Červenec 2008

Omluva a prosba

31. července 2008 v 19:00 Písničky
Ahoj všichni moc se vám omlouvám,že tu jsou samé takové bludy,ale já vůbec nwm co by jste tady chtěli za texty.Napište do komentářů.Díky moc a ještě jednou se omlouvám.


Lak na vlasy

31. července 2008 v 17:17 Historie módy
Ženy od nepaměti používaly představivost, někdy i výstřednosti, aby dosáhly účesu, který drží. Už v době bronzové používaly spony do vlasů, hřebeny a síťky. Ve starém Egyptě móda nařizovala vlasy "pomádovat", proto vlasy natíraly vonnými tuky. V průběhu staletí vznikala potřeba jednoduchosti a přirozenosti. Velký úspěch pak slavila lesklá a ulízaná brilantina. Existoval také "šelak", předchůdce laku. Nabízel se ve formě alkoholového roztoku a rozprašoval se pomocí mechanického rozprašovače. Ovšem výsledek se velmi rychle změnil v cosi lepivého.
1950 - První krůčky laku
V 50. letech k nám lak přišel z Ameriky stejně jako Coca-Cola, jeansy nebo rock. Jistého chytrého chemika napadlo rozpustit umělou pryskyřici v alkoholu. Tento lak však špatně odolával vlhku, "film" na vlasech lepil a měknul. Také balení i složení ještě potřebovala vylepšit. Ve Francii L'Oréal stvořil Oréol Net, staršího sourozence Elnett, který od roku 1957 /1958 používali všichni kadeřníci. První lak byl na světě.
1960 - Zázrak Elnett
Ke skutečné inovaci došlo v 60. letech, když se v obchodech ve Francii, Itálii, poté i Velké Británii (1962) a v Německu (1963) objevil Elnett. Výzkumná laboratoř L'Oréal vyvinula umělé pryskyřice, které dokáží vlas zpevnit, aniž by ho zkrabatily. Úspěch byl závratný. V roce 1962 se objevuje Elnett Satin ve zlatě matném balení. Z laku se stává skutečná hvězda. Je na vlasech neviditelný a dokáže udržet neuvěřitelně zbarvené a nakadeřené drdoly Brigitte Bardot i jednoduché, ale vypracované účesy Grace Kelly. V roce 1968 přichází další technologická novinka - mikrodifuze. Tento patent chráněný L'Oréal umožňuje rozpad částiček až v okamžiku rozprašování a zaručí lepší rozložení laku na vlasech.
Elnett Satin
1970 - Lak v ohrožení
Přibližně v polovině 70. let hrozí, že lak přijde o své hvězdné postavení. Má totiž nebezpečného rivala - přirozenost. Ženy touží po svobodě a žádají uvolněnější účesy, viz hříva Catherine Deneuve, Jane Fonda nebo Brigitte Fossey. Jako odpověď na tyto nové trendy uvádí L'Oréal na trh lak Allurelle. Vlasy se pohybují normálně, ale vždy se vrátí na své místo.
1980 - Rychlost extra silných
V 80. letech slaví úspěch stylové účesy. V módě je elegantní geometrie. Lak čelí dvěma nepřátelům - především sám sobě, protože jeho vysoký věk mu dodává image stárnoucího produktu. Od roku 1985 se navíc na trhu objevují nové kadeřnické produkty určené mladé generaci - pěny, gely a spreje v módních baleních značek Vivelle, Studio-Line nebo Grafic. V této době o úspěchu rozhoduje vzhled. Navíc jsou spotřebitelé zmateni. Jaký je vlastně rozdíl mezi lakem a těmito novým produkty? Jejich role jsou rozdílné. Zatímco lak se používá především na závěr, aby si účes zachoval tvar, sprej obsahuje více pryskyřice, více zpevňuje, a tím dělá z každého uživatele skutečného kadeřníka, proto se také líbí mladým. Další rozdíl - lepší vzhledové vlastnosti laku.
Vzhledem k situaci bylo třeba jednat. Jak znovu oživit trh? V roce 1988 se objevuje Elnett se zvlášť silným účinkem.

Historie balerínek

31. července 2008 v 17:16 Baleríny

Balerínky se staly jedněmi z nejnošenějších dámských bot. Tak oblíbenými se staly z jednoho prostého důvodu - jsou pohodlné a přitom ženské. Návrhář Azzedine Alaia je zcela vystihl jedinou větou: "Balerínka je velmi speciální bota, má sice zcela rovnou podrážkou, ale zajišťuje krásnou chůzi". Ale jak se z ryze tanečních bot, určených pouze na tanec, stala městská obuv?

