Prosinec 2008

Těšíte se na Vánoce?

20. prosince 2008 v 17:33 Vánoce
Těšíte se na Vánoce? Hlasujte!

4 dny do Vánoc

20. prosince 2008 v 7:56 Vánoce
Tak jak se těšíte na Vánoce? Už nám zbývají pouhé 4 dny.

Jak ozdobit stromek

20. prosince 2008 v 7:53 Vánoce
Kovově hnědá
Mezi barvy kovově hnědého stromeku patří hnědá, oranžová, metalicky zlatá a zlatá. Vyvarujte se ale dalším barvách, které by stromek přetvořili spíše na nevkusný. Stromek v takové barvě je velice luxusní a nejlépe vynikne v místnostech pracoven, knihoven a obývacích pokojů.
Ledově bílá
Stříbrná a bílá. Dvě nádherné barvy. Budou působit tajemně, ledově, záhadně. K těmto barvám můžete přidat prakticky cokoliv, ale nejlépe vyniknou tyto barvy samotné.

Seversky fialová
Barvy, jako je třeba světle fialová, fialová, bílá stříbrná a světle zlatá. Pokud tyto barvy využijete na stromečku, bude vypadat jako zasněžený keřík borůvek. Tímto si přivodíte pocit zimy na severu. Nejvíce se bude hodit do místností, které jsou chladnější, studenější. Nebo do zimních zahrad.

Červeno-slámová
Tradiční barvy Vánoc. Letos je červená velice in, nejen na vánočních stromcích. Pokud použijete tuto kombinaci váš stromek bude vypadat starodávně, ale také velice moderně.

Americké cookies

20. prosince 2008 v 7:53 Vánoce
 • 500 g polohrubé mouky
 • polovina balíčku kypřicího prášku do pečiva
 • 1 lžička soli
 • 250 g Hery
 • 300 g cukru moučka
 • 350 g hořké čokolády
 • 1 balíček vanilkového cukru
 • 30 g směsi vlašských ořechů, mandlí a lískových oříšků
 • 2 vejce
 • kakao (podle chuti)
 • směs skořice, vanilkového cukru a cukru moučka na posypání

Čokoládu a ořechy nakrájíme na drobné kousky. Heru utřeme s cukrem a vejci do pěny. Přisypeme vanilkový cukr. Přidáme prosátou mouku s kypřicím práškem a špetkou soli, nakonec asi 2/3 nasekaných ořechů a mandlí a čokolády a kouskem kakaa. Z hmoty tvoříme kuličky a klademe na plech vyložený pečicím papírem, kuličky můžeme zmáčknout a vytvořit placičky. Navrch posypeme zbylou čokoládou a ořechy. Pečeme v předehřáté troubě na 200 °C asi 20 minut. Po upečení přendáme na kovovou mřížku, necháme vychladnout a posypeme směsí cukru.

Severský styl

20. prosince 2008 v 7:52 Vánoce
Chcete si letošní Vánoce užít v netradičním stylu. Nabízíme Vám rychlé a skvělé řešení. Stačí říct pouze dvě slova: SEVERSKÝ STYL.
Takovéto dva soby si můžete dát na zhrádku nebo před dům. Vypadají velice luxusně a hezky.
Severský styl se vyznačuje dvěma velice důležitýma barvama tj. sytá červená a sněhově bílá. Někdy se také používá sobí barva: hnědá.
Věnec z krásných rudých pírek ozvláštní Štědrý den a zpříjemní atmosféru.

Vánoční stromek

20. prosince 2008 v 7:51 Vánoce
Neplánujete klasický vánoční stromeček? Zkuste si vykouzlit vánoční atmosféru pomocí několika větviček…
Co je potřeba?
 • suché větvičky
 • vánoční ozdoby
 • bílá akrylová barva
 • oblázky
 • průhledná váza
 • dekorační písek bílý
Postup:
Větvičky nabarvíme bílou akrylovou barvou. Vázu opatrně naplníme oblázky, mezi které zapíchneme větvičky. Větvičky ozdobíme a oblázky lehce zaprášíme dekorčním pískem.

Jak ozdobit stromek netradičně

20. prosince 2008 v 7:50 Vánoce
Pokud nemůžete sehnat báňky ve vaší oblíbené barvě nebo v barvě, kterou chcete dát na stromeček, nezoufejte. Kupte si v prodejně zahrádkářských potřeb nebo v obchodě s aranžérskými potřebami proutěné kuličky (stojí cca 10 Kč) a ty si poté nabarvěte temperou ve vaší oblíbené barvě.
zdroj: www.white-coffee.blog.cz

Jak ozdobit stromek- Mašličky

20. prosince 2008 v 7:47 Vánoce

Mašličky jsou na stromečku další užitečnou věcí.
Jestliže nemůžete nikde najít báňky, řetězi apod... barvy, kterou chcete tyto Vánoce ozvláštnit, využijte chytré nápadu: kupte si mašličky v této barvě, mohou být různě silné a pokuste se je naaranžovat na stromek. Uvidíte bude to neobyčejně krásné.

Barvy Vánoc- bílá

20. prosince 2008 v 7:45 Vánoce
Bílý je sníh-který je symbolem Vánoc...
Symbol čistoty, jasnosti, vznešenosti a nevinnosti. Zdůrazňuje existenci světla, rozpuštění veškeré hrubosti, stav dokonalého odmaterializování, vykoupení. Je také známkou nedotknutelnosti, citlivosti a chladné rezervovanosti. Je to barva pravdy, výrazem pro vnitřní vyjasnění a vyřešení nějaké nepříjemné situace, ruší staré myšlenkové struktury a připravuje tím nový začátek.
Tato barva se skvěle hodí do doplňků-podtrhne jejich krásu (bílo-červený,bílo-zlatý,bílo-modrý...balící papír, baňky,stuhy na dárky atd...)Hodně se také používá umělý sníh na okna(podle šablony se utvoří obrázek),skvělé je použít ji na květináč k vánoční hvězdě... Pokud bílou použijete společně se stříbrnou nebo s fialovou budete mít Vánoce v duchu luxusu, ale také církevního souznění. Podtrhnout krásu bílé barvy Vám pomohou sněhobílá pírka, se kterými můžete ozdobit zabalené dárky, nebo je použít jako dekoraci na věnec či stromek.

7 dní do Vánoc

17. prosince 2008 v 8:35 Vánoce
Už jenom týden do Vánoc!

10 dní do Vánoc

14. prosince 2008 v 9:47 Vánoce
10 dní!!!

18 dní do Vánoc

6. prosince 2008 v 12:27 Vánoce
Už jenom 18 dníííííí!!!