Listopad 2008

Lemony Snicket- Křen

29. listopadu 2008 v 20:01 Lemony Snicket
Lemony Snicket
Křen: Hořkým pravdám se nemůžete vyhnout

Obsah:
Život je turbulentní cesta, naložená chaosem, žalem a nepříjemnostmi. Bohužel, tato kniha nebude jiná. Namísto zdravého rozumu a moudrosti nabízí na výběr alarmující, ale nevyhnutelné pravdy práce Lemony Snicketa, spolu s výběry z jeho nezveřejněných dokumentů a poznámek, které se objevili na večírku.
Pro všechny těžkosti života výkyvy nahoru i dolů, její oslavy a jeho útrapy, zde je kniha pro všechny - zvláště pro ty, pro které není plně utěšující kuřecí polévka. Duchaplný a neuctivý, Křen je kniha s univerzálním opravným prostředkem, je nádherným vozidlem,které vás zavede k Lemony Snicketovy a k bouřlivě nešťastným vyjádřením davu dosud obeznámeným s Baudelairovic nehodou.

Od autora:
Práce Lemony Snicketa je naplněna hořkou pravdu, jako je např.: 'Je to vždy kruté vysmívat se lidem, samozřejmě, i když někdy mají-li na sobě ošklivý klobouk je těžké se ovládat.' Nebo: 'Je velmi snadné říci, že nejdůležitější je pokoušet vašeho přítele, ale v reálných potížích není nejdůležitější věc to nejlepší, ale dostat se do bezpečí.'

Ode mě:
Zase bych si ji ráda přečetla, ale bohužel není v ČR.

Moje hodnocení:
97%

Ježkové o Vánocích

29. listopadu 2008 v 16:58 Vánoce

Lemony Snicket- Medvědi: Slavná invaze na Sicílii

29. listopadu 2008 v 15:10 Lemony Snicket
Lemony Snicket
Medvědi: Slavná invaze na Sicílii

Obsah:
Jedna strašná zima, král Leander vede jeho tlupu medvědů dolů po horách Sicílie při hledání potravy. Podél jejich nespolehlivý a někdy i srdcervoucí cesty, medvědi narazí na vojsko divokých kanců, jednoho prohnaného profesora, kdo může nebo nemusí být kouzelník, duchy, vrčícího kočkodana, a nejhorší ze všeho je, na zradu v jejich vlastních řadách.
Pokud Medvědi:Slavá invaze na Sicílii vydává příliš rušivé zvuky aby jste ji sami přečetli, je to proto, že je.

Od autora:
Lemony Snicket na úvod k této mimořádné pohádce napsal: Je nepravděpodobné, aby ses cítil lépe,studováním Snicketova Čtenáře a Společníka, chytře skrytého na zadní straně, protože muže učinit ještě neco horšího než si myslíte. Z tohoto důvodu je doporučeno, abyste se této knihy buď vzdali, nebo se alespoň vzdali plánů si jí přečíst, nebo se vzdejte všech nadějí.
S veškerou úctou
Lemony Snicket

Ode mě:
Může to být také zajímavá kniha, napsaná jak jinak než stylem: Nikdy ji nesmíte přečíst pokud nechcete skončit v úplné beznaději, stylem Lemony Snicketa.

Moje hodnocení:
94%

Lemony Snicket- Prázdná kniha

29. listopadu 2008 v 14:51 Lemony Snicket
Lemony Snicket
Prázdná kniha

Obsah:
Tato kniha může vypadat jako jen další kniha z ubohé série Lemony Snicketa. Nedejte se oklamat.
Stejně jako Lemony Snicket strávil roky výzkumu smutného života Baudelairových sirotků, nyní si také můžete nahrávat vlastní nešťastné události. Prázdné stránky této podvodné knihy jsou perfektní pro psaní vlastního a utajeného výzkumu (něco jako deník), včetně jmen podezřelých učitelů; tajné kódy máte připraveny; podrobnosti neblahahé konverzace když jste zaslechnutý, mapy míst, která jsou důležitá pro vás a další důležité a smutné informace.
S krytím umění, které Brett Helquist, nádherně navrhl interiér, stránky s černými-a-bílými samolepkami, a citace z Řady nešťastných příhod, tento časopis je perfektní způsob, jak pro fanoušky Lemony Snicketa začít dokumentovat jejich vlastní životy.

