho partnera, přítele, manžela. Takový muž je hlupák ! Jestliže máte vztah s mužem, který vás jen kritizuje a přeje si, abyste zhubla, pochopte, že bohužel není pro vás ten pravý. Jakmile pocítíte, že podkopává vaše sebevědomí, musíte bezpodmínečně proti tomu něco podniknout. Promluvte si s ním, řekněte mu, jak moc vám jeho poznámky ubližují. Když se nezmění, dejte mu košem ! Problém má on, nikoliv vy ! Určitě existuje na světě spousta dalších mužů, pro které budete krásná a milá. Taková, jaká jste. To přirozeně ale platí jedině tehdy, když jste o tom sama přesvědčena. Když se nemáte sama ráda, tak vyzařujete i tuto negaci kolem sebe.
Neexistuje žádný důvod, proč byste si měla hloupé poznámky o vašem vzhledu či tvaru postavy nechat líbit. Existují různé taktiky, jak se s takovým chováním vypořádat. Jednou z možností je na něj prostě nereagovat. To sice může fungovat, ale někdy /zvláště v případě rodičů, "kteří pro vás chtějí to nejlepší"/ to situaci ještě zhorší. Tak například, jestliže rodiče budou těmi, kdo vás nutí k hubnutí a změně postavy, v klidu si s nimi promluvte, vysvětlete jim, jak malý krůček je od diet k poruchám příjmu potravy.
V případě přátel a kamarádů bude nejlepší, když dokážete reagovat výstižnou odpovědí. Pouštět se do diskuze se ale nevyplatí - mohlo by to skončit velkou hádkou a nadávkami.

Vtipné odpovědi na hloupé otázky

Podnět : Tloustneš ! nebo Přibrala jsi !

Reakce :
 • netloustnu, rostu
 • nevěděla jsem, že je to pro tebe tak důležité
 • ano, ztloustla jsem, a cítím se báječně
 • nemám s tím nejmenší problém. Ty ano ?
 • je mi líto, ale jsem se sebou spokojená. Vadí to ?
 • proč se tolik zajímáš o moji postavu ?

Podnět : Proč nezkusíš nějakou dietu ?

Reakce :
 • žádnou dietu nepotřebuji. Jím zdravě.
 • diety nevedou k ničemu. Ty to nevíš ?
 • ráda jím, diety mě nezajímají
 • já se sobě líbím tak, jak vypadám. Nechci držet žádné diety.
 • mám spoustu důležitější práce, než počítat kalorie

Podnět : Vypadáš jako bidlo, netrpíš anorexií ?

Reakce :
 • jsem hubená již od přírody, jestli víš, jak to myslím
 • připadám ti hubená ? Já se cítím v pořádku
 • nejsem žádné bidlo, jsem normální holka, nenavážej se do mě

4. Jak se naučit lépe se prosazovat - Trénink sebevědomí - pět zlatých pravidel

Pravidlo číslo jedna

Existují rozdíly v tom, jak muži a ženy zacházejí s jazykem a jak rozdílně se při rozhovorech chovají. Pro jazykové jednání žen je charakteristické, že při rozhovorech nevystupují zdaleka tak energicky jako muži. Muži skáčou druhým do řeči, aby si sami vzali slovo. Ženy oproti tomu nechávají druhé domluvit a naslouchají jim. Jeden z výsledků vědeckých studií dokázal, že na jisté diskuzi se ženy podílely tří až desetisekundovými příspěvky, muži jedenácti až sedmnáctisekundovými. Nejdelší diskusní příspěvek ženy byl tady kratší než nejkratší příspěvky mužů. Muži se pomocí jazyka také mnohem více odreagovávají tím, že nadávají a klejí. Ženy se naopak často bojí nadávat ze strachu, aby nebyly ocejchovány jako "kousavé", nebo "neženské". Muži vyjadřují své nároky, ženy předkládají návrhy - a to již od dětských let. Chlapec řekne :"Chci jít na koupaliště", kdežto dívka se zeptá :"Co kdybychom šli na koupaliště?"
Dívky jsou příliš často zticha. Nic neřeknou, i když je něco naštve. A to jen proto, aby byl zachován mír a klid. Nic neřeknou, když si něco přejí. Jsou totiž přesvědčeny, že na to nemají nárok. V diskuzích často ustupují, protože si myslí, že ten druhý má přece jenom pravdu. Proto platí od nynějška heslo "Přestaňte držet jazyk za zuby !" Řekněte svůj názor, přátelsky, ale rázně.

Pravidlo číslo dvě

Dívky také mají často, bohužel, ve zvyku řídit se příliš názory jiných lidí, a to je osudová chyba. Této nevhodné vlastnosti se říká "neovladatelná touha po harmonii". Lidé, postižení touto mánií, nesnášejí hádky a chtějí, aby je všichni měli rádi. Často bývají až příliš rychle ochotni obětovat své vlastní zájmy jen proto, aby zachovali harmonii. Tímto chováním přispívají /většinou dívky/ k tomu, že druzí /většinou muži/ mohou prosadit zájmy svoje. Dívky také často nechtějí, aby o nich ostatní mluvili špatně, nepřejí si žádné hádky a nepříjemnosti. A tak jsou milé ke všem stejně a mají pro všechny stejné pochopení. Některé ženy a dívky si tak zvyknou neustále splňovat očekávání druhých, že přestanou být samy sebou. Nedokáží pak už ani říct, co skutečně chtějí. Ve prospěch harmonie se zřeknou své nezávislosti a svého sebeurčení. Ze strachu, že by se staly neoblíbené, se raději ani nepokoušejí prosazovat své vlastní zájmy. Pravidlo číslo dvě pro posílení sebevědomí tedy zní "Není nutné, aby vás každý měl rád !" Jestli chcete něčeho dosáhnout, tak o to bojujte a nelámejte si dlouho hlavu tím, co by si o tom mohl myslet někdo jiný.