Rose Repetto, ušila pohodlné boty

Za tímto fenoménem stojí Rose Repetto, která žila v Paříži, vlastnila malé bistro na Montmartru a její syn, Roland Petit, byl tanečníkem v proslulé Opeře Garnier. Roku 1947 jí požádal, aby mu ušila pohodlné boty na balet, Rose ve snaze vyrobit nejpohodlnější obuv pro Rolanda přišla na revoluční nápad: vnitřní vložku boty z pružné kůže našila zespod na podrážku, což tanečníkům opatřilo mnohem větší pohodlí. Po prvním páru vyrobeném pro syna si je u ní začalo kupovat čím dál tím více tanečníků, od úplných začátečníků po profesionální hvězdy. Od té doby se taneční boty jiným způsobem nevyrábí. Když Rose pochopila, že sklízí s její výrobou neskutečný úspěch, prodala své bistro a pronajala si pokoj určený pro služebné v šestém patře v ulici De la paix v Paříži a začala se věnovat pouze výrobě taneční obuvi.

Zásadní změna

Zásadní změna přišla jednoho dne, kdy se do tohoto pokoje v šestém patře vydala Brigitte Bardot, která o Rose věděla z dob, kdy se jako malá věnovala tanci, a požádala Rose o rudé, lakované balerínky s podpatkem, které pojmenovala "Cendrillon". Od chvíle, kdy se v nich Brigitte Bardot objevila ve filmu "a Bůh stvořil ženu", se ve Francii nenašla snad jediná žena, která by si je nepořídila. Repetto se tedy stala uznávanou značkou, jejíž zaměřením nebyla už pouze jen taneční obuv. Brigitte však nebyla jediná celebrita, co si oblíbila obuv této značky. Serge Gainsbourg panský model jazzové obuvi téměř nesundával, stal se pro něj přímo typickým.

Nastal zlom

Po letech neskutečného úspěchu však v osmdesátých letech nastal zlom, se smrtí Rose, začala umírat i proslulá značka Repetto. Modely, ať už taneční či městské obuvi se přestaly vyvíjet, lidé už je považovali za okoukané.

Exkluzivní zančka Repetto

Roku 1999 se však Jean-Marc Gaucher rozhodl tuto značku koupit a opět jí vysadit na výslunní. Jeho cílem bylo z Repetta udělat exkluzivní značku, která se bude nadále inspirovat tanečním prostředním, což se mu povedlo na jedničku. Model "Cendrillon" obnovil návrhář Issey Miyake, následoval ho Yohji Yamamoto. Spolupráce s těmito uznávanými osobnostmi v oblasti módy tuto značku dostala i za hranice Francie a obnovila její původní slávu.
Loni tomu bylo 60 let od vzniku prvních balerínek. Jsou známé po celém světe, už dávno nejsou pouze specialitou Repetta, a je jasné, že zůstanou klasikou.

Zorbing

31. července 2008 v 17:14 Zorbing
Zorbing (nebo také zorbování) je lehce extrémní sport, který vznikl v roce 2000 na Novém Zélandu. Tvůrce Andrew Akers se nechal inspirovat slavnou skicou muže s rozpaženýma rukama od Leonarda da Vinciho.
Zorb, základní rys tohoto sportu, je nafouknutá plastová koule, ve které je pomocí tisícovky lanek upevněna ještě jedna menší. Celá koul


e váží 90 kg a v průměru má 3,2 m. Do menší koule s
e vejdou až tři lidé, nazýváni zorbonauti. Principem
zorbingu je neřízené kutálení zorbu ze svahu dolů.
Svah bývá dlouhý maximálně 200 m se sklonem okolo 20°. Zorb dosahuje rychlosti až 50 km/h a jeho zastavení probíhá samovolně dole pod svahem.
Mnoho lidí má obavy, že se jim udělá při kutálení špatně a pozvracejí se v rotující kouli. Tato obava je sice přirozená, ale autor uvádí, že ze 100 000 lidí, kteří zorbing absolvovali, se špatně neudělalo ani jedinému. Dáno je to především tím, že otočení o 360° je jen jednou za 10 m, a to opravdu není to žádná závratná rychlost. Možnosti poranění jsou také minimální, hlavně díky důmyslné konstrukci, která všechny nárazy, při pohybu krajinou, absorbuje.
Na výběr bývá mezi klasickým zorbingem, kde je zorbonaut uvnitř koule pevně připoután, a nebo hydro-zorbingem. Hydro-zorbing spočívá v přidání vody do vnitřní koule, a tak si zorbonaut může vychutnat stejný pocit jako má při praní prádlo v pračce.

V zorbu se lze pohybovat i po vodní hladině, kde vlastní silou rozpohybujete celou kouli a lze v ní překonávat i takové překážky jako jsou jezy nebo splavy.