Od autora:
Vážení čtenáři,
nechcete-li špatně dopadnout nepište už ani sl......
Se vší úctou
Lemony Snicket

Ode mě:
To by byla velká nádhera, teda alespoň pro mě:-)

Moje hodnocení:
99%

Lemony Snicket- Kalendář

29. listopadu 2008 v 14:39
Řada nešťastných příhod Kalendář 2005: Třináct výstražných měsíců!
Lemony Snicket

Obsah:

Tento rok je zdá se dost dlouhým, a vy nejste upozorněni na strašlivé věci.
Lemony Snicket je proslulý po celém světě jako literární autor, kterému je lepší se vyhnou a nepřemýšlet o tom. HarperCollins má to potěšením představit kalendář, díky kterému bude takové vyhíbání velmi obtížné. Díky hojným ilustracím a zneklidňujícím komentářům, vás bude tento kalendář informovat o všem jako je Lemony Snicket, Baudelairovy sirotci, Hrabě Olaf, plískanice, a o dalších smutných vecech, které nechcete slyšet.

Od autora:
Raději se nevyjádřil.

Ode mě:
Hned bych ho chtěla mít doma, ale omluva, protože je to z roku 2005. Omlouvám se!

Moje hodnocení:
100%

Lemony Snicket- Nechvalně proslulé poznámky

29. listopadu 2008 v 14:28 Lemony Snicket
Lemony Snicket
Nechvalně proslulé poznámky

Obsah:
Podobně jako většina lidí na útěku, kteří mají zadáno aby vyšetřili život Baudelairových sirotků, jsem vždy našel knihy, které mají být neocenitelné v mém výzkumu. Knihu, kterou právě držíte v ruce raději hoďte do tlamy nosorožce, umístěného pod nohami chvějícího se stolu, nebo ji použijte k napsání několika cenných připomínek , jako jsou například následující:
Moje sestra je nepříčetná obrovskou silou.
Číšník, který se jeví jako koncipient je nechvalně známí padouch, ale tahle slova už ani moje pero nebere

Od autora:
Vážení čtenáři,
Téměř každá strana v této knize obsahuje šokující ilustrace a znepokojující citace z Řady nešťastných příhod. V jejich společnosti, a to i ve většině neškodných notacích se stane nechvalně známé, slovo, které zde znamená, a bohužel je často považováno za poněkud tmavý a zlověstný význam, práce na Baudelairvic případu. Takže se okamžitě vzdalte od této knihy a to natrvalo.
Se vší úctou,
Lemony Snicket

Ode mě:
Myslím, že je to něco podobného jako The Beatrice Letters, a že to bude spíše o Olafovi. No nevím snad budu mít možnost si ji někdy přečíst. A mimochodem omlouvám se za překlad, ale angličtina není moje silná stránka.

Moje hodnocení:
99%

Lemony Snicket- Sady

29. listopadu 2008 v 14:16 Lemony Snicket
Lemony Snicket
Kompletní sada všech 13 dílů Řady nešťastných příhod


Díl 1-6
Díly 10-12

A nakonec celá sada po dílech:

Lemony Snicket- Skladatel je mrtvý

29. listopadu 2008 v 12:06 Lemony Snicket
Lemony Snicket

Skladatel je mrtvý

Obsah:
Teď se vám velice omlouvám,ale o této knize jsem nenašla zhola nic, kdyby jste na něco narazili napište.

Od autora:
???

Ode mě:
Doufám, že to nebude nějá drastická vražda. No musíme douat, že se k nám kniha vůbec dostane.

Moje hodnocení:
88%

Lemony Snicket- Záhadné puzzle

29. listopadu 2008 v 12:02 Lemony Snicket
Lemony Snicket
Záhadné puzzle

Obsah:
Úplně nenormální puzzle.

Od autora:
Pozor nikdy neskládat.

Ode mě:
Může to být doce zábava až se k nám dostanou, poskládáme si pár puzzlíků a možná se něco zajímavého dozvíme.