Pravidlo číslo tři

Existuje mnoho dívek, které mají jeden velký problém. Jsou prostě až příliš milé. V podstatě je správné, že se člověk k druhým chová mile, přátelsky, ochotně. Tyto skvělé vlastnosti však vyniknou mnohem lépe, když tu a tam milá nebudete /jste-li taková právě vy/. Například když prostě odmítnete prokázat někomu laskavost, o kterou vás požádá. Přesně podle pravidla číslo tři : "Někdy prostě řekněte ne !" /viz. článek "Nauč se říkat NE"/. A sice nejlépe v těch případech, kdy budete mít pocit, že vás někdo využívá nebo zneužívá. Důležité je, abyste na svém NE důsledně trvala, když už jste jej jednou vyslovila. Jinak byste mohla vypadat nevěrohodně. Zkuste se předem připravit na různé argumenty, které může protivník použít, aby vás zviklal. Vyzbrojte se proti hlasitému láteření, uraženému mlčení a jiným vyděračským pokusům. Uvidíte, že takové zdravé NE bude mít pro vás velmi osvěžující a povznášející účinek. Umění říct NE je známkou sebevědomí.

Pravidlo číslo čtyři

Když budete pevně věřit, že určitá věc dopadne určitým způsobem, děláte podvědomě vše, aby se tento výsledek skutečně dostavil. Když o tomto fenoménu víte, můžete ho využít ve svůj prospěch. Jedná se přímo o metodu, které Angličané říkají "self-fullfilling prophecy" - proroctví. Tím jsme se dostali k pravidlu číslo čtyři "Důvěřujte si !". Čím více jste sama o svých schopnostech přesvědčena, tím lépe o nich můžete přesvědčit také ostatní.

Pravidlo číslo pět

Dívky jsou také stále ještě často vedeny k pasivnímu chování. Jsou to právě rodiče, kteří chtějí dceru ubránit před negativními zkušenostmi, "myslí to s ní dobře" a vodí ji všude za ručičku. Berou tak svým dcerám možnost, aby se potíže a problémy, které jim život přinese, naučily řešit samy. Dostanou-li se později do obtížných situací, budou jen bezmocně přihlížet a čekat, co se stane. Kdo to za ně vyřeší nebo rozhodne …. Ten, kdo se to, bohužel, nenaučil doma, musí si to pracně osvojit sám - a to je pravidlo číslo pět "Vezmi svůj život do vlastních rukou !" Nečekejte, že věci, které si přejete, se stanou samy od sebe. Lepší bude, když pro to něco uděláte.