Claudia

31. července 2008 v 17:07 Lovci pokladů

Cloudie

Jméno:Claudia
Zaměstnání:sekretářka Sydney
Osobnost:divoká,koketní,obět mody,milující nakupování
Přitahována k:..................Kde začít??
Má ráda:salony krásy,hudbu,chce být vždy v centru pozornosti
Její výhody:schopnost ulovit muže,kterého si zamane,shopnost umluvit otce,aby jí dal to ,co chce,schopnost naučit se starověké texty během několika hodin,schopnost zjistit to,co její šéfka Sydney potřebuje
Claudia (Lindy Booth) je dcerou boháče, který přispívá Trinity College. Protože je velký dárce, tak se mu podařilo protlačit Claudii, která je stále studentkou, na katedru historie, aby získala kredity, které jí schází. Claudia je nyní sekretářka, ale více se zajímá o hudbu, módu a nakupování. Flirtuje s každým mužem, který jí přijde do cesty. Má tak spoustu vztahů, které zanedlouho končí rozchodem.

Sydney Foxová

31. července 2008 v 17:04 Lovci pokladů
Profesorka Sydney Fox učí na starosvětsky působící univerzitě. Její specializací jsou starověké civilizace, velmi dobře se orientuje ve zvycích a mytologii tradičních kultur. Není to jen nudná profesorka, ale i odvážná dobrodružka. Se svým asistentem Nigelem cestuje po celém světě a společně pátrají po ztracených artefaktech, hrobkách i celých městech. Samozřejmě se díky tomu dostávají do mnoha nesmírně nebezpečných situací. Většinou se jim podaří uniknout bez úhony, a to díky profesorčiným akademických vědomostem vhodně kombinovaným se znalostí bojových umění. Její otec byl inženýr, který cestoval po celém světě, kde navrhoval a budoval rozličné stavby. Se svou ženou, překrásnou Asiatkou, se setkal během pracovního pobytu na Dálném východě. Oženil se s ní a zůstali v Asii po několik let. Naneštěstí, když byla Sydney ještě dítě, její matka zemřela. A tak se otec rozhodl, že je opět čas začít cestovat, a bral dceru s sebou. Právě díky tomu se Sydney setkala s mnoha kulturami a naučila se hned několika jazykům. A pro zábavu se věnovala i studiu různých bojových umění. Později se rozhodla vstoupit na univerzitu (na tutéž, na níž v současné době působí jako profesorka), zvolila si obor historie a starověké civilizace. Nedlouho po promoci začala přednášet a díky neortodoxnímu přístupu se z ní stala velmi oblíbená učitelka. Je ale také vyhledávanou lovkyní pokladů. Její služby využívají různí lidé a uskupení, ať už tajné vládní organizace, soukromí sběratelé, nebo muzea.

Lovci pokladů

31. července 2008 v 17:03 Lovci pokladů
Pokud jste příznivci starých bájí, pověstí a legend a věříte ve ztracené poklady i neznámé síly, pak je seriál Lovci pokladů právě pro vás. To, co by běžný obyvatel velkoměsta považoval za pouhou legendu, které nelze věřit, vidí neortodoxní profesorka historie Sydney Foxová jako skutečné. Nechává ožívat historii, a tím dokáže vzbudit zájem svých studentů o tento obor. Ale mnohem častěji než na přednáškách ji nejspíš potkáte někde ve světě, když pátrá po ztracených ikonách, hrobkách a vzácných předmětech, ale i po celých městech. Se žádostí o pomoc se na ni obracejí tajní vládní agenti, kurátoři muzeí, soukromí sběratelé, politici, náboženští představitelé, ale třeba i zloději a kriminálníci. Všichni spoléhají na její mimořádnou schopnost najít to, co potřebují. Od tisíce let starého Buddhova poháru až třeba po tajnou skrýš Al Capona nebo zázračnou baseballovou rukavici...

Simple Plan - v CG!

31. července 2008 v 14:19 CosmoGirl!
Simple Plan on magazines


Burton-mikiny

28. července 2008 v 12:41 Burton
Mikina Burton - cena 1990,-

Mikina Bruton - cena 2230,-
Mikina Burton - cena 2060,-


Dakine-batohy2

28. července 2008 v 12:39 Dakine
↓↓

Dakine-batohy

28. července 2008 v 12:37 Dakine
1190Kč
batoh DAKINE Prom
Black/Flowers batoh DAKINE Prom
Maroon

790 kč
batoh DAKINE Wonder
Grey/Blue batoh DAKINE Wonder
Gray/pink
590kč
batoh DAKINE Cosmo
1490kč
batoh DAKINE Jewel
Lime

Roxy-trička

28. července 2008 v 12:33 Roxy

Roxy-trička a tílka

28. července 2008 v 12:31 RoxyMikiny-miš maš

28. července 2008 v 12:22 In school
↑roxy-1690

Mikiny2

28. července 2008 v 12:21 In school
Mikina ROXY POLKA PARTY, white