Moje hodnocení:
90%

Lemony Snicket- Latkes

29. listopadu 2008 v 11:55 Lemony Snicket
Lemony Snicket

Latkes: Koho by nemělo zastavit křičení: Vánoční příběh

Obsah:
Latkes jsou bramboráky doručené na Chanuku, a Lemony Snicket je údajně dětský autor.Poprvé v literární historii, jsou tyto dva prvky kombinovány v jedné knize. A to zejména rozhněvaný Latke je hvězdou typu Latke, kteří by se neměly zastavit před Křičením, mluvilo se o mnoho dalších ikonách : blikajících barevných světlech, cukrové třtině-Shaped Candy a borovici. O Santa Clausovi se krátce také diskutovalo. Konec je šťastný, alespoň pro některé z nich. Lidé, kteří mají zájem o všechny nebo některé z těchto věcí naleznou v této knize tak příjemnou atmosféru, že se bude cítit, jako kdyby Chanuka byla slavena po dobu několika let, než jen osm nocí.

Od autora:
Nevyjádřil se

Ode mě:
O Chanuce toho moc nevím, ale kdyby se tato kniha dostala někdy do ČR určitě bych si jí okamžitě přečetla.

Moje hodnocení:
93%

Lemony Snicket- Kus uhlí

29. listopadu 2008 v 11:43 Lemony Snicket
Lemony Snicket
Kus uhlí

Obsah:
Toto je příběh o uhlí, které umí myslet, mluvit a pohybovat se okolo sám. Existuje více okouzlující pohádka než tato? Pravděpodobně, ale Lemony Snicket ji napsal jenom jednou.

Od autora:
Nevyjádřil se

Ode mě:
Největší vada na této knize je, že ji taky ještě nevydali v ČR. Podle toho co se o ní íše, může být, ale velice zábavná.

Moje hodnocení:
87%

Lemony Snicket-The Beatrice Letters

29. listopadu 2008 v 11:32 Lemony Snicket
Lemony Snicket
The Beatrice Letters (Beatricininy dopisy)
Obsah:
Korespondence mezi Lemony Snicketem a Beatrice Baudelairovou múže být klíč k pravdě Konce. Samotný Lemony Snicket vybral tuto koresponcenci a nechal ji vydat. (Bohužel vám musím oznámit, že jen v USA, náš Egmont nemá na vydání knihy autorská práva) Dozvíte se něco o tajemstvích Lemony Snicketa a Řady nešťastných příhod. Kniha obsahuje znepokojící fotografie podezřelých objektů, dvojstránku- oboustraný plakát zobrazující matoucí vodítka a píchačku dopisů, která slouží pro tajemný účel.
Od autora:
" Vždy jsem ji miloval, ale ona milovala jiného a proto zemřela."
Ode mě:
Nevím jestli by se vám líbila, ale podle toho co jsem o téhle knize zjistila je to perfektní čtení.

Moje hodnocení:
120%Lemony Snicket- Neautorizovaná autobiografie

29. listopadu 2008 v 11:10 Lemony Snicket
Lemony Snicket
Neautorizovaná autobiografie Neautorizovaná autobiografie

Obsah:
Osudy autora Řady nešťastných příhod byly dosud pro čtenáře zahaleny tajemstvím. Trochu světla na život tohoto nepolapitelného muže se pokouší vrhnou právě tato Neautorizovaná autobiografie, ve které jak už název napovídá nepůjde ani tak o suchá životopisná fakta, jako spíš o dávku osobitého černého humoru.

Od autora:
Lemony Snicket prohlásil, že tato kniha je velmi nebezpečná. "Kdyby vás s tímto podezřelým rukopisem spatřili nesprávní lidé, mohlo by to pro vás mít nedozírné následky. Proto je kniha z bezpečnostních důvodů opatřena oboustrannou obálkou. Co nejrychleji ji tedy přebalte. Tato kamufláž totiž může být vaší jedinou nadějí".

Ode mě:
Nejlepší a hlavně nejzáživnější autobiografiie.

Moje hodnocení:
101%

Lemony Snicket- Řada nešťastných příhod- Konec

29. listopadu 2008 v 10:56 Lemony Snicket
Lemony Snicket
Řada nešťastných příhod
Konec

Postavy:
Sunny, Violet a Klaus Baudelairovy, Olaf a pomalu všichni z minulých dílů,...

Obsah:
Poslední svazek nešťastných příhod sourozenců Baudelairových. Než však budou smět uzavřít svůj příběh, budou ještě muset čelit nebezpečné bouři, podezřelému nápoji, stádu divokých ovcí a obrovské ptačí kleci. A bohužel se také seznámí s opravdu strašlivým tajemstvím, jež se týká jejich rodičů.