HH slovník

22. května 2008 v 15:46 Hip Hop
Hip Hop slovníček A-Z
A-town [Ej-taun]
- Atlanta
Acid [Ésid] - Syntetická droga /LSD/
Afro [Éfro ] - Účes tzv. mikrofon
B [Bí] - Zkratka pro bratra nebo člena gangu Bloods
B-Boy [Bí boj] - Breakdancer
Bang[Beng] - Prát se za účelem zabít
Battle [Bédl] - Bitva ve freestylu, breakdancu a nebo i grafity
Bboy [bíboj] - brejkař
Benz [Benc] - Mercedes Benz
Beat box [bít box] - rytmus a zvuky vydávané bez nástrojů ústy do mikrofonu, prskání
Black music [blek mjůzik] - černošská muzika
Blow [Blou] - Hulit jak crack tak trávu,vykouřit ho někomu, zastřelit někoho
Bomb [Bómb] - Marihuana s heroinem, užít si někde zábavu
Boo [Bůů] - Zdrobnělina slova Baby = buď dítě nebo holka, přítelkyně/přítel, marihuana
Break [brejk] - přerušit, pauza
Break dance [brejk denc] - taneční styl
Bronx [Bronx] - Čtvrť v NY - domov hiphopu
Brooklyn [-Bruklyn] - Čtvrť v NY
Brother [bradha] - Kamarád, černoch
Buddy [Bady] - Kámoš
Bump [Bamp] - Použít hydrauliku v autě, lajna koksu, poslouchat hudbu
Butter / butter face [Badrr - / fejs] - Krystalky cracku - / hnusná ženská
Buyaka [Bůjaká] - Jamajské citoslovce výstřelu
C-town [Cí-taun] - Čínská čtvrť, nebo jakékoliv město začínající na C
Cap [Kep] - Kulka, crack, kšiltovka (bejska), tryska
CD [cédé] - kompaktní disk, cédéčko
Chrome [Kroum] - Pistole, chromová kola
Chucks [Čaks] - Converse Chuck Taylor - boty - podobné čínám
Cream [Krým] - Prachy
Crew [Krů] - Banda, skupina
Crunk [Krank] - Totálně se opít, užívat si, dát radio nahlas
Cut up [Kat ap] - Být nařízlý, udělaný
D-Block [Dý blok] - Část věznice s nejvyšší ostrahou
Deuce [Djůs] - 0,5l alkoholu,1962 Impala, pistole kal. 22
DJ [dý džej] - disk žokej
Dope [Doup] - Drogy + něco co je hustý, krutý
Dubs [Dabz] - 20"kola, 20$ sakl, $20 bankovka, zremixovaná bassová stopa
Endo [Endou] - Tráva
Escalade [Eskalejd] - Chevrolet Escalade = luxusní SUV
Fade [Fejd] - Zastřižení vlasů na krku a zarovnání
Flava [Flejva] - Příchuť
Flow [Flou] - Tok peněz, rapovat
Freestyle [Frýstájl] - Flow z hlavy
G [Dží] - Gangster, 1000$
Gangsta lean [Gengsta lýn] - Způsob řízení auta
Graffiti [grafity] - výtvarný směr
Grass [Grés] - Marihuana
Grill [Gril] - Obličej, zuby, předek auta
HP [Ejč Pí] - ½ libry = cca 0,22kg - používá se při vážení drog atd
Hash [Héš] - Hašiš
Hip hop [Hip hop] - hudební styl
Homeboy/girl = Homey [Houmbój/grl = Houmí] - Kámoš/ka
Hood [Hůd] - Sousedství
Hustler [Haslr] - Pornomagazín, dealer žijící si na vysoké noze, děvka
Hype [Hajp] - Něco hustýho + dobrá nálada
Ice [Ajs] - ŠperkyIce cream man [Ajs krým men] - Dealer
Indo [Indou] - Doma rostlá marihuana
Jack [Džek] - Nic + okrást někoho + prachy
Jam [Džem] - Hudební hit + slam dunk/basketball/ + zablokování náboje v komoře pistole
Joint [Džoit] - Marihuanová cigareta - no prostě Joint
Juice [Džus] - Hydraulika v autě + Crack + respekt
Jump [Džamp] - kára
KDAY [Kejdej] - Radio v Cranshaw, South Central LA
Key [Ký] - Kilo - používá se v kontextu s kokainem
Khakis [Kakís] - Oblečení v barvě khaki
Kicks [Kicks] - Boty
Knuckle up [Nakl ap] - Pěsti nahoru - připravit se na rvačku
KoolAid [Kůlejd] - Vitacit
Krunk [Krank] - alternativa slova Crunk
Lean back [Lýn bek] - Styl jízdy v autě, zapadlý v sedadle, jedna ruka na volantu, většinou ta pravá + styl tance
Lo-Lo = LowLow [LouLou] - Lowrider
Loc [Louk] - Místní obyvatel + cvok /ze španělského Loco/
Louies [Lůís] - oblečení od Louise Vittona
Lowriders [Lourájdrs] - Lowrider = auto se speciálně upravenou hydraulikou. U nás se jí říká
Lye [Láj] - Marihuana
MC [Em sí] - MC - Microphone Controller, Mic Checka. Master of Ceremonies
MF [EmEf] - Motherfucker /zkratka/ = sráč atd
Mob [Mob] - MOB-zkratka /money over bitches = prachy nad děvky/ + /member of blood = člen blood gangu/ + mafie + dav
Nickel [Nikl] - $5 pytlík Cracku + děvka + číslo 5
Nigga [Niga] - Černoch + hovorový výraz v černé komunitě nahrazující jakoukoliv osobu /celkově nedoporučujeme užívat/
Nookie [Nůký] - Sex
O-Town [Ou taun] - Orlando FL, Oakland CA, Omaha NE
O.G. [Ou Džý] - Gangster + někdo kdo nikdy nezradil + pravý - originální
One love [wan láv] - synonymum slova Peace /používá se při loučení/
Phat [Fet] - Hustý + o holce když je pěkná
Piece [Pís] - Grafit + zbraň + šperk
Pimp [Pimp] - Pasák + někdo kdo se má dobře
Player [Plejr] - Pimp + někdo komu se daří to co dělá
R´N´B [árenbí] - hudební styl, rythm and blues
RAP [rep] - hudební poezie
Reefer [Rýfr] - Marihuana
Represent [Riprezent] - No prostě stát si za svým ... reprezentovat
Ride [Ride] - Auto
RIP [Ár aj pí] - zkratka pro Rest In Piece - odpočívej v pokoji
Sell out [Selaut] - Zaprodat se za účelem výdělku
Shit [Šit] - Může znamenat vlastně cokoliv, jakákoliv náhražka podstatného jména + hovno
Shop [šop] - obchod, krám
Shorty [Šórdy] - Prcek + kámoš/ka + holka
Shotty [Šády] - Brokovnice
Shout out [Šadaut] - dát někomu kredit - za spolupráci na čemkoliv + může vyjadřovat krátký vzkaz
Skank [Skenk] - Skandální žena + špína/jako žena/
Skill [Skil] - Dovednost
Slug [Slag] - Kulka
Snatch [Sneč] - Krást
Spittin' [Spitn] - Rapovat + střílet + balit holku
Spliff [Splif] - jamajsky - point
Strapped [Strept] - Ozbrojen
Street [strýt] - ulice
Stunna [Stana] - Někdo kdo má to nejnovější ať už oblečení, elektroniku, auta
Sucka [Saka] - Hlupák
The Source [d sórs] - The Source - časopis o HH
Thug [Thag] - životem protřelý + drsný + odkojený ulicí
Thug Life [Thag lajf] - The Hate U Gave Little Infants Fucks Everybody - toto vysvětlení vymyslel 2Pac - zjednodušeně *to jak ste se k nám chovali se vám vrátí* prostě Gansta styl života
Trife [Trajf] - od slova trouble - no prostě problémy
UPT [Jů pý tý] - uptown = vymezená oblast města
Urban [úrbn] - městský
Vest [Vest] - Kondom
Vinyl [vynyl] - gramofonová deska
Vogue [Voug] - Stylové, oldschoolové pneumatiky s bílým pruhem, ty na kterých jezdili starý Octavie
Wack [Wek] - Něco co je trapný + zabít + bláznivý
Wanksta [Wenksta] - Někdo kdo se chová jako gangster aniž by jím byl
Wax [Weks] - Naleštit auto + nahrát něco na desku
Wear [vér] - oblečení
Word up [Wórd ap] - Rapovat
Yayo [Jejou] - kokain
Zig zags [Zik zeks] - Papírky na balení

Definice HH

22. května 2008 v 15:42 Hip Hop
HipHop znamená veškerá kultura jednoho Velkého hnutí,kde Ty rapuješ.Rap je jedna z částí HipHopu.Emceeing&Djaying jsou části HipHopu.Oblékání a řeč,tohle všechno jsou části HipHopu.Breakdancing-b-boys,b-girls,jak jednáš,jak vypadáš,jak chodíš,všichni jsme částí HipHopu.
??JSOU UMĚLCI Z WEST COAST&MIAMI POVAŽOVÁNI ZA HIPHOP??
Too Short,E-40,všichni bratři a sestry dělají HipHop,který přišel z Funku.
Electro Funk,kam patří typ zvuku např. u písničky PLANET ROCK,tomuto zvuku se teď říká Miami Bass a taky patří do HipHopu.Jinak 100 nejlepších Miami Bass songů najdeš **zde**.Go Go je subžánr Funku,je to hudba,která vznikla ve Washingtonu D.C. asi tak v 70letech.Za Go-Go pionýra považujeme umělce Chucka Browna.Další důležitá osoba v go-go hudbě je DJ Kool.
New Jack Swing,Teddyho Rileyho,byl smíšený styl R&B společně s HipHopem a takhle HipHop postupoval do různých cest a zvuků.
HipHop experimentoval s různými styly hudby,za ten čas se HipHop změnil a mění se i lidé.....
,,Afrika Bambaataa-23.září 1996''

HH oděv-nový styl

22. května 2008 v 15:41 Hip Hop
Tak,v 60.letech bylo hippies,v 70.letech disco,v 80.letech Madonna a dalších mnoho stylů.
V 80.letech vznikl styl HIPHOP,který byl považovaný za nový a prostě cool,ale trvalo téměř 20let než móda přijala tento nový styl.Rapová kultura znamená hiphopovou hudbu,hiphop oblečení,hiphopovou mentalitu a způsob jak žít.Zanedlouho si módní průmysl všiml jaký by byl příjem,kdyby začali produkovat a prodávat hiphop oblečení.Velké i malé módní společnosti začali vzhlížet k hiphopové komunitě pro inspiraci.
Jako ve všech doménách tak i tady byli malí nezávislí producenti,módní návrháři,kteří milovali hiphopovou kulturu a hiphop oblečení.Tento styl se stával populárnější a populárnější,pak si mohli založit svoje vlastní podniky nebo navrhovat oblečení pro ostatní firmy.Tito malí módní návrháři byli většinou mladí lidé z ulice,kteří měli nejvíc nápadů .
CO MÁ OBCHOD S HIPHOPEM,JE TO JEN ŽÁNR HUDBY?
Mnoho lidí nevidí Hiphop jako kulturu. Mnozí to vidí jednoduše jen jako žánr hudby jako Rock n Roll, nebo Jazz. Hlavní rozdíl je ten,že Hiphop je skutečná kultura, která nezahrnuje prvky této hudby,ale také vlastní filozofii, duchovnost a jazyk.RAP je jeden z prvků hiphopu,který se snadno prodává a vydělává se na něm, ale Hiphop je mnohem víc než jeden výraz.
HIPHOP JE JEN MÓDA NEBO NAKONEC TREND??
Názor, že Hiphop je pouze móda nebo trend je také mýtus,kultura se rozvíjela přinejmenším 35 let (jako všechny kultury tohle dělají),stávala se více a více význačnou,ale až dnes než někdy dříve. Styly oblečení se měnily jako hudba,ale základní principy pořád platí.
-Nedávná studia ukazují, že tato generace mladých lidí utrácí více peněz na nakupování než nějaká jiná populace před nimi.Mluvíme teď o miliardách dolarů ročně na botách,oblečení a hudbě. Různá studia ukazují, to že většina dospívajících sleduje 4 až 5 hodin rapových hudebních videíí za den. Rap,prvek Hiphopu je výraz nejvíce využívaný na propagování výrobků a vytváření závislosti na společnostech pro mladé zůstat v pohodě.
-Dnes,hiphop a rap je nejrychleji rostoucí hudební žánr v USA. Rapová hudba se stala zákolníkem HIPHOP kultury. Celková HIPHOPOVÁ kultura byla ustavená touto formou hudebního umění. Jazyk (slang ulice), oblékat se (volné kalhoty, drahé tenisky).
?PROČ BY MĚLI UČITELÉ POCHOPIT HIPHOP?
Pedagogové by měli pochopit Hiphop, protože to je jazyk a kultura mladých.Dá jim to možnost vyjadřovat jejich rozdíly a oslavovat jejich podoby. Přes fakt tahle média získají více kontroly nad životy těchto mladých lidí než my bychom rádi mysleli, může nahradit sílu opravdových vztahů, ve sčítání, lidech, kteří znají historii této kultury, opravdové filozofii a znalosti vědět, že Hiphop může být používán pro víc než prostě pro pobavení. Elementy jsou průkopníci v Hiphopu jako pedagogický nástroj k dosáhnutí akademických úrovní a dosahování konkrétních výsledků v uvolněném mládí.Jaký by to bylo mít tento nástroj ve vaší škole???
?CO JE HIPHOP?
HIPHOP není pouze zvuk nebo trend oděvu; je to kultura, která se vynořila ze srdcí a myslí mladých lidí žijících ve městě New Yorku v pozdních šedesátých letech a brzkých 70.letech.
HIPHOP se narodil v mládí, které bylo odsunuté od programů vlády, a označené bezvýznamné od mediálních konglomerátů.Bylo to v prostředí souženém s drogami, násilí a smrti a naděje,která se tam náhle objevila.Tato naděje osvětlila New Yorku a aktivovat místní mládí,pochopit hnutí, reprezentovat principy míru, lásky, jednoty a pozitivní výraz.
Dále vznikl nový zvuk, který se vyvíjel od deejays,
pak názor,který byl vyjadřovaný rapem,nové prvky tance breaking nebo b-boying,graffitové umění. Tato kultura ovlivňuje mladé po celém světě ještě dnes.

Afrika

22. května 2008 v 15:39 Hip Hop
Africké přísloví praví:,,Pokud mluvíš,můžeš zpívat.Umíš-li chodit,můžeš tančit.''Zkuste styly s africkými kořeny.Zrodily se na ulicích a pronikly až na koncertní pódia světových megastar.
TANEČNÍ BREAK DANCE
Z pódií nejspíše znáte akrobatickou verzi,která využívá prvky bojových umění (např.capoeiry) a vyráží dech neskutečnými kreacemi.
U jeho zrodu v 70.letech stál samotný JAMES BROWN s písní ,,Get on the Good Foot''.Stal se ,,mírovou variací'' pouličních rvaček,kdy mezi sebou příslušníci jednotlivých rasových etnik bojovali tancem.V 80.letech se break dance zcela odpoutal od svého rasového původu a stal se komerčním tancem a masovou zábavou.
HIP HOP
Odkazuje na kulturu amerických pouličních gangů.Pro vyznavače této kultury jsou velmi volné kalhoty a kila zlata na krku a zápěstích.
Hiphopoví umělci nijak nezastírají svůj úspěch a bohatství-naopak na ně upozorňují.Sláva a přepych je totiž znamením jejich schopnosti vyškrábat se ze stoky ulice na výsluní.A tak pokud chcete vyrazit za tímto stylem hudby,nezbývá vám nic jiného,než navštívit vybranou taneční zábavu nebo taneční studio,kde vás naučí správně se v rytmu houpat.Hudba sama se vyznačuje pomalejšími rytmy doprovázenými agresivním projevem frázového slova.Tanec pak vychází z break dance.Pohyby jsou drsně mužné,pohybují se v rozsahu od typického pohupování až po poloakrobatické prvky,skoky do dřepu apod.

V rytmu HH

22. května 2008 v 15:37 Hip Hop
Hiphopovou kulturu vytvořili mladíci ve velkých městech v 70.letech.Bojiště sestávalo z kusu kartonu rozloženého na zemi a přenosného kazeťáku s hlasitými hiphopovými rytmy.B-BOYING,BREAK DANCE a HIP HOP se staly výrazovými prostředky a hlavně místem,kde mohl být člověk slyšet.Existovalo pouze jedno pravidlo,a tím bylo vyjádřit svůj vlastní jedinečný styl.Tanečníci se naučili zacházet se svým tělem a provádět úžasné figury,kterým by nikdo neuvěřil,dokud je neviděl na vlastní oči.Tyto charakteristické styly se vyvíjely,šířily a vytvořily celosvětovou hiphopovou kulturu.Dnes HIP HOP ovlivňuje životní styl-hudbu,sport,automobily,módu a dokonce i vzhled těla.Už nejsou k vidění jenom štíhlá baletní těla tanečníků.Nyní lze spatřit i oslavu posilovaných křivek a síly.HIP HOP je obdivem k ,,jedinečnému'',a právě díky tomu se každý cítí jako originální rocková hvězda.
NIKE ROCKSTAR WORKOUT HIP HOP-Je dokonalou směsí sportovního cvičení a městského tanečního stylu,v níž nechybí nejnovější hiphopové prvky převzaté přímo z aktuálních hudebních videoklipů.Úkolem cvičení Nike Rockstar Workout Hip Hop je také rozvíjet sebevyjádření a tím umožňovat taneční zkušenost,která oslavuje smysl pro styl každého jednotlivce.Nejsou zde žádná pravidla ani očekávání,pouze naprostá svoboda.Choreografie se dělí na tři části:rozcvičení po celém parketu,taneční cvičení Nike Rockstar Workout Hip Hop a zklidnění.
NEPOTŘEBUJU PLNEJ STADION
NEPOTŘEBUJU SLÁVU
NEPOTŘEBUJU MILIONOVOU SMLOUVU
NEPOTŘEBUJU ROZDÁVAT PODPISY
ZAJÍMÁ MĚ JEDINÝ
MÍT NA TO KAŽDEJ VEČER
POTŘEBUJU TANEC

West Coast HH

22. května 2008 v 15:36 Hip Hop
WEST COAST HIP HOP také známý jako Kalifornský HIP HOP nebo WEST COAST RAP,je styl,který pochází z Kalifornie a vznikl tam v 80.letech.Vyvinul se v několika městských centrech (většina jsou v Kalifornii).
Centra West Coast HH:Los Angeles area,ale také větší San Francisco area(The Bay area),Oaklend/Berkley,Vallejo a Seattle.
WEST COAST scéna odstartovala během 80.let a brzy vznikl HARDCORE/GANGSTA RAP a jeden z prvních který ho vykonával byl TOO $HORT.Ve stejné době v L.A. začínali se stejným stylem rapeři jako ICE T,CAPTIAN RAPP,KING TEE,TODDY TEE a MIX MASTER SPADE,zatímco WORLD CLASS WRECKIN' CRU,DJ UNKNOWN,EGYPTIAN LOVER a ARABIAN PRINCE vykonávali styl nazvaný ELECTRO HOP smíšený s dance hudbou.Další následník smíšeného stylu byl AFRIKA BAMBAATAA,hlavně smíchaný reggae,funk a german techno.Později electro hop vymizel,a všechny mixy v polovině 90.let.

Hip Hop-móda a kultura

22. května 2008 v 15:33 Hip Hop
Co zpočátku vypadalo jako zoufalý výkřik z černošského ghetta,se stalo jedním z hlavních trendů současné kultury.Řeč je o HIP HOPU.
HIP HOP a KULTURA s ním spojená už dávno není otázkou hudby,ale také úspěšná výdělečná činnost,už dnes nemůže být pochyb.Tahle původně okrajová kultura urazila v AMERICE takový kus cesty,že dnes diktuje nejenom módě,ale celému životnímu STYLU mladých.Začalo to asi takhle.
Když v roce 1982 kapela černých raperů RUN DMC na svou desku Rising Hell uplacírovala skladbu My Adidas,která nebyla ničím jiným než RAPERSKOU poctou oblíbené obuvi.RAPER jménem L.L.COOL J. zase z hlavy nikdy nesundal klobouček značky KANGOL s typickým klokanem v logu.Přibližně v té době se na vrcholu popularity začalo objevovat stále více hiphopových kapel jako BEASTIE BOYS nebo PUBLIC ENEMY oblečených do plandavých džínů a hudební stanice MTV konečně přiznala,že doba glamourových osmdesátek je nenávratně pryč.Ke kulturnímu kormidlu se totiž na postupu z černošských ghett dostává kultura,jež v angličtině slova urban nebo street a že hip hop jako její hudební materializace je daleko víc než jen móda.Že tady vzniká fenomén,který si nějakých těch pár let na výsluní určitě pobude.
Druhá fáze fenomenální vlády hiphopové kultury nad světem je ve znamení konglomerátů světových módních firem s hiphopovými umělci.Ti bohatnou,zakládají si své produkční a nahrávací firmy,vychovávají další umělce a co hlavně,nosí na sobě výrobky módních firem,které včas pochopily tržní potenciál celého ,,hnutí''.Většina obchodníků se soustředí jenom na jednu věc,''říká k aktivitám hiphopových muzikantů návrhář Tommy Hilfinger, ,,ale co se týče hiphopu,tihle lidé posunuli hranici podnikání o míle dál''.Byl to právě Hilfinger,kdo jako jeden z prvních velkých a seriózních návrhářů pochopil sílu trhu reprezentovanou celou hiphopovou komunitou a začal tyto umělce nejenom oblékat,ale co víc,naučil je mít své produkty rád.A to je víc než zisk.Někteří rapeři,jako třeba SNOOP DOGG nebo KRS-ONE,jeho oděvy ,,jenom'' nosili,například v roce 1984 SNOOP účinkoval v show Saturday Night Live od hlavy až k patě oblečený v ,,Tommym'' a značka zaznamenala toho roku o 90 milionů dolarů větší příjmy,jiní vzdávali značce hold v textech svých písní.Ignorovat hiphopovou scénu už více možné nebylo a jasnozřivost těch brandů,které to pochopily co nejdříve,byla ze strany raperů odměněna víc než bohatě.Po Tommym přišel na scénu VERSACE,POLO by RALPH LAUREN a GUESS a rapeři,jako nosiči tohoto vzkazu,dokázali svět přesvědčit,že kdo tyhle značky nenosí,je úplně out.Módu začalo řídit to,co se objevovalo v klipech.Milostný vztah mezi hiphopery a top brandy zažívá svou konjukturu.A tady už není řeč jen o módních textilních produktech.Nové milénium hiphopové kultury,nyní už plně vizuálně reprezentované MTV a získávající další platformu díky internetu,je zcela ve znamení těch nejluxusnějších značek.Rapeři ve svých klipech ukazují to,co mají opravdu rádi a na co mají.
A zdaleka nejde jen o textil.Trochu nadneseně řečeno není hh klipu,kde by se neobjevila třícípá hvězda Mercedesu (třeba Blu Cantrell a SEAN PAUL),rapeři v klipech poslouchají iPod od Applu (50Cent,Beyoncé) anebo mají na mikinách a čepicích jasný vzkaz,o jakou značku jde a hlavně,že si za ní stojí.Tyto firmy bohatnou,ale ještě více peněz získávají sami umělci,už je ale nebaví dělat živý billboard cizí značce,když mají dost peněz udělat si nějakou vlastní.Rapeři EMINEM,NELLY,SNOOP DOGG,OUTKAST,EVE nebo ICE-T,ti všichni jsou vlastníky značek,jejichž tržní hodnota znamená stále víc.Ti všichni pod svým nebo lehce odmaskovatelným jménem prodávají výrobky,které jdou díky oblibě jejich hudby mezi fandy na dračku...
Jedním z prvních veleúspěšných podnikatelů a kmotrů hiphopového marketingu je raper jménem RUSSELL SIMMONS,který stál u zrodu oděvní značky PHAT FARM.Ta dnes patří v AMERICE mezi ty nejvíc trendy.Raper DIDDY je mužem,který se dostal dál než jeho souputníci.Zatímco jeho kolegové z módní branže EMINEM (respektive jeho oděv. značka SHADY LTD) nebo OUTKAST (OUTKAST CLOTHING) se dopracovali pouze ke streetové módě,Diddyho brand SEAN JOHN už nabízí linii seriózní,klasické,ryze nehiphopové a lze říci i konzervativní módy.A v tom je ten posun.Hiphopová móda prošla katarzí a stala se z původní alternativy lídrem hlavního proudu.To proto se na večírku s P.Diddym objímají Tommy Hilfinger a Calvin Klain.Je už totiž jedním z nich.Ale pravá povaha HIP HOPU je dynamická,takže nečekejte,že věci zůstanou stejné.Zítra to může být jinak.....
<<L.L.COOL J.-muž,který stál na úplném začátku úspěšných zásnub obchodu a HIPHOPOVÉ KULTURY.
HIP HOP LOOK:
Jak vypadá hiphopový outfit?
-volné oblečení o několik čísel větší
-basketbalový dres,který sahá pod kolena
-baseballová kšiltovka otočená 45 stupňů doprava
-šátek nebo bandana pod čepicí
-volné džíny,které visí na bocích a shrnují se na kotnících
-velurové teplákové soupravy
-na nohou nezavázané tenisky Adidas nebo Timberland
-šperky,nejlepší je zlato a diamanty,náramky,náhrdelníky,řetězy s kříži,hodinky obkládané diamanty,brilianty v zubech.

Krásnej obrázek

20. května 2008 v 17:32


Pár triků

20. května 2008 v 17:28
backspin

-tedy točení na zádech - !taky vyžaduje kluzkou podlahu i oblečení. tričko(svetr...) si zastrčte do kalhot!
- sedněte si na zem, nohy natáhněte a dejte je odsebe(tak akorát). levou ruku položte za sebe, ohněte ji, celý loket je na zemi, a opřete se o ni.
- natočte se na levý bok, pravou nohu ohněte dozadu a hned s ní švihněte dopředu. počkejte až vám začne zvedat levou nohu a tu pak zvedněte a skrčte je tak, že se kolena budou dotýkat hrudníku( nemusíte tak hodně, ale čím víc, tím líp), a v kolenech je ohněte kolem těch 90°, takže by nohy od kolene nahoru(když ležíte na zádech) měli směřovat nahoru. to by vás mělo převážit na záda, ale vy se potřebujete točit na lopatkách, takže se krčte, krčte...

footwork

Tohle je základ breaku. Tohle b-boys dělají když poprvé "dou na podlahu". taky se mu říká 6-step
Má 6 krokù:
Začínáte v pozici: předkloněně, ruce na zemi a nohy od sebe (né moc)
Krok 1: Zvedněte pravou ruku a dejte na to místo levou nohu a nechte ji narovnanou
Krok 2: Pravá noha jde k levé, tu kolem ni ohnete
Krok 3: Levou nohu dejte vedle pravé, takže máte obě pokrčené, pravou ruku dejte taky na zem
Krok 4: Pravou nohu ohněte kolem levé, zvedněte levou ruku
Krok 5: Levou nohu dejte dozadu, pravá zůstává
Krok 6: Pravou nohu dejte vedle levé, obě ruce na zem a můžete jít zase ke kroku 1
- Většinu triků budete začínat ze 6-stepu, takže si na něm dejte záležet

freez

- freezy jsou docela jednoduché a jsou fakt cool
- Začínáte na zemi, třeba mùžete klečet
Musíte dát pravý triceps přímo k pravému boku a zapřít se o něj. dejte pravou ruku na zem a přeneste na ni váhu, pomáhejte si levou rukou a zkuste zvednout pokrčené nohy, měli byste se převážit a hlavou se opřít o zem. Když vám to pùjde, mùžete zvednout levou ruku, natáhnout nohy atd.
Popis videa: Jako 1. je tam Footwork a 2. je Freez (obě dvě tam na sebe navazuji, ale můžou se dělat i zvlašť (to je snad jasny...))
This is alternative content.

handspin

-neboli točení na ruce
- pokud umíte freez, nemělo by vám to dělat problém
- !budete se točit na ruce, takže musíte mít kluzkou podlahu a něco pod rukou(rukáv...)!
- začněte na zemi, pravý loket zapřete o bok (jako u freezu), levou ruku položte na zem, natáhněte jí dopředu a ohněte do úhlu 90° směrem k hlavě, nohy natáhněte a země se dotýkejte jen chodidly.
- teď švihněte nohama doleva a odrazte se rukou(stejným směrem, ne nahoru!), měli byste se roztočit. krčením nohou udržujte rovnováhu, levou rukou se můžete ještě roztáčet. až se budete točit rychle, levou ruku zvedněte a natáhněte před sebe nebo ji dejte za záda…
- tohle se vám bude hodit na windmill a jackhammer, takže to trénujte!

helicopter

- je to docela jednoduché. doporučuju kombinovat se 6-stepem. výchozí pozice: dřepněte si, ruce položte pøe sebe na zem, trochu od sebe.
- natáhněte pravou nohu za sebe
- začněte s ní otáčet kolem sebe, až dorazí k rukám, tak je zvedněte, potom ji levou nohou přeskočte, tohle opakujte
- a teď umíte helicopter, ani to nebolelo, co?

kneespin

-tedy točení na koleně
- klekněte si
- jednu nohu zvednìte pokrčenou před sebe
- rukama (švihem) se roztočte na opaènou stranu (podle zvednuté nohy)

nipple twist

- točení na břiše
- lehněte si na břicho. pokrčte nohy v kolenech. v pase se prohněte - země se mùžete dotýkat pouze břichem a hrudníkem. roztočte se rukama na kteroukoli stranu

toprock

- Pukud jste začátečník, měli byste se ho naučit než zaènete s nìčím dalším. Toprock není technicky obtížný a umožòňuje vytvořit si vlastní styl.
- Tenhle Toprock je 4 krok, který je velmi jednoduchý. Začnete ve stoje s nohama u sebe.
Krok 1: Skočte dopředu na pravou nohu
Krok 2: Skočte zpátky na levou nohu
Krok 3: Teď vaše pravá noha pùjde dozadu a doleva. Mùžete se při tom otočit
Krok 4: Skočte zpátky na levou nohu a jste ve výchozí pozici
-tím "skočte" myslím udělat krok s poskočením

tornado

- zase jeden na kombinaci s footworkem. vypadá fakt dobře, pokud jich uděláte pár za sebou
1. začněte se všemi čtyřmi na zemi, zády směrem k podlaze, tak aby se nedotýkala podlahy
2.levou ruku dejte přes sebe k pravé 3. teď rychle švihněte oběma rukama na druhou stranu až na zem 4. pokračujte v přetáčení vašeho těla takže švihněte nohama a skončete ve výchozí pozici - čím víš švihnete nohama, tím to vypadá líp

uprock

- je v podstatě předstíraný souboj, dělají se náznaky úderù a kopù (hlavně z capoiery) a to všechno na break beat

Slovníček

20. května 2008 v 17:27
 • AIRPLANES
  druh windmillu s nataženýma rukama
 • AIRSWIPES
  začínáte na s rukama i nohama na zemi. pak švihnete nohama nahoru s vahou na jedné ruce a přetočíte se a dopadnete na druhou ruku dřív než na nohy. pokud to děláte dobře, měli byste se úpně přetočit.
 • APPLEJACKS
  jeden ze základních triků. dřepnete si, pak se převrátíte dozadu a kopnete nohou co nejvýše. pak se zhoupnete zpátky na nohy. opakujte
 • BACKSPIN
  rotace na zádech. celá váha je na horní části zad, nohy přitisknuté až na hrudník. točit se začínáte švihnutím nohy ve směru otáčení.
 • BACK SWIPE
  stejné jako airswipe, ale když jste v polovině rotace, změníte směr a vrátíte se do startovní pozice
 • BARRELS
  Windmill s rukama do kruhu.
 • BATTLE
  souboj mezi jednotlivci nebo skupinami b-boys/b-girls.
 • B-BOY
  Bronx Boy, boogie boy, ten, kdo tančí break dance.
 • BELLYMILL
  jako windmill, ale místo přetáčení se na rukou nebo hlavě se přetáčíte na břichu.
 • BHUDDA
  jako UFO, jenom kolena máte mezi rukama a nohy držíte ve vzduchu.
 • BITE
  ukradnutí triků nebo převzetí stylu od někoho jiného.
 • BOOMERANG
  začíná se v sedě na zemi s nohama roztaženýma do V. pak dáte ruce před sebe-mezi nohy a zvednete se, abyste se dotýkali jen rukama. pak se začnete točit.
 • BOSTON CRAB
  stejný jako crab ale s co nejvíce narovnanýma nohama a více vzpřímeným tělem.
 • BRONCO
  začínáte na nohách. skočíte na ruce. pak švihnete nohama a dopadnete znovu na nohy, to opakujte.
 • BROOKLYN ROCK (Battle Rock, UpRock)
  tanec s prvky boje. skládá se z úderů, kopů atd. obvykle používáno proti někomu při battle.
 • BUNNY HOP
  něco jako flare, ale s nohama nataženýma a roztáhnutýma před sebou poskočíte.
 • BURNED
  termín pro porážku v battle.
 • CANNONBALL
  "dělová koule", skrčíte se a rukama si přitahujete nohy.
 • COMBINATIONS
  když provádíte dva a více triků za sebou.
 • CRAB
  stejné jako při turtle, ale nohy máte ohnuté jako žába.
 • CRABWALK
  stejná pozice jako při crabovi, ale chodíte a netočíte se.
 • CRAZY LEGS
  stejné jako air swipes, ale děláte jich více za sebou.
 • CREW
  skupina b-boys.
 • CRICKETS
  podobné handspinu, ale poskakujete a při tom otáčíte ruku.
 • DOUBLE 99
  stejné jako 2,000, ale když se převracíte, vyměňte ruce, švihněte nohama abyste se dál točili a udělejte zase 2,000. to opakujte.
 • DOWNROCK
  rytmické pohyby nohou v nízkám kruhovém pohybu kolem osy dané rukama, na kterých spočívá váha. obvykle kombinované s freezy a následované dalšímy triky
 • EGGBEATERS
  Windmill s rukama na bocích.
 • ELBOW GLIDE
  točení na lokti.
 • FIST GLIDE
  jako handspin ale točíte se na pěsti.
 • FLARE
  jako windmill, při kterém nohy rotují ve vzduchu ve velkém kole, bez přetáčení na rameni, celá váha je na rukách. nohama šviháte před a za rukama, které se jediné dotýkají země.
 • FLOAT
  balancování na rukách s tělem v horizont. poloze, nohy jsou pokrčené-pomáhají držet balanc.
 • FOOTWORK
  stejné jako downrock.
 • FRONT FLIP
  salto dopředu.
 • GAINER (v Capoeiře Folla Secca)
  salto dozadu při běhu dopředu. musíte pořádně švihnout nohama.
 • GENIES
  Windmill s rukama překřiženýma na hrudníku.
 • HALO
  windmill kde se místo přetáčení na rameni točíte na hlavě.
 • HAND GLIDE
  b-boy je ve float pozice, jen s jednou rukou zapřenou. druhá ho roztáčí.
 • HEADSLIDE
  klouzání na hlavě.
 • HEADSPIN
  točení na hlavě. roztáčíte se rukama i nohama.
 • HELICOPTER
  dřepíte, jednou nohou pod sebou šviháte, druhou ji přeskakujete
 • HESITITATIONS (FREEZE)
  zastavení, zmrznutí při rotacích nebo downrocku
 • HOLLOWBACK
  druh postoje, na rukách s nohama ohnutýma k zádům.
 • KIP-UP
  způsob zvedání se ze země. na zádech švihnete nohama do vzduchu, tělo následujete a dopadnete na chodidla.
 • MUNCHMILLS
  windmill s pokrčenýma nohama.
 • KNEE SPIN
  země se dotýkáte jen kolenem, roztočíte se rukama a točíte se.
 • NECKMOVE
  pouze jedna otočka u windmillu.
 • PERFECTIONS
  b-boyoův nejlepší trik, ten který vyautuje protivníka.
 • RUBBER BAND
  b-boy opakovaně dělá kik-up a následně padá na záda.
 • SCRAMBLE
  downrock.
 • SLIDES
  klouzání po podlaze. název říká, na které části těla kloužete.
 • SUICIDE
  b-boy udělá front flip a na záda aniž by se zranil.
 • SUMOS
  Windmill, při kterých si držíte kolena.
 • SUPERMANS
  Windmill na hrudníku s rukama nataženýma dopředu.
 • SWIRLS
  handglide, ale točíte se na předloktí
 • T-FLARE
  flare s nohama u sebe.
 • TOPROCK
  footwork ve stoje. individuální. často se s ním začíná a vyplňuje prostor mezi downrockem a power moves.
 • TURTLE
  rotace těla ve float pozici. přenášíte váhu z jedné ruky na druhou, tu nezatíženou vždy posunete po "kruhu".
 • TWO LEGGED APPLEJACKS
  jako applejack, ale místo jedné kopnete oběma nohama.
 • UFO
  podobné turtle, ale tělo je vzpřímené, ruce narovnané a kolena se opírají z venku o ruce, nohy se nedotýkají země.
 • UPROCK
  boj, při kterém jsou tanečníci velmi blízko, ale nedotýkají se.
 • WACKED/WACK
  pokud někdo dělá trik špatně.
 • WINDMILL
  b-boy se přetáčí z ramene na rameno, nohy rotují ve vzduchu.
 • WORM
  b-boy leží na břichu a vytvoří vlnu ze předu dozadu, takže vypadá, jako když se plazí červ.
 • 1990
  b-boy se postaví na ruce a pak se na nich točí.
 • 2,000
  1990 na jedné ruce.

Videa Break Dance

20. května 2008 v 17:25
tak tady u toho videjka se máte možnost naučit.......mno však uvidíte :0)
12. mixík různých tanců break je tam taky :-) http://www.youtube.com/watch?v=VVon8NAYd18


Jak začít?

20. května 2008 v 17:23
Jak začít?
Pokud chcete začít s break dance, musíte si uvědomit, že se ho nenaučíte za týden a že vás to bude stát hodně námahy, nevyhnete se ani zraněním (hlavně modřinám). Ještě než začnete, doporučuji přemluvit pár kamarádů, můžou vás jistit, zhodnotí výkon a bude vás to víc bavit. Break je lepší dělat např 20 min. denně než 1 hod. v kuse, budete unavení a zbytečně se budete rozčilovat, že vám něco nejde. Cvičte tam, kde máte dostatek prostoru (na začátku nepotřebujete kluzkou podlahu), v pohodlném oblečení, obujte si tenisky. Na začátku se rozehřejte a protáhněte se, tím předejdete zbytečným zraněním. Začínejte s toprockem a footworkem, ty byste měli trénovat nejvíce, protože si při nich musíte vytvořit vlastní styl, a to trvá přece jenom déle. Další triky, které by měli začátečníci umět, jsou freez (side, ještě ne nějaké airy), handspin, backspin a třeba helicopter s pompem na doplnění footworku. taky trénujte stoj na rukou a na hlavě, tyto cviky musíte zvládat velmi dobře, čím dříve, tím lépe. až tohle zmáknete, začněte s power moves, tedy s windmillem, velkými koly(flares), s již zmíněnými air freezy, headspinem a samozřejmě skoky jako backflip atd. až tohle všechno zmáknete, budete opravdoví b-boys a b-girls. jak už jsem řekl, nenaučíte se to za chvilku a rozhodně nedoporučuji přeceňovat své síly, nemuselo by to dopadnout dobře.
vhodný doplněk breaku je jakákoliv forma posilování, některé prvky jsou opravdu silově náročné, svaly se vám budou hodit. dalším takovým doplňkem je gymnastika, už třeba kvůli stojce. bude vám to trvat, ale vydržte.