Od autora:
Milí čtenáři,
Nemýlím-li se, právě si prohlížíte zadní stranu této knihy, která má název Konec. Konec Konce je to nejlepší místo, kde s Koncem začít, protože kdybyste Konec četli od samého začátku Konce až po úplný konec Konce, nepochybně byste nakonec skončili s konopnou smyčkou kolem krku.
Tato kniha je poslední z Řady nešťastných příhod, a přestože jste už možná statečně zdolali předchozích dvanáct dílů, rozmyslete si dobře, zda jste s to zvládnout ještě hrozné hrůzostrašnosti. Bylo mým závažným posláním dokončit příběh sourozenců Baudelairových a já jsem s ním konečně hotov. Jistě máte na práci něco důležitějšího, takže kdybych byl já na vašem místě, zahodil bych tuto knihu, aby vás Konec nakonec nedostal.
S veškerou úctou
Lemony Snicket

Ode mě:
Konec je konec Konce a Konec je konec všeho.

Moje hodnocení:
100%


Lemony Snicket- Řada nešťastných příhod- Předposlední utkání

29. listopadu 2008 v 10:51 Lemony Snicket
Lemony Snicket
Řada nešťastných příhod
Předposlední utkání

Postavy:
Klaus, Violet a Sunny Baudelairovy, Olaf a jeho banda,...

Obsah:
Další z nešťastných příhod zavede sourozence Baudelairovy do podivného hotelu Rozuzlení, kde se setkají s mnoha postavami z minulých příhod a řadou absurdních situací. Do hotelu samozřejmě přijede i zločinný hrabě Olaf, neštítítcí se ničeho v honbě za dědictvím Baudelairových.

Od autora:
Milí čtenáři,
pokud je toto první kniha, kterou jste našli, když jste hledali něco dalšího ke čtení, pak byste měli ze všeho nejdřív vědět, že tato předposlední kniha je to první, co byste měli hned zase raději odložit. Je totiž smutnou skutečností, že se v ní popisuje předposlední z řady nešťastných příhod sourozenců Baudelairových, a tudíž je přímo napěchována utrpením, zoufalstvím a otřesnými událostmi.
Možná že to předposlední, o čem byste právě teď chtěli číst, jsou věci jako harpunomet, solárium na střeše, dva záhadné iniciály, tajemná trojčata, prohnaný zlosyn a nestravitelný indický pokrm.
Předposlední věci jsou to první, čeho je třeba se vyvarovat, a tak mi dovolte, abych vám v první řadě doporučil co nejdříve odložit tuto předposlední knihu a vyhledat ke čtení něco jiného. Třeba nějakou jinou předposlední knihu popisující zcela jiné události se zcela jinými předposledními utkáními, aby tato předposlední kniha třeba nebyla to poslední, co si v životě přečtete.
S veškerou úctou
Lemony Snicket

Ode mě:
Předposlední utkání není rozhodně to co jsem přečetla jako poslední, ale měla jsem na mále.

Moje hodnocení:
100%

Lemony Snicket- Řada nešťastných příhod- Ponurá sluj

29. listopadu 2008 v 10:44 Lemony Snicket
Lemony Snicket
Řada nešťastných příhod
Ponurá sluj

Postavy:
Klaus, Violet a Sunny Baudelairovy, Fiona, kapitán Widdershin, Olaf a jeho banda,...

Obsah:

Další nešťastný příběh sourozenců Baudelairových začíná na palubě ponorky kapitána Widdershinse, která brázdí mořské hlubiny a pátrá po cukřence, v níž se skrývá důležité tajemství. Pátrání zavede Violet, Klause a Sunny do nebezpečné Gorgonské sluje, zamořené jedovatými houbami. Po cukřence ovšem usilovně pátrá i hrabě Olaf se svou bandou nohsledů.

Od autora:
Milí čtenáři,
Pokud nejste mořská okurka, sasanka nebo plíseň, nejspíš si příliš nelibujete ve vlhku. Možná byste se měli vyhnout i čtení této knihy, v níž se sourozenci Baudelairovi setkají s nepříjemným množstvím vlhkosti a tísně a klesají do hlubin moře i zoufalství.
Tentokrát je potká příliš mnoho děsivých příhod, než abych je zde mohl vyjmenovat, a vy byste zajisté ani nechtěli, abych se jen slůvkem zmínil o té nejhorší, do níž jsou zapleteny houby, zoufalé hledání něčeho ztraceného, mechanická příšera, tíživá zpráva od ztraceného přítele a tanec.
Já coby obětavý autor, který se zavázal zaznamenat skličující příběh sourozenců Baudelairových, musím vytrvat v bádání v temné sluji jejich životů. Vy se však raději ponořte do nějaké veselejší četby a vyhněte se obloukem mrazivým vodám zármutku.
S veškerou úctou
Lemony Snicket

Ode mě:
Voda, voda a zase voda. Kdo nerad plave nebo má strach z ponorek, nebude obsahem knihy nadšen, ale já vám jí mohu opětovně jen doporučit.

Moje hodnocení:
99%

Lemony Snicket- Řada nešťastných příhod- Ledová stěna

29. listopadu 2008 v 10:37 Lemony Snicket
Lemony Snicket
Řada nešťastných příhod
Ledová stěna
Postavy:
Klaus, Sunny a Violet Baudelairovy, Quigly Quagmiere,sněžní pátrači, Olaf a jeho banda herců, Esmé Squarlová,...

Obsah:
Pátrání po tajemné organizaci DP zavede sourozence Baudelairovy až pod strmé vrcholky Nedílného pohoří. Situaci jim strpčuje nejen nepřátelské prostředí, ale i zločinný hrabě Olaf, který unese nejmladší z Baudelairových, malou Sunny. Na scéně se vynoří i několik nových záhadných postav a také někdo, o kom si všichni mysleli, že zahynul při požáru domu.

Od autora:
Milí čtenáři,
jak jistě víte, mnoho věcí vzbuzuje v člověku nepříjemný pocit, jestliže jsou ledové, například podávaná ruka nebo vařený brambor. Obávám se však, že v tomto smutném díle, který se odehrává v podivném pohoří, potrápí led sourozence Baudelairovy víc než dost.
Abych vás ušetřil jakýchkoli dalších nepříjemných pocitů, nebudu se raději zmiňovat o žádné z nepříjemných podrobností tohoto příběhu, zejména ne o tajné zprávě, roháčkách, zrádné pasti, roji sněžných muchniček, auře nebezpečí, pekáči s poklicí a člověku, který měl původně uhořet při hrozném požáru.
Já jsem zasvětil svůj život pátrání a zaznamenávání smutného příběhu sourozenců Baudelairových, nevidím však žádný důvod, proč byste podobné věci měli dělat i vy. Radím vám proto, abyste tuto knihu nechali tiše vyklouznout z rukou do nejbližší popelnice nebo do nějaké hluboké jámy.
S veškerou úctou
Lemony Snicket

Ode mě:
Tato kniha je jedna z nejlepších vůbec z Řady nešťastných příhod, vřele vám ji doporučuji a raději vám nebudu popisovat i já jaký v ní vládne chlad.

Moje hodnocení:
97%

Lemony Snicket- Řada nešťastných příhod- Masožravý lunapark

29. listopadu 2008 v 10:29 Lemony Snicket
Lemony Snicket
Řada nešťastných příhod
Masožravý lunapark

Postavy:
Violet, Klaus a Sunny Baudelairovy, Madam Lulu, zrůdy Colette, Kevin a Hugo, hrabě Olaf a jeho banda herců, lvy...

Obsah:
Výraz masožravý, který se objevuje v názvu této knihy osmkrát, by vás měl varovat, že tato kniha obsahuje krvelačný děj a že proto není sebemenší důvod, proč byste ji měli číst. V tomto masožravém svazku se skrývá tak skličující příběh, že jakákoliv dávka jeho obsahu může přivodit mnohem větší žaludeční potíže než nevyvážená strava.

Od autora:
Milí čtenáři,
abych vás uchránil před případnými potížemi, měl bych se nejspíš vyvarovat zmínek o skličujících přísadách použitých v této knize, zejména o podivné mapě, hadí ženě, davovém šílenství, dřevěné fošně a vlčím dítěti Chabo.
Můj život je bohužel předurčen k pátrání a zaznamenávání nešťastných zážitků sourozenců Baudelairových, ale vy věnujte svůj čas raději příjemnějším věcem, jako je například pojídání zeleniny nebo krmení někoho jiného zeleninou.
S veškerou úctou
Lemony Snicket

Ode mě:
Skličující příběh? Ne. Něco mnohem horšího jako jáma plná lvů, bič a pojídání lidí. Máte na to žaludek nebo raději zeleninku?

Moje hodnocení:
100%

Lemony Snicket- Řada nešťastných příhod- Zákeřná nemocnice

29. listopadu 2008 v 10:18 Lemony Snicket
Lemony Snicket
Řada nešťastných příhod
Zákeřná nemocnice


Postavy:
Klaus, Violet a Sunny Baudelairovy, Dobrovolní pomocníci, Hrabě Olaf alias ředitel nemocnice a jeho banda herců,...
Obsah:
Sourozenci Baudelairovi se tentokrát v pátrání po tajemné organizaci D.P. dostanou do Heimlichovy nemocnice. Znovu se však musejí bránit před zločineckými spády zákeřného hraběte Olafa a jeho bandy a jen díky důvtipu a pohotovosti se jim podaří vybřednout z nebezpečné situace. Přes všechnu smůlu, která provází bez výjimky všechny jejich příhody, se jim však podaří vypátrat další podrobnosti, jež vrhnou nové světlo na minulost rodiny Baudelairových.

Od autora:
Milí čtenáři,
ještě než zahodíte tuto hroznou knihu na zem a co nejdál od ní utečete, měli byste vědět proč. Je to totiž jediná kniha, která do nejmenších podrobností líčí hrozné okolnosti pobytu sourozenců Baudelairových v Heimlichově nemocnici, což ji řadí mezi nejstrašnější knihy v dějinách lidstva.
Na světě je spousta příjemných věcí, o kterých si můžete přečíst, ale v této knize žádnou z nich nenajdete. Její stránky obsahují takové hrůzy, jako je podezíravý prodavač, zbytečná operace, uspávací injekce, nafukovací balónky, interkom a znepokojivé zprávy o jistém požáru.
Přísahal jsem, že tento příběh prozkoumám a sepíšu, jak nejlépe dovedu, abych měl jistotu, že tuto knihu bude nejlépe nechat ležet na zemi, kde by jste ji nepochybně našli.
S veškerou úctou
Lemony Snicket

Ode mě:
Tento příběh je ze všech dílů ten nejlepší. Šifry, doktoři a požáry to je úplná nádhera.

Moje hodnocení:
100%


Lemony Snicket- Řada nešťastných příhod- Zpustlá vesnice

29. listopadu 2008 v 10:09 Lemony Snicket
Lemony Snicket
Řada nešťastných příhod
Zpustlá vesnice

Postavy:
Violet, Klaus a Sunny Baudelairovy, Duncan a Isadora Quagmierovy, Olaf alias detektiv, ohavná vesnice,...

Obsah:
Pan Poe, hledá sirotkům nového opatrovníka a narazí na skvělou nabídku: totiž na opatrovníka celou vesnici. Dá dětem vybrat a ty narazí na jednu s názvem D.P. Pan Poe je tam hned nechá zavést. Zdá se, že budou mít, ale těžký život. Uklízení a vaření pro celou vesnici je nejen úmorné, ale i nenormální. Objeví se zde člověk, který je posléze zavražděn a Baudelairovy obviněni z jeho vraždy zavřeni do vězení. Kdo jiný by to mohl narafičit než Olaf jako detektiv. Podaří se Baudelairovým dostat z vězení, najít trojčata Quagmierovy a odletět v domě z balónů?...


Od autora:
Milí čtenáři,
na tuto knihu jste nepochybě narazili omylem, a proto se laskavě zase vraťte zpátky. Na jejích stránkách byste se totiž dočetli pouze o hrůzách, které Violet, Klause a Sunny Baudelairovy potkaly během jejich pobytu ve vesnici D. P.
Nenapadá mě jediný rozumný důvod, proč by někdo chtěl vůbec otevřít knihu, která popisuje tak nepříjemné věci, jako jsou stěhovavé vrány, rozzlobený dav, palcový titulek v novinách, uvěznění nevinných lidí a podivné vraní čepice.
Je mou přetěžkou povinností zaznamenávat každičkou podrobnost ze života sirotků Baudelairových, ale vám doporučuji, abyste se raději věnovali jiným povinnostem.
S veškerou úctou
Lemony Snicket

Ode mě:
Příběh sourozenců pokračuje, ale objevuje se stále více tajemství. Určitě, ale stojí za to si jí přečíst.

Moje hodnocení:
